Inspraak geëist over komst discounter Flink meer vleeskuikens in megastal 6 Onvrede Noord-Bevelandse ondernemers Kaalslag bij entree van Yerseke Heijers vindt dat de gemeente de ondernemers in een eerder sta dium had moeten informeren. „We moesten via via vernemen dat Aldi en Lidl interesse hebben om zich in Kamperland te vestigen", licht ze toe. „Pas toen we naar aanleiding van die informatie bij de gemeente aanklopten, kregen we uitleg." Trein Waar Heijers ook van baalt, is dat de wethouder niet inging op het ver zoek om een informatieavond te houden. Adrie van der Maas heeft aangegeven wel in gesprek te willen gaan met de ondernemers, maar pas nadat het onderzoeksrapport er is. „Dan is de trein alweer voorbij", zegt Heijers, die had gehoopt dat zowel gemeente als onderzoeksbu reau uitleg wilden geven over de manier waarop het onderzoek en de besluitvorming plaatsvinden. En dat had wat haar betreft moeten gebeuren voordat het onderzoek plaatsvond. „Nu ligt er al een rap port en daarmee ook een oordeel, terwijl met geen enkele onderne mer gesproken is. Ik kan me goed Waarom nu ineens Kamperland? Het draaide toch om de opwaardering van Wissenkerke? voorstellen dat zij zich afvragen waar zo'n bureau zijn informatie vandaan haalt." De GON wil ook graag antwoord op de vraag waarom de gemeente heeft besloten de vestiging van een discounter in Kamperland te on derzoeken. „Waarom nu ineens Kamperland? Het draaide toch om de opwaardering van Wissen kerke?", vraagt Heijers zich hardop af. De onderzoeksresultaten waarop Van der Maas wilde wach ten, zijn volgens haar niet van toe passing. „Het gaat ons niet om dat rapport, het gaat erover dat onder nemers tijdig bij het proces betrok ken worden." Informatieavond Tijdens de raadsvergadering van aanstaande donderdag presenteert het onderzoeksbureau de resulta ten. In een brief aan de fractievoor zitters verzoekt Heijers hen om die presentatie van de raadsagenda te halen en eerst een informatieavond in te plannen. De andere brief- die naar het col lege - heeft ertoe geleid dat de ge meente het GON-bestuur donder dagmiddag informeert over de re sultaten, zodat de ondernemers de resultaten niet pas tijdens de open bare vergadering horen. Heijers is blij met die toezegging, maar wacht toch vooral op berichten over de bijeenkomst. „Het is echt niet zo dat we onze hakken in het zand zet ten. Dit gaat over open en transpa rant zijn." YERSEKE De hoofdingang van Yerseke ondergaat een gedaante verandering. De oude populieren langs de Molendijk worden alle maal gekapt. De gemeente Rei- merswaal vond vanwege de leeftijd van de bomen het risico op tak- breuk te groot worden. Gisterochtend is aannemer Mar- kusse begonnen met de klus. De bomen zouden eigenlijk vorig jaar al gekapt worden, maar vanwege werkzaamheden aan de andere toe gangsweg, de Postweg, werd het werk een jaar uitgesteld. Ter vervanging van de populie ren zijn jaren geleden al lindenbo- men geplant. Eind dit jaar worden ook nog jonge bomen teruggeplant. Het bedrijf is gevestigd aan de Bit- terhoekseweg, op de locatie waar eerder nog een varkenshouderij was voorzien. De Brabantse var kenshouder Welvaarts zag af van dat plan, waarna de eigenaar van het pluimveebedrijf zijn slag sloeg. Uitbreiden Een klein jaar geleden ging de me gastal open. Er zitten 85.000 vlees kuikens. Dat aantal wil de eigenaar nu met 65.000 uitbreiden. De ge meente werkt daaraan mee. Mi lieudienst RUD heeft bepaald dat er geen zogeheten milieueffectrap portage hoeft te worden opgesteld, omdat het effect van de uitbrei ding op het milieu minimaal zal zijn. Het bedrijf hoeft overigens niet fy siek te worden uitgebreid om de 65.000 extra kuikens een plek te geven. Dat kan in de bestaande stal. Die is uitgerust met het zogeheten patio-systeem, waarbij de kuikens in lagen boven elkaar zitten. Het systeem zou diervriendelijker zijn door onder meer een betere kli maatbeheersing en meer ruimte voor de dieren. De kuikens hebben bovendien meteen na de geboorte de beschikking over eten en drin ken. IN DE REGIO Vrouwen avond met Marianne Grandia 1 Sing-in popkoor Flashback MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 21 februari 2017 BE De Noord-Bevelandse onderne mersvereniging (GON) is niet blij dat wethouder Van der Maas pas na de uitkomsten van het onderzoek naar een Kamper- landse Aldi of Lidl met de onder nemers in gesprek wil gaan. 'Dat voelt voor ons als mosterd na de maaltijd', schrijft voorzitter Els Heijers in een brief aan het col lege. Ellen Jobse Kamperland - Els Heijers, voorzitter GON Liefst 150.000 vleeskuikens worden er binnenkort gehouden bij pluimveebedrijf Bitterhoek in Sint-Annaland. Rob Paardekam Sint-Annaland GOES t j j r Marianne Grandia V. komt morgen naar Goes. Zij spreekt op een vrouwenavond in De Levensbron over het thema 'Dansen in de regen'. De aanvang is om Popkoor Flashback 20.00 uur. Koffie en houdt morgen een thee staan vanaf 'Sing-in' in buurthuis 19.30 uur klaar. De Pit, Appelstraat 2 te Goes-Zuid. Flashback is op zoek naar mensen die het koor willen versterken. De Sing-in begint met een mini-optr^ den van het pop koor. Daarna is er een meezingrepeti- tie. De Sing-in begint om 19.30 uur. De toegang is gra tis en aanmelden is niet nodig. Meer informatie: flashback-goes.nl MEER GEVEN DAN NEMEN WILHELMINADORP Arie van Ouwerkerk (90) en Marchien van Ouwerkerk-Bedet (85) vierden gisteren hun 65-jarig hu welijksjubileum. Het briljanten bruidspaar uit Wilhelmina- dorp kreeg 's ochtends visite van burgemeester René Ver hulst. „Het was een leuk bezoek. Er is van alles ter sprake gekomen en we kregen een mooi boek van hem. Het is een hele aardige man." De afgelopen 65 jaar zijn snel voorbij ge gaan, zegt het echtpaar. „Als je goed voor elkaar bent, gaan de jaren zo voorbij. We hebben samen heel veel mooie mo menten beleefd. Zoals de geboorte van onze drie zoons en onze klein- en achterkleinkinderen." Het stel is nog altijd erg gelukkig samen. „De belangrijkste dingen in een huwelijk zijn veel om elkaar geven, altijd rekening met elkaar houden en meer geven dan nemen." foto mechteld jansen GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur - Week markt; Wijkcentrum De Spinne, 09.30- 11.30 uur - Spreek uur Maatschappe lijk werk; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open atelier schildersgroep; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder schilderen, biljarten en internetcafé; Het Goese Lyceum, Bergweg, 14.30 uur - Theatervoorstel ling 'Kortsluiting in mijn hoofd' HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder begeleiding in de Beweegtuin 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 09.30-11.30 uur- Digitaal inloop- en adviespunt voor on dersteuning bij ge bruik bijvoorbeeld iPad of laptop KAPELLE C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt KRABBENDIJKE Calvijn College, Krabbendijke Kerk- polder, vanaf 15.30 uur - Officiële ope ning hernieuwde praktijkafdelingen Calvijn College KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur - Weekmarkt; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur- 'Kom uitje huis middag', activitei tenmiddag voor se nioren; Hof Cruninghe, 14.00 uur - Wande len in groepsver band RILLAND Restaurant 'De Nieuwe Vliedberg', 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45- 16.30 uur - Koers- bal voor senioren WAARDE Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband WEMELDINGE Dorpshuis De Wemel, 20.00 uur - Bingo A De kap van populieren langs de Molendijk, foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65