I 7 CARNAVAL TWEE NIEUWE VORSTEN Een nieuwe Prins Carnaval komt er niet jaarlijks. Dit jaar is het twee keer raak op de Bevelanden. In 't Kraaienist komt Prins Marcel aan het hoofd en in 't Paerehat zwaait Prins Rinus d'n Eerste voortaan de scepter. PROGRAMMA CARNAVAL Paerehat of Pikpot? Marcel Onderdijk Leeftijd: 40 jaar Beroep: Logistiek medewerker Koninklijke Luchtmacht Motto 2017: Oallesuutde Prins Marcel: „Het is leuk om je eigen draai te kunnen geven aan alles. Het vraagt wel veel meer voorbereiding dan als lid van de Raad van Elf. Dat was ik vijftien jaar. Als prins moet je je praatjes voorbereiden en weten wat er in het dorp speelt. Ik was vereerd toen ik werd gevraagd maar heb in eerste in stantie 'nee' gezegd. Doordat ik druk bezig ben met m'n HBO studie Logis tiek zag ik het niet zitten. Vorig jaar was carnaval zo leuk dat ik er in mee ben gezogen en nadat ik alles nog eens op een rijtje heb gezet en het heb besproken met het thuisfront heb ik toch 'ja' gezegd." Prins Rinus: „Ik vind het fantas tisch dat ik dit nog op mijn leeftijd mag meemaken. Ik ben al 36 jaar actief bij de stichting en het was altijd wel een beetje mijn ambi tie om Prins te worden. Ik ben in december met pensioen gegaan, dus ik moest het thuis wel even overleggen toen ze me vroe gen. Het is namelijk wel druk, maar thuis zeiden ze 'als je dat wilt moet je het doen'." Prins Marcel: „Kleinschalig en ons-kent-ons. Ik denk dat dat ook de kracht is van carnaval in 't Kraai enist. We hebben er wel eens aan ge dacht om een tent aan het café te zet ten om te groeien maar dat doen we niet. Je raakt dan je identiteit kwijt." Prins Rinus: „Als een mooi sociaal gebeuren. Ik sta er altijd van te kijken wat er rondom carnaval gebeurt in het dorp. Alles is ineens mogelijk. De sfeer is fantastisch en het zou leuk zijn als het het hele jaar zo zou zijn." Prins Marcel: „Ze zeggen wel eens: Carnaval in 't Paerehat, jongens jongens, dat is toch wat. En dat is ook zo. Ik stond ook als 14-jarige in de Jeugdhoeve te hossen. De stichting daar heeft de zaakjes goed voor elkaar en het is gewoon het grootste carnaval van de Be velanden." Prins Rinus „Dorps en lekker compact. Mijn dochter gaat altijd op vrijdagavond naar 't Kraaienist en die vindt het altijd heel gezel lig-" Prins Marcel: „Een feestelijke carna val. We hebben als vereniging hard gewerkt. Er is bijvoorbeeld een nieuwe prinsenwagen. Er zal dit jaar meer op me afkomen dan voorheen, maar ik heb er veel zin in." Prins Rinus: „Ik heb er ont zettend veel zin in. De afgelo pen jaren had ik altijd kar weitjes waarbij ik op de ach tergrond moest werken. Doordat ik nu Prins ben, maak ik alles mee en sta ik er weer middenin. Dat vind ik prachtig. Ik kijk ook echt uit naar de op tocht. Hopelijk is het mooi weer en staat het rijen dik met mensen. Dat geeft een geweldig gevoel." Prins Marcel: „Dat ik bij de carnavalsvereniging een club achter laat waarvan mensen denken 'daar wil ik bij horen'. Ik ben dan wel Prins Carnaval maar ik heb de leden van de vereni ging nodig. Ik hoop dat, als ik stop, we de mensen niet meer hoeven te vragen om zich aan te melden als vrijwilliger maar dat ze uit zichzelf komen." Prins Rinus: „Dat mensen met een goed gevoel terugdenken aan mij als Prins Carnaval. Als ik een positieve sfeer van saamhorigheid achter laat ben ik tevreden en trots. Dat ben ik trouwens nu al. We hebben een fantastische groep vrijwilligers. Het is gewel dig om daar Prins van te zijn." Rinus de Jonge Leeftijd: 65 jaar Beroep: Gepensioneerd Motto 2017: Wekomme hoeduutde Verve dinsdag 21 februari 2017 BE Geen rivaliteit mee onder deze prinsen Daisy Schalkens r„S Lewedorp/'s-Heerenhoek Hoe is het om Prins Carnaval te zijn? Hoe zou je carnaval in je eigen dorp omschrijven? Hoe zou je carnaval in het buurdorp omschrijven? Wat verwacht je van carnaval dit jaar? Wat wil je als Prins ach terlaten? FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Het programma van de carnavalsvieringen Donderdag 23 februari Lewedorp 21.00 uur De Goede verwach ting, Bouwersbal Oud-Vossemeer 18.00 uur Stasse Mispit, Lampi- onnenoptocht Vrijdag 24 februari Goes 21.00 uur Café Baarends, Gouwe Ouwe bal 's-Heerenhoek 13.00 uur Bierdulve, Onthulling van de Jikke 13.15 uur Jeugdhoeve, School- carnaval 18.45 uur Korenbeurs, Kindercarnaval met songfestival en kleurwedstrijd 19.00 uur Walk Inn, Carnaval- kaarten 20.00 uur Jeugdhoeve, Jeugd carnaval 21.00 uur De Korenbeurs, Retro neuzenbal 21.00 uur Diverse locaties, Car navalsbal Kwadendamme 22.00 uur Feesttent, Halve Natte Avond Lewedorp 14.30 uur De Zandlööper, Kin dercarnaval 19.30 uur Katholieke kerk, Car navalsmis 21.00 uur De Goede Verwach ting, Carnavalsbal Oud-Vossemeer 09.30 uur De Vossenkuil, Luus- jesbal 20.30 uur De Vossenkuil, Polder- koaitjesbal Zaterdag 25 februari Goes 20.30 uur Café Baarends, Boerenbal 's-Heerenhoek 14.30 uur De Jeugdhoeve, Ver trek kinderoptocht 15.15 uur De Jeugdhoeve, Kinder bal 20.00 uur De Jeugdhoeve, Jeugdcarnaval 21.00 uur Diverse locaties, Car navalsbal Kwadendamme 14.30 uur Carnavalsoptocht 16.00 uur Feesttent, Carnavals bal Lewedorp 13.00 uur Overhandiging van de sleutel 14.00 uur Kerkplein, Optocht De Goede Verwachting: 17.00 uur Prijsuitreiking 21.00 uur Carnavalsbal Oud-Vossemeer De Vossenkuil: 12.49 uur Optocht 15.00 uur Vlooiecircus 20.30 uur Vlóóiebal Stasse Mispit: 23.11 uur Vellen van de roos Zondag 26 februari Aardenburg 14.00 uur Optocht Goes Café Baarends: 13.30 uur Kindercarnaval 21.00 uur Mottobal 's-Heerenhoek 13.30 uur Optocht 17.00 uur Bierdulve, Prijsuitrei king optocht 21.00 uur Diverse locaties, Car navalsbal Hulst 14.00 uur Optocht Kwadendamme 20.00 uur 's Lands Welvaren, Katerbal en slotakkoord Lewedorp 17.00 uur De Goede Verwach ting, Hollandse Hits Festival Sas van Gent 14.00 uur Optocht Maandag 27 februari Bergen op Zoom 14.00 uur Optocht 's-Heerenhoek 15.00 uur Kiekieris, Kieltjesbal 21.00 uur Carnavalsbal 23.11 uur Ceremonieel verbran den van de koenkelpot Kwadendamme 21.00 uur 's Lands Welvaren, Aftaaibal Kloosterzande 13.30 uur Optocht Is het nu Paerehat of toch Pikpot? Natuurlijk weten de redacteuren hoe het zit. En toch kan het bij de verwer king van de verhalen soms mis gaan. Dat gebeurde in de krant van maandag. Toen werd Pikpot onbedoeld inge lijfd door Paerehat. Niet goed te praten, maar gebeurd is gebeurd. Daarom nog maar eens voor alle duidelijkheid: Als je naar Paerehat gaat, volg je de borden 's-Heeren hoek en wie Pikpot zoekt moet naar Kwadendamme.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66