Voor iedere badkamer een oplossing senZup Zeven kanshebbers voor FilmstarZ 2017 Ruim400woningen verkocht in januari 4 nen vooral fictieboeken voor volwassenen (37 procent) en fictieboeken voor jeugd (36 procent). Non-fictie is zowel bij volwasse nen (11 procent) als jeugd (8 procent) be duidend minder in trek. Dvd's vormen 6 procent van de uitleningen. Het aantal cd's en luisterhoeken dat De Zeeuwse bibliotheken leenden in 2015 bijna 1,9 miljoen boeken en andere materialen uit wordt geleend, is beperkt. In heel Zeeland gaat het om ruim 20.000 cd's en 10.000 luisterhoeken in 2015. Inwoners van de provincie Utrecht le nen het meest: 30 boeken en andere mate rialen per jaar. Ook Overijssel scoort hoog, met 27 uitleningen per jaar. De fanatiekste lezers bevinden zich in de bibliotheek van Enschede, met gemiddeld 45 boeken per lid per jaar. In Heerlen heeft men aan slechts 10 per jaar voldoende. Landelijk verzorgden de bibliotheken 78 miljoen uitleningen in 2015. Dat komt neer op ruim 213.000 per dag. Eerder onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek maakte duidelijk dat het aantal leden na een daling aan het stabiliseren is. Het aan tal volwassenen neemt veelal af, maar het aantal jeugdleden juist toe. Zeeland heeft in totaal vier bibliotheek organisaties. Naast de ZB en Ooster- schelde zijn dat de bibliotheken Vlissin- gen (die binnenkort verhuist naar bios coop CineCity) en die in Zeeuws-Vlaan deren. In totaal zijn bijna 3,8 miljoen Nederlanders lid van een bibliotheek, blijkt uit cijfers van de Koninklijke Bibliotheek. Deze zijn vrij gegeven na een beroep op de Wet openbaar heid van bestuur. In Zeeland gaat het om ruim 103.000 le den, ofwel 27 procent van het aantal inwo ners. Dat is gelijk met de provincie Drenthe. Flevoland is koploper. Daar is 32 procent lid van de bibliotheek. Limburgers lenen het minst vaak een boek. Slechts 18 procent is lid. Het ledenbestand van bibliotheken be staat vooral uit jeugdleden, die doorgaans geen contributie hoeven te betalen. In Zee land is het jeugdaandeel het kleinst van alle provincies: 53 procent. In Drenthe is dat het grootst: 68 procent. Bibliotheek Oosterschelde heeft binnen de provincie de meeste leden (35.000) en uitleningen (752.000), maar bestrijkt ook het grootste gebied. ZB Planbureau en Bibli otheek voor Zeeland heeft, met ruim 30.000 abonnementen, relatief de meeste leden. Dat is mede te danken aan de vele studenten die de bibliotheek bezoeken. De ZB telt naar verhouding weinig jeugdleden (38 procent). De Zeeuwse bibliotheken leenden in 2015 gezamenlijk bijna 1,9 miljoen boeken en an dere materialen uit. Dat komt neer op ruim 18 per lid. Dat is relatief weinig, want het landelijk gemiddelde is 21 uitleningen. Bibliotheekbezoekers in de provincie le- De bibliotheek van Vlissingen verhuist binnenkort naar CineCity. foto lex de meester VLISSINGEN FilmstarZ is de jaarlijkse competitie van Stichting Cavak voor jonge filmmakers. In totaal gaat het om een traject van acht maanden waarbij aanko mende regisseurs, met intensieve coaching en begeleiding, hun eer ste kort fictiefilm mogen maken. In het najaar gaan de resultaten in première en wordt het beste re sultaat gekozen. Dit jaar zijn er twaalf deelnemers. Zij konden afgelopen weekeinde hun filmidee presenteren aan de vier coaches (Rieks Soepenberg, Wietske de Klerk, Joel Duinkerke en Raimond van Soest). Zij kozen uiteindelijk zeven kandidaten die hun idee mogen uitwerken tot een scenario. De geselecteerden zijn: Amber Bontekoe, Gianni Tahitu, Djordje Karadzic, Joran van Heest, Kees Vermeer, Reno Maenhout en team Gijs Suy Jens Ingelse. De komende twee maanden vol gen de zeven geselecteerden di verse workshops en gaan werken aan hun scenario, onder begelei ding van storyboardtekenaar en scenario-analist Raimond van Soest. In Zeeland zijn vorige maand 404 woningen verkocht. Dat is fors - 34 procent - meer dan een jaar eer der. De laatste tien jaar werden niet zo veel huizen in januari ver kocht, blijkt uit cijfers die het Ka daster maandag naar buiten bracht. De stijging doet zich vooral voor bij tussenwoningen (bijna ver dubbeld) en twee-onder-een-ka- phuizen 52 procent). De ver koop van appartementen daalde juist in vergelijking met een jaar geleden. Alle provincies noteerden een flinke stijging in vergelijking met januari vorig jaar: gemiddeld 39 procent. Vooral Flevoland, Gel derland en Limburg springen eruit. dinsdag 21 februari 2017 Zeeuw vaak lid van bieb Zeeuwen zijn goede klanten van de bi bliotheek. Bijna drie op de tien inwoners is lid van een van de bibliotheken. Alleen in de provincie Flevoland ligt dat aan deel hoger. Rolf Bosboom Middelburg U wilt zelfstandig, veilig en comfortabel blijven douchen of baden. Wij hebben voor elke badkamer en budget een oplossing. Ook die van u! Bekijk hieronder een deel van onze uitgebreide collectie oplossingen. Bij aanschaf van een badkameroplossing profiteert u nu tijdelijk van gratis accessoires t.w.v. 375,- Vraag naar de voorwaarden. GRATIS BROCHURE? BEL 0800 - 0468 VEILIGE INLOOPDOUCHE DEURTJE-IN-BAD SYSTEEM DUO: DOUCHE EN BAD INEEN! Lage instap (v.a. 3 cm) In één dag geplaatst Voorzien van antislip U behoudt uw eigen bad Past in elk bad 100% waterdicht Het beste van 2 werelden In één dag geplaatst Ruim en toegankelijk zelfstandig vitaal Benieuwd naar de mogelijkheden voor uw badkamer? Wij komen graag vrijblijvend bij u langs voor een goed advies. Bel 0800 - 0468 voor een afspraak of de gratis brochure. Oosteinde 6, Barendrecht Tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl klantenvertellen.nl Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32