n li 1. Veilig douchen in 1 dag molenaarl£ Advocaten: Processtukken tegen vader van overleden baby Jairo vervalst 7 Mogelijke valsheid in geschrifte door een griffier van het gerechtshof in Arnhem kan ertoe leiden dat de veroordeelde vader van de overleden baby Jairo vrijuit gaat. i Afspraak of brochure? Bel 0341 - 23 23 00 of kijk op www.molenaar.nl Dat stellen de advocaten die deze 26-jarige Arnhemmer bijstaan. De vader werd in oktober jongstleden veroordeeld tot 46 maanden cel vanwege de ernstige mishandeling en verwaarlozing van Jairo in 2010. De baby had diverse botbreuken en stierf aan de gevolgen van een darmperforatie, volgens artsen ver oorzaakt door een stomp in de buik. Maar in het inmiddels aangete kende hoger beroep is er een zeer reële kans dat het openbaar minis terie 'niet ontvankelijk' wordt ver klaard, zeggen de advocaten Sander van 't Huilenaar en Janneke Steen brink. Door geknoei van een recht bankgriffier, menen zij. Die zou een processtuk hebben geanteda teerd. Het gaat om het document waarmee het OM in 2013 hoger be roep aantekende in deze zaak. „Op de oorspronkelijke appelakte ont braken de benodigde handtekenin gen van zowel de griffier als de of ficier van justitie. Vervolgens heeft de griffier de akte acht dagen na het verstrijken van de appeltermijn ge antedateerd, door valselijk in de akte op te nemen dat het beroep op 26 juni 2013 zou zijn ingesteld ter wijl het in werkelijkheid al 18 juli 2013 was", aldus Van 't Hullenaar. „Een absolute doodzonde, een ern stige schending van de procesorde." Een woordvoerster van de recht bank Gelderland erkent dat er rond de bewuste appelakte 'iets admini stratiefs is misgegaan' en dat de rijksrecherche de kwestie in 2015 heeft onderzocht. „Er is een domme fout gemaakt door een van onze medewerkers, maar van opzet is geen sprake geweest." De betrok ken griffier is van zijn functie afge haald, werkte enige tijd op een an dere afdeling, maar is nu terug. Aanvankelijk kwam de fout nog niet aan het licht. Vraagtekens wa- ren er wel, toen het door het OM aangevraagde hoger beroep op 2 september 2014 op zitting kwam. „Wij wilden het hof vragen om het OM niet-ontvankelijk te verklaren, vanwege de ontbrekende handte keningen op de appelakte. Toen ge beurde er iets geks. De voorzitter van het hof zei: Ik heb hier een an dere appelakte liggen en die lijkt er keurig uit te zien. Met handteke ningen." De strafzaak ging verder, het hof verwees de inhoudelijke be handeling terug naar de Arnhemse rechtbank. Die oordeelde op 3 okto ber jongstleden uiteindelijk dat de 26-jarige vader 46 maanden de cel in moet vanwege zijn rol bij de dood van zijn zoontje. Aangifte Van 't Hullenaar: „Omdat mijn col lega Steenbrink en ik de zaak rond de twee appelaktes niet vertrouw den, hebben we aangifte gedaan. De rijksrecherche heeft onder leiding van het parket Amsterdam een diepgravend onderzoek ingesteld. Daaruit is de antedatering door de griffier gebleken. Als het hof dat in 2014 bij de behandeling van de zaak had geweten, had dat ons inziens zeker tot een niet ontvankelijk heidsverklaring geleid." Bewijs dat de officier van justitie zich schuldig heeft gemaakt aan valsheid in geschrifte, is niet gevon den. Wel heeft hij 'blind' getekend. Inmiddels hebben Van 't Hulle naar en Steenbrink hoger beroep ingesteld tegen de veroordeling van hun cliënt. Omdat de bewuste grif fier nog steeds werkzaam is bij het Arnhemse hof en de rechtbank, willen ze dat het hof in Amsterdam de zaak in behandeling neemt, om iedere vorm van partijdigheid te voorkomen. Van 't Hullenaar noemt het 'een zaak van maat schappelijk belang' dat het geknoei met de datum openbaar wordt. De rechterlijke macht en het openbaar ministerie moeten te al len tijde garant staan voor een goed proces, zegt hij. „De spelregels die we met z'n allen hebben afgespro ken - bijvoorbeeld dat je 14 dagen de tijd hebt om in beroep te gaan - zijn onbuigzaam. Zelfs al ben je een minuut te laat, dan houdt het op. Zo'n schending als in deze zaak heb ik nog niet eerder meegemaakt." Niemand zit te wachten op een grote verbouwing van zijn huis. Daarom blijft de badkamer vaak te lang zoals hij is. Het kan ook anders: een veilige badkamer in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Samengesteld naar uw wensen en precies op maat gemaakt. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Maak nu een afspraak voor een bezoek aan huis. dinsdag 21 februari 2017 GO 'Griffier begaat doodzonde' Harm Graat Arnhem 55 "2 De verdachte werd in Arnhem veroordeeld, fotoanp 1 *€7,50 korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een comfortdouche. Actie loopt t/m 25 februari 2017. Jarenlange ervaring Meer dan 6.000 klanten gingen u voor Eigen vakkundige montagedienst 40 plaatsingen per week Zonder ingrijpende verbouwing Ook afvoer van het oude bad 100% tevredenheidsgarantie Conform de CBW voorwaarden LANGERTHUIS WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7