mmm Gevraagd: lijst met natuurgebieden Wijzig plek en dag van weekmarkt Breskens Vocht dringt door onder en in woningen Sluiskil II Geen bewijs diefstal in Aardenburg 10 2 Vocht dat de funderingen aantast, met zout uitslaande muren, nieuw aangebracht behang dat direct loslaat. Delen van Sluiskil gaan gebuktonder wateroverlast. Waterschade in gloednieuw zorgcentrum Sluiskil ligt pal tegen het Kanaal Gent-Ter- neuzen aan. Dat is geen probleem, zolang de oevers en damwan- den maar goed onderhouden zijn. Dat laat volgens Petro van Hoeve nou net te wensen over. Van Hoeve woont aan Kanaal- zicht in Sluiskil, een straat even wijdig aan een zijkanaal van het Kanaal Gent-Terneuzen. Het is een mooie plek, niet al te druk en met prachtige bomen op de dijk. Tot pakweg drie jaar geleden had den hij en zijn straatgenoten nau welijks last van (grond)water. Uit het kanaal sijpelt altijd wel wat water door, wat invloed heeft op het grondwaterpeil. „Maar drie jaar geleden is de riolering ver nieuwd", geeft Van Hoeve aan. „Oude bakelieten buizen zijn vervangen door betonnen. Die oude buizen waren poreus. Grondwater kon daarin weglopen, maar die nieuwe buizen zijn pot dicht." Sindsdien kampt Van Hoeve met vochtproblemen en volgens hem zowat heel Kanaalzicht. En er zijn nog meer plekken in Sluiskil. Ook in huizen aan de oostkant van de Middenstraat, dichterbij het centrum, komt het voor. Van Hoeve heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een expert. Bij zijn huis staat een peilbuis. Hij houdt de grondwaterstand scherp in de gaten. „Die moet 70 centimeter onder NAP (Normaal Amsterdams Peil) zijn, maar nu is die 46 centi meter onder NAP." Het grondwa terpeil staat dus niet minder dan 24 centimeter te hoog. Van alles heeft Van Hoeve ge probeerd om dit aan te kaarten, maar het lastige is dat er meerdere instanties bij betrokken zijn: de gemeente Terneuzen (riolering), havenbedrijf Zeeland Seaports (oevers van het zijkanaal) en Rijkswaterstaat (beheerder van het Kanaal Gent-Terneuzen). Duikers hebben strepen op de damwand gezet. Dat geeft wel aan dat er iets loos is „Zeeland Seaports heeft vorige week duikers ingeschakeld", heeft Van Hoeve gezien. „Die hebben de damwand van het zijkanaal tegen over ons huis geïnspecteerd. Ze hebben er strepen op gezet. Dat geeft wel aan dat er iets loos is." De dorpsraad Sluiskil houdt donderdagavond 2 maart in dorps huis 't Meulengat een bijeenkomst over de vochtproblemen. Zeeland Seaports en Rijkswaterstaat zijn uitgenodigd. Van Hoeve hoopt dat er eindelijk actie wordt onderno men. „Rijkswaterstaat laat nu de damwanden langs het Kanaal ver nieuwen, die zijn van 1989. Die te genover ons zijn van Zeeland Sea ports én van 1979..." MIDDELBURG Er kan niet wor den bewezen dat twee mannen sigaretten hebben gestolen uit de supermarkt in Aardenburg, vindt de rechtbank in Middel burg. Wél dat ze die sigaretten ver handeld hebben. Daarvoor kre gen de 20-jarige L. H-A-H uit Al- mere en de 27-jarige J.P. uit Am sterdam gisteren respectievelijk tien weken en vier maanden cel opgelegd. Bij de man uit Almere komt daar vier maanden bo venop uit een eerder vonnis. De mannen stonden ook te recht voor diefstal van de siga retten 19 augustus vorig jaar bij een inbraak in de supermarkt. Ze werden kort daarna op de A4 bij Sloten aangehouden, met de si garetten in een busje. De officier van justitie vond die diefstal be wezen en had hogere straffen geëist. AXEL In het gloednieuwe ge zondheidscentrum in Axel is forse schade ontstaan door wa teroverlast. De oorzaak is een combinatie van een verstopte riolering en een toilet dat overstroomde door een kapotte vlotter. De overstroming is zaterdag ontdekt, waarna een apotheek medewerkster snel de hoofd kraan heeft dicht gedraaid. De vloerbedekking (parket en een kunststofvloer) van verschil lende afdelingen was toen al on dergelopen. Ook plinten, meu belstukken en onderzijden van zijwanden zijn aangetast. Pol van de Vijver van verhuur der Woongoed kan nog geen schadebedrag noemen. „Maar dit is verschrikkelijk balen, zo kort na de ingebruikname van het centrum." Flikweert vroeg al meerdere keren om een dergelijk, gedetailleerd lijstje. Eerder verstrekten B en W daarop enkel een kaartje met de geografische ligging van natuurge bieden. Na opnieuw aandringen verwees het college Flikweert dit keer naar het 'geoloket'een specifiek onder deel van de website van de provin cie Zeeland. „Dat is inhoudelijk een Die site begrijpen vergt nogal wat computer vaardigheid heel rijke site", erkent Flikweert. Maar, concludeert ze, 'om die te vinden en begrijpen vergt dat een computervaardigheid die uitstijgt boven het niveau van vele burgers'. Het raadslid wij st erop dat ze niet alleen zélf graag een overzicht wil zien, maar dat dit altijd op een een voudige manier inzichtelijk moet zijn voor iedereen. „Het maken van zo'n overzicht vraagt heel wat werk, maar ze kunnen een goede bijdrage leveren aan de vorming van een beeld rondom nieuwe na tuur." Nogmaals Flikweert vraagt bij de gemeente Sluis nu nog maar eens om twee lijsten: eentje met een overzicht van bestaande natuurgebieden, in clusief zaken als omvang en onder- houdsverantwoordelijke, en eentje met een opsomming van natuurge bieden die nog moeten worden aangelegd. De inkomsten lopen achteruit, marktkooplieden haken af en het wordt voor de resterende onder nemers moeilijker om de week markt in Breskens aantrekkelijk te maken. De oplossing volgens hen? Verplaats de marktdag van maan dag naar donderdag en van het Oranjeplein naar het Spuiplein. D66 Sluis vraagt B en W Sluis om te onderzoeken of dat kan. De discussie over de weekmarkt laaide de afgelopen jaren meer dan eens op. Het verzoek om de markt te verplaatsen werd eerder afgewezen door B en W, omdat het Oranjeplein dan minder func tioneel zou worden. De markt kooplui zijn inmiddels drie jaar bezig om de markt daar aantrek kelijker te maken, maar door de dalende inkomsten zijn er sinds 2014 drie ondernemers afgehaakt, volgens Annelies Scheele van 't Kaasboerinnetje. Het Oranjeplein was vroeger het koopcentrum van Breskens, maar verloor die functie na de opknapbeurt van het Spui plein en de verhuizing van de su permarkt daar naartoe. Ook de dag waarop de markt nu wordt gehouden zou niet gunstig uitpakken voor de marktkramers. Op donderdag zijn er meer bereid om naar het vissersdorp te komen. dinsdag 21 februari 2017 Kanaalwater sijpelt door Harmen van der Werf Sluiskil r:. - •.-flSg'ï.-Vv ïgSL-i Petro van Hoeve bij de peilbuis voor zijn woning aan Kanaalzicht in Sluiskil, foto ronald den dekker - Petro van Hoeve, bewoner Ze blijft erom vragen, het Sluise raadslid Lia Flikweert van Lijst Babijn: een overzichtelijk lijstje met daarop bestaande en ge plande natuurgebieden in West- Zeeuws-Vlaanderen. Maar dat blijkt niet zo eenvoudig. Martijn de Koning Oostburg - Lia Flikweert, raadslid Sophie Stockman Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75