HZ wil nieuwe opleidingen beginnen Bob bezoekt basisschool Actie tegen sportzaal in Souburg 10 ZE Hennepkwekerij ontdekt door sneeuwvrij dak, officier eist celstraf De officier van justitie eist een celstraf van 365 dagen waarvan 111 voorwaardelijk tegen een Middelburger die verdacht wordt van het runnen van drie hennepkwekerijen. Na een sneeuwbui eind 2011 zag de Walcherse politie dat overal sneeuw lag behalve op de daken van twee woningen in Vlissingen (Westerzicht) en in Middelburg (Oosterscheldestraat). In de be wuste panden trof de politie hen nepkwekerijen aan met 176 en 511 planten die, aldus officier van jus titie Wilfred Suijkerbuijk, gerund werden door de 58-jarige T.C uit Middelburg. Tegen de Middel burgse rechters zei hij dat de ver dachte destijds een autogarage had aan de rand van de Zeeuwse hoofd stad. Op papier maakte de man een gigantische winst. Volgens de offi cier sloot hij een boekjaar zelfs af met 71,4 procent winst. „Voor een bedrijf dat handelt in tweedehands auto's is dat echt enorm veel." Hij vervolgde dat na wat spitwerk bleek dat hij zijn auto's alleen verkocht aan familieleden en dat de werke lijke prijzen veel lagerwaren dan de bedragen die in zijn boeken ston den. Volgens de officier was in het cri minele circuit in de Randstad ook al bekend dat de Middelburger het op het gebied van hennep goed deed. Suijkerbuijk vertelde de rech ters dat er destijds zelfs plannen werden gemaakt om de man te overvallen omdat criminelen wis ten dat hij altijd veel cash in huis had. Maar voor de criminelen kon den toeslaan had de politie hem al opgepakt omdat ze zagen dat hij in en uit een woning liep waar geen sneeuw op het dak lag. Volgens de Voor een bedrijf dat handelt in tweedehands auto's is de winst erg veel officier had hij een Poolse vrouw die hem hielp bij het kweken. Na zijn aanhouding vond de politie in zijn administratie papieren over een woning in Oost-Souburg. Ook daar troffen agenten een hennep kwekerij (460 planten) aan. En ze vonden tussen zijn papieren ook heel wat kassabonnen van de Gamma van materiaal dat gebruikt wordt voor het bouwen van hen nepkwekerijen. Suijkerbuijk eiste tegen de man een celstraf van 365 dagen waarvan 111 voorwaardelijk. Hij zei dat hij een betrekkelijk lage celstraf eiste omdat de zaak heel lang is blijven liggen. De man heeft al 154 dagen in voorarrest gezeten. Als de recht bank de eis overneemt moet de man niet terug de cel in. Maar Suij kerbuijk liet ook weten dat hij na een veroordeling van de man gaat proberen zijn illegale drugswinsten te plukken. Uitspraak 7 maart. OOST-SOUBURG Leerlingen van groep 8 van basis- lemaal kan en waarom hij zo belangrijk is voor zijn ba- school de Burcht-Rietheim in Oost-Souburg hadden zin, die een dwarslaesie heeft. Hij kan ongeveer zeven gisteren een bijzondere les, want hulphond Bob was te tig taken, zoals deuren openen en was in de wasma- gast. De hulphond Algemene Dagelijkse Levensver- chine doen. Overigens heeft de school zelf óók een richtingen (ADL) van Angela Maas liet zien wat hij al- hulphond: Tibbe, een autismebegeleidingshond. Dat schrijft het college van burge meester en wethouders van Vlis singen in reactie op vragen van de Lokale Partij Vlissingen (LPV). Begin dit jaar werd bekendge maakt dat HZ opleidingen in de technische sector verplaatst naar een pand aan Het Groene Woud in Middelburg. Chemie, iet, enginee ring en technische bedrijfskunde: goed voor zo'n 700 studenten. Ook de Delta Academy, waar ci viele techniek en watermanage ment onder vallen, verhuist in 2018 naar Middelburg. En de opleiding bouwkunde is al verkast. Dat baart de LPV zorgen: ziet de HZ nog wel toekomst in Vlissingen? Ja, zegt het college van B en W. 'De maritieme opleidingen en het sociale en economische cluster staan niet ter discussie'. En die zijn goed voor het merendeel van alle studenten; zo'n 3500. De zoge noemde maritieme De Ruyter Academy verhuist binnen Vlissin gen naar een vernieuwde locatie op de boulevard, de overige oplei dingen blijven op de Kenniswerf aan de Edisonweg. Komen daar dan ruimtes leeg te staan, was een volgende vraag van de LPV. Waarschijnlijk niet. Alleen de huur van tien units aan de Prins Hendrikweg zal worden stopgezet. De gebouwen waar nu de techni sche opleidingen zitten, worden vanaf volgend jaar ingezet voor de overgebleven opleidingen. Die hebben door het nieuwe onder wijsconcept van de HZ meer ruimte nodig voor werkplekken, projecten en praktijklessen. Daarnaast onderzoekt de HZ mogelijkheden om het portfolio van opleidingen in Vlissingen uit te breiden. Bijvoorbeeld met een aantal associate degree-opleidin- gen, gericht op het verhogen van het opleidingsniveau op de ar beidsmarkt en een betere aanslui ting van mbo op hbo. Ook starten in september twee nieuwe deel tijdopleidingen: bedrijfskunde- MER en technische bedrijfskunde. De HZ start de deeltijdopleidingen bedrijfskunde-MER en technische bedrijfskunde Later volgt misschien een nog te ontwikkelen masteropleiding del tatechnologie. Dat de technische opleidingen van HZ naar Middelburg verhui zen, is een keuze met het oog op de ontwikkelingen rondom Campus Zeeland, de Zeeuwse afdeling voor hoger en wetenschappelijk tech nisch onderwijs met mogelijk een bèta college en laboratorium. Als deze in Middelburg gevestigd wordt, zien HZ en University Col lege Roosevelt mogelijkheden om daar projectmatig samen te wer ken en lectoren en professoren uit te wisselen. Bewoners van de Braamstraat in Oost-Souburg voelen zich overval len door het plan voor een sportzaal in hun straat. Er is een handteke ningenactie gaande. „De gemeente is zonder tekst en uitleg aan ons voorbijgegaan", zegt Braamstraat- bewoner Peter van Zalen. „We we ten van niets." De sportzaal is deel van het vernieuwingsplan voor twee basisscholen. De scholen krij gen een gezamenlijke gymzaal in de Braamstraat, tussen de locaties in. Dan kunnen de gymzaal in de Van Perestraat en de Van Duyven- voordezaal, die groot onderhoud nodig heeft, worden geschrapt, be dacht de gemeente. In de Braam straat staat een wijkgebouwtje waar verenigingen activiteiten houden. Die wisten ook van niets, merkte Van Zalen. Met zijn buren José en Guus Spangenberg bracht hij op 43 adressen handtekeningen formulieren rond. „Daar zijn er nu 18 van terug. En veertig gebruikers van het wijkgebouw tekenden." Van Zalen is morgen uitgenodigd door wethouders Elliott en Stroos- nijder voor een gesprek. Donder dag, als de gemeenteraad over de nieuwbouw besluit, wil hij inspre ken. „De gemeente zei dat we mo gen meepraten als het besluit geno men is. Maar dan is het al zeker dat er een sportzaal komt." dinsdag 21 februari 2017 SD Sneeuwval verraadt teler Emile Calon Middelburg -Officier van justitie Ondanks de verhuizing van technische en maritieme oplei dingen van Hogeschool Zee land (HZ), blijft de locatie aan de Edisonweg in Vlissingen bestaan. De Zeeuwse instelling voor hoger onderwijs heeft al plannen met de ruimtes die vrijkomen en onderzoekt zelfs de mogelijkheden om meer op leidingen aan te bieden. Elodie Kint Vlissingen Claudia Sondervan Vlissingen Hulphond Bob trekt de jas uit van Floor de Meij. Achter haar Angela Maas. fotodirk-jangjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58