Caribbean Cruises II 3 Onur (15) pleegt zelfmoord na ontdekken naaktfoto op Instagram De 15-jarige Onur sprong van een flat nadat hij had gezien dat er een naaktfoto van hem op internet circuleerde. Kras.nl/curacao-cruises „Ik ga, doei. Sorry voor alles. Ik doe in ternet uit, dus je kan sturen wat je wil. Het heeft geen nut." Dat zijn zondag de laatste woorden in een chat van de 15-jarige Onur uit Enschede. Daarna springt hij van een flat. Een paar uur eerder heeft hij ontdekt dat er een naaktfoto van hem op Instagram staat. Een meisje zou verantwoordelijk zijn voor het verspreiden van de foto: een zelfportret voor de spiegel. Hoe ze eraan kwam is onduidelijk. Hoe dan ook: de 15-jarige jongen kreeg hem on der ogen. Enkele uren later springt hij zijn dood tegemoet. Vlak ervoor wisselt hij wat korte appjes uit met zijn vriendin, waaruit volgens haar blijkt dat hij wanhopig is na het ontdekken van de foto. Amper een etmaal na het drama ver zamelen zo'n 200 leerlingen van zijn school zich voor het huis van zijn ou ders, in de wijk Deppenbroek. Ze wil len een eerbetoon brengen aan Onur, maar weten zich amper raad met hun eigen gevoelens. Sommige hebben een rode roos meegenomen. „Het is een nachtmerrie", snikt een meisje. In de rouwende groep kennen veel tieners de laatste chat van Onur; ze sturen el kaar een screenshot toe. Hartjes Om 15.16 uur typt Onur aan z'n vrien din: 'K heb van je gehouden mij baby'. Twee minuten later gevolgd door: 'Ik ga nu doei. Je kan sturen wat je wil, het heeft geen nut...' Dan nog twintig hartjes. Zij appt in paniek terug, acht berichten in een minuut tijd: 'Doe normaal'. En: 'Ey Onur, Onur'. Maar er komt geen antwoord meer. Niet veel later moeten politie, ambulances en andere hulpverleners uitrukken. Een woordvoerder van de politie be vestigt dat er onderzoek wordt gedaan. „We zullen dat met tact doen; het gaat om minderjarigen. We zoeken uit of er iets strafbaars is gepleegd. Dat valt nu nog lang niet te zeggen. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of er sprake is van een strafbaar feit en of er een be lang is om te vervolgen." De politie kent de verhalen die rondgaan over wie de foto heeft ver spreid, een oud-leerlinge van het Bon- hoeffer College, de school van Onur in Enschede. „Maar wij zijn niet van ge ruchten, wij moeten het hebben van feiten." Onur was op het hard op weg zijn iet-diploma te halen. Helemaal niets mee aan de hand op school. „Het was een heel lieve zachte jongen", zeggen Falicia Westerink (14) en Amaya Baier (14). „Vaak ook wel stil. Het was niet Dat iemand zoiets doet, het is niette bevatten iemand die zijn gevoelens uitte. Maar hier houd je toch geen rekening mee. Het is niet te bevatten." Wat later leg gen ze samen een roos bij de flat. Dan keert de groep om, weer naar Onurs huis, waar de familie condoleancebe- zoek ontvangt. Turkije Uiteindelijk komt Onurs oom naar buiten, Gokhan Karasoylu. „Dank jul lie wel, allemaal. Het is erg lief van jul lie. Maar wij kunnen nu niets voor jul lie betekenen. Wij hebben onze han den nog vol aan ons eigen verdriet. Jul lie hoeven niet weg te gaan, maar meer kunnen wij nu niet." Hij spreidt ver ontschuldigend zijn handen. Later deze week wordt Onur begraven in Turkije. Hoewel het vakantie is, gaan van daag de deuren van de school een paar uur open voor alle leerlingen die wil len praten en rouwen. Slachtofferhulp is aanwezig. Enkele klasgenoten heb ben gisteren in school al een begin ge maakt met een herdenkingsplekje. Genio Ruesen, directielid van het Bonhoeffer, typeert Onur ook als 'een sympathieke jongen, met veel vrien den'. „Gewoon een prettige leerling." Ruesen kan niet bevestigen of er een oud-leerlinge bij dit drama is betrok ken. „We doen ook geen onderzoek. Dat laten we over aan de politie." Hij zegt dat er in de eerste klassen elk jaar aandacht is voor de gevaren van soci ale media en het gevaar van delen van naaktfoto's. „Maar het gebeurt." Zelf meegemaakt Een van de rouwende meisjes zegt het meisje dat de foto verspreidde nog ge sproken te hebben. „Ze heeft nu heel veel spijt. Ze zou ook wel zelfmoord willen plegen." Volgens een andere schoolgenoot had ze beter kunnen weten. „Een hele tijd geleden heeft ze het zelf meegemaakt met zo'n foto. Dan weet je toch hoe het voelt." De wereld is Kras dinsdag 21 februari 2017 Boek nü bij Kras een onvergetelijke, compleet verzorgde cruise en geniet van de heerlijke zon, zee en stranden in het Caribisch gebied. Gemak: slechts één keer uw koffer uitpakken Compleet: inclusief vlucht, transfers, 1 hotelnacht Curagao, cruise en alle maaltijden aan boord Veel zien: Nederlandse Antillen, Panama en Colombia All Inclusive cruise per MS Zenith***+ Vertrek vanaf Curasao NL-sprekend aanspreekpunt Mediterraanse keuken Uitstekende service Vertrek: mei t/m oktober 2017 Cruise en strandverlenging Curasao 12-16 dagen Geniet van extra nachten op Curacao in een hotel naar keuze. Kiest u bijvoorbeeld voor het sfeervolle Avila Beach Hotel o.b.v. logies of Sunscape Resort Casino o.b.v. All inclusive? Diverse hotels en reisduren mogelijk. of bel 0900-9697 70 cpg 'Ik ga, Lucien Baard en Hans Brok Enschede doei. Sorry voor alles' Schoolgenoten van Onur zoeken troost bij elkaar bij het huis van de tiener. Onder: de flat in de Enschedese wijk Deppenbroek die Onur uitkoos om zichzelf van het leven te beroven, foto lucien baard —Schoolgenoten Falicia en Amaya Inclusief vliegreis, hotel transfers MS Zenith i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3