Acupuncturist geheim De Bruijn Rivalen lopen in vZ 17 O O) 0) O 12 2 Destorme pakt al snel een prijs Toernooiwinst voor Van der Klooster Roompot naar Parijs-Roubaix Zeeuwse titel voor Gideonse/Ruisaard Zeeuwse prof renner zet dit jaar in op podiumplaatsen en hoopt stiekem op een plaats in de Tour-ploeg. 19.'.b David Destorme beleeft bij FC Axel een stormachtige terugkeer. Bij zijn debuut twee weken geleden scoorde de Belgische oud-prof al tweemaal, zaterdag verzorgde hij drie as sists en één doelpunt in de 4-2-zege op De Meeuwen. Het leverde Destorme de eretitel Speler van de Week op bij de Voetbal Awards, het initiatief van CTV Voetbal en de PZC. Bruse Boys won zaterdag met 0-3 bij SSV'65 in Goes. Met deze zege werd de trainer Marco Groeneveld Trainer van de Week. Goes kroonde zich tot Club van de week. De zon dag-eersteklasser won met 2-0 van RKTVV en behaalde zo de winst in de tweede periode. Vlissingen-spits Yves Nyemb maakte het Doelpunt van de Week tegen EHC (1-1). Anouk van der Klooster uit Arnemuiden kan terugkijken op een mooie week met het Ne derlands elftal voor speelsters onder 16 jaar. Die ploeg pakte de toernooiwinst op het Uefa Development Tournament in de Algarve. Een 2-0-zege op de Duitse leeftijdsgenotes volstond, na de 4-1-overwinning op gastland Portugal en de 1-0-nederlaag tegen Frankrijk van vorige week. De Zeeuwse keepster, actief bij JVOZ, begon enkel aan het duel met Portu gal als basisspeelster. In de overige twee oe fenwedstrijden kreeg Lois Niënhuis (Longa'30) de voorkeur. Wielerploeg Roompot-Nederlandse Loterij staat dit jaar voor het eerst aan de start bij de klassieker Parijs-Roubaix. Organisator ASO maakte gisteren de zeven teams bekend die een wildcard hebben ontvangen voor de koers over de Noord-Franse kasseistroken. Behalve de Zeeuws getinte Roompot-ploeg (met daarin Brian van Goethem en Nick van der Lijke) kregen ook het Belgische Wanty- Groupe Gobert (met de Zeeuw Marco Minn- aard) en het Franse Cofidis een uitnodiging an de organisator. De 115e editie van Parijs-Rou baix wordt dit kalenderjaar verreden op zon dag 9 april. Tennissers Emiel Gideonse en Boudewijn Ruisaard hebben de Zeeuwse Dubbelkampi- oenschappen in de categorie 2/3 op hun naam geschreven. In de finale in Racketcentrum Ka- pelle versloegen zij Martijn Hendriksen en Harold Schipper met 8-3. Een categorie lager pakten Django Westland en Carlo de Marco de titel. In het damesdubbel zegevierden Cora van de Pas en Naomi Sanderse. Tom de Vos en Kim Brons waren in de finale van het ge mengd dubbel met 7-4 te sterk voor Rinze Back en Yvonne Goeman. zv Zwemmen Nieuwkoop Waar wielrenner Marco Minn aard ook rijdt dit seizoen en hoe goed hij ook presteert, hij wil het waar schijnlijk allemaal inruilen om op zaterdag 1 juli in Düsseldorf aan de start te staan van de eerste etappe van de Tour de France. Zondag gaf Minnaard in de Spaanse rittenkoers de Ruta Del Sol voor het eerst dit wieier jaar zijn visitekaartje af. „Meer dan dat kan ik niet doen", zegt de renner uit Wemeldinge. Sinds eind januari bekend werd dat Wanty-Groupe Gobert, de ploeg van Minnaard, mag starten in de Ronde van Frankrijk werd Minn aard voortdurend gevraagd naar zijn kansen op deelname aan La Grande Bouclé. Maar daar kan de Zeeuwse klimmer nu nog geen zin nig antwoord op geven. „Dat is van zoveel factoren afhankelijk. Ik ga er het beste van maken in de koersen die ik rij. Dan hoop ik dat het ge noeg is." Minnaard reed met de Ruta Del Sol de voorbije week zijn eerste wedstrijd van het seizoen. Hij toonde zich in de slotetappe door samen met provinciegenoot Nick van der Lijke mee te springen in de kopgroep. Minnaard hield er de trui Door die vele tussensprints was het beste er wel af bij mij van het tussensprintklassement aan over, eindigde als zevende in de etappe en werd 28ste in het klasse ment. „Het was in de eerste ritten een beetje aftasten hoe de benen waren", vertelt Minnaard. „Maar dat is zeker niet tegenge vallen. In de slotrit wilde ik meezit ten en voor die trui gaan. Meedoen om de ritzege is nooit in me opge komen. Je weet vooraf ook niet of je daarvoor de ruimte van het peloton krijgt." Dat bleek wel zo te zijn. Me devluchter Tim Wellens sprintte naar de winst. Minnaard was toen al gelost. „Door die vele tussen sprints was het beste er wel af bij mij." Uitbouwen Vorig jaar stelde Minnaard zich ten doel om bij de eerste tien te rij den in kleinere rittenkoersen. Zo wel in de Ronde van Noorwegen (zevende) als de Ronde van Oos tenrijk (tiende) slaagde hij in zijn opzet. „Dit seizoen wil ik dat graag uitbouwen naar het podium", ver telt hij. „Maar ik heb er vrede mee als dat niet in Oostenrijk lukt", zegt Minnaard met een knipoog. Gelijk tijdig vindt namelijk de Ronde van Frankrijk plaats, waar de renner van Wanty niets liever dan zijn grote ronde-debuut maakt. In 1991 begon de Grand Prix-car- rière van De Bruijn en diverse keren bereikte hij de finale. Maar verder dan tweede en derde plaatsen kwam het tot nu toe niet. „Ik denk dat ik al een keer of acht, negen tweede en derde ben geweest. Meestal stond Dick Jaspers in de weg", aldus De Bruijn. „Nu werden Jaspers en Raimon Brugman vroeg tijdig uitgeschakeld en dat opende mede de deur naar succes. Deson danks moest ik wel top zijn." Dat was hij. Al heel het seizoen verkeert De Bruijn in bloedvorm en noteert hij moyennes hoger dan ooit. „In de Nederlandse competitie sta ik tweede op de moyennelijst met 1.684 achter ploeggenoot Fré- déric Caudron. Ook in België en Frankrijk zit ik rond de 1.700. Ik speel beter dan ooit en heb dat voor een groot deel te danken aan de Hulsterse acupuncturist Ton Chan, die mij van pijntjes heeft afgehol pen in nek en schouders. Ik speel als bevrijd en dat komt mijn resultaten ten goede. En er zit nog meer in." De Bruijn steeg in Vlaardingen boven zichzelf uit en tekende voor een algemeen gemiddelde van 1.931. In de halve finale stuitte hij op een stugge tegenstander in de persoon van Glenn Hofman, oud-teamge noot bij Dallinga.com, en dat liep maar net goed af. De Bruijn finishte met een serie van zes en Hofman moest er nog vijf in de nabeurt. De Hagenaar struikelde na vier caramboles; de benauwde zege en de finaleplaats waren voor De Bruijn. Daarin trof hij Jean van Erp die aanvankelijk op de zege leek af te stevenen. Na 15-24 begon De Bruijn aan zijn opmars en toen was er geen houden meer aan. Nadat het 38-37 werd, maakte De Bruijn het met twee caramboles uit en was zijn eerste Grand Prix-zege in zijn loop baan een feit. VLISSINGEN Daniel Wissel (Zee- landia Middelburg) en Marlo Ja- nisse (RCS) stonden dit weekeinde droog. Dat gaf Rutger van Rossum (Luctor'88) en Robin Provoost (ZSC'62) de mogelijkheid om in te lopen in het PZC-topscorersklasse- ment. Beide aanvallers scoorden twee keer, hadden daarmee een groot aandeel in de overwinning van hun respectievelijke clubs en staan ste vig in de topvijf. Wissel leidt nog altijd met drie punten voorsprong op Janisse. Topscorer 14 1 j,5'. dinsdag 21 februari 2017 VOETBAL VOETBAL Brian van Goethem. fotocorvos WIELRENNEN TENNIS l Zwemmer Joeri Harreman uit Ter- neuzen heeft bij de jaarlijkse Speedo Jaar gangswedstrijden - het officieuze NK kortebaan voor minioren - twee ti tels veroverd bij de minioren 5. De zwemmer van De Schelde finishte als eerste op de 100 meter vrije slag en wisselslag. Op de vrije slag noteerde de elfja rige Harreman een tijd van 1.08,33 en op de wisselslag tikte hij aan in 1.20,79. Verder pakte hij nog een zilveren plak op de 50 meter vrije slag. IS Bart Nieuwkoop blijft met de belof ten van Feyenoord aan kop in Poule A van de reserve competitie. De voetballer uit Tho- len begon gisteren in de basis tegen Roda JC 2 en ze gevierde met 1-5 in Kerkrade. Dylan Vente (2x), Renato Tapia, Bilal Basagikoglu en Marko Vejinovic namen de treffers van de bezoekers uit Rotterdam voor hun rekening, Djiem Ndogo scoorde namens de Limburgse thuisploeg. Minnaard geeft visitekaartje af Arwin Willemsen Vlissingen - Marco Minnaard Na zo'n 25 jaar en 95 deelnames slaagde driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst erin zijn eer ste overwinning te boeken in een Grand Prix-toernooi. „Dat heb ik voor een groot deel te danken aan de Hulsterse acu puncturist Ton Chan." Joop van den Oudenhoven Vlaardingen klasse co CO 0 O) co-eff cO ra 0 Daniel Wissel ZeelandiaMb 2Ezon 19 1,5 28,5 Marlo Janisse RCS 3A zat 17 1,5 25,5 Rutger van Rossum Luctor'88 4A zon 25 1 25 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 16 1,5 24 Robin Provoost ZSC'62 4Bzat 24 1 24 Souliman Abali Kapelle 3A zat 14 1,5 21 Thomas Paauwe Kruiningen 3A zat 1,5 21 Thomas Leegwater Maarten van Vooren 1 vA.ïasisfwxr.ê'.c*r Clinge Dauwendaele fcy—1—1 nmni nni> m üj -.v-acv 4A zon 2Ezat tuïie j-ü."* -",ianww 20 13 1 1,5 s 20 v:,.: 19,5 Stefan van de Klooster Nieuwdorq 2Ezat 13 1,5 j Soufian Doorns Breskens 4Azon 19 1 19 Bart van den Hemel in li i» mm 11 1 v. r - *'j 1 Groede DiTiTri"** 1-1*-. vjrii. nuinr 4Azon 19 19 Jarco Boogaard Arnemuiden 3Azat 12 18 Can Kiran Terneuzen i 3Azon 12 .1,5 18 yf a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 76