Laag opgeleide dreigt in gat te vallen Dancefeest overvalt Bosbeheer 3 Winkeldief in instelling 1000LUXE KEUKENS MOEILIJKTE VINDEN „We hebben elk jaar overleg met het bedrijfsleven en instellingen. Afhankelijk van hoeveel mensen zij kunnen plaatsen, beslissen wij hoeveel studenten we toelaten. Soms moeten we een opleiding 'dichtzetten'. Door geen studenten meer toe te laten, voorkom je dat je mensen opleidt waarvoor geen stage- of leer-werkplekken zijn. Het ligt er maar net aan hoe de eco nomie zich ontwikkelt. Nu trekt die aan; dan zie je eerst het aantal banen groeien, dan het aantal sta geplaatsen en dan de leer-werk plekken. Er is licht herstel, maar de vraag is of dat volledig herstel wordt. Een aantal jaren geleden wa ren er landelijk nog 165.000 leer- werkplekken, nu nog maar 100.000." Naast de economie hebben ook overheidsbesluiten veel invloed. Een aantal jaren geleden zette het Regionaal Opleidingen Centrum Zeeland een leerlingenstop in voor de opleidingen sociaal-cultureel werker en sociaal-maatschappelijke dienstverlening omdat er niet ge noeg stageplaatsen waren. Dat was een gevolg van bezuinigingen bij culturele instellingen. Verruiming van de subsidie voor kinderopvang hadden direct een tekort aan perso neel voor die branche tot gevolg, toen de subsidiekraan weer dicht ging, zaten de scholen met studen ten die nergens terecht konden. Nelen: „Op dit moment kijken we hoe het er voor volgend jaar uit gaat zien. Het is nog te vroeg om daar veel over te zeggen, maar het is wel al duidelijk dat het moeilijk wordt voor de assisterende beroepen, zo als dokters- of tandartsassistent. Toerisme gaat goed, de bouw ook, de zorg trekt enorm aan. Maar niet op de lagere niveaus. Van verzor genden niveau 3 IG kunnen we er niet genoeg krijgen. Hetzelfde zie je in de iet en de autotechniek: op de lagere niveaus zijn steeds minder mensen nodig, want auto's hebben minder onderhoud nodig, maar ze worden wel steeds complexer. Technisch specialisten die daarmee om kunnen gaan, zijn niet aan te slepen." Over het algemeen geno men zijn het vooral de lagere ni veaus die het moeilijk krijgen, geeft Nelen aan. Dat is vooral vervelend voor de categorie leerlingen die aangewezen is op dat niveau. Ne len: „De arbeidsmarkt vraagt die steeds minder. Die leerlingen drei gen in een gat te vallen." De organisatie van Glorification heeft onlangs bekendgemaakt op zaterdag 17 juni een buiteneditie van dat house- en dance-evene- ment te willen houden in het Poelbos. Het feit dat die datum midden in het broedseizoen valt, is volgens Leeftink een 'onhandige situatie'. „Dat willen we liever niet. Daarna is het bespreekbaar, want op zich kan er best wel wat in het Poelbos." Staatsbosbeheer is volgens hem een aantal maanden geleden bena derd door de gemeente met de mededeling dat 'iemand iets wilde organiseren' in het bos, maar waar het precies om ging is nooit ge zegd. „Dit heeft ons een beetje overvallen." Volgens Leeftink staat over drie We wisten wel dat iemand iets wilde in het Poelbos, maar niet precies wat weken een gesprek met de organi sator van het feest op het pro gramma. De datum van het eve nement staat echter al vast. „Ei genlijk zou het andersom moeten zijn. Eerst overleggen, dan plan nen. We willen graag horen wat precies de bedoeling is. Wat moet er geregeld worden, hoeveel pu bliek wordt er verwacht, komt er een podium, hoe zit het met par keren", zegt Leeftink. „Want stel dat wij nee zeggen, dan krijgt Staatsbosbeheer straks de zwarte piet toegespeeld. Er kan heel veel, maar dan wel in overleg." Volgens Reza Geleedst van Glo rification is iedereen positief, maar 'staat het welzijn van de dieren in het bos op 1'. „Het evenement gaat sowieso door, maar dat zou dus ook heel goed op een andere prachtige plek in de gemeente Goes kunnen zijn." MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 36-jarige Vlissinger S. H. (36) conform de eis de ISD- maatregel opgelegd. Die maat regel behelst een verblijf van maximaal twee jaar in een in stelling voor stelselmatige da ders. H. kreeg deze maatregel opgelegd voor de diefstal van een tablet bij de Mediamarkt in Middelburg, een zak noot jes bij een supermarkt in Vlis singen en een joggingbroek bij de Big Bazar in Vlissingen in augustus en september vo rig jaar. H. leefde bij gebrek aan onderdak op straat, had geen geld en geen baan en pleegde de winkeldiefstallen om aan geld en eten te komen. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl UIT VOORRAAD warenhuisnl dinsdag 21 februari 2017 de slag in garage na oproep Cyrille aan het werk in garage Dijkwel in Vlissingen. foto dirk-jan gjeltema Weinig leer-werkplekken, nog minder stageplaatsen: het is een bekend probleem, zegt Marijn Nelen. Hij is lid van het College van Bestuur van Scalda, dat mbo-opleidingen aanbiedt in al lerlei sectoren. Ondine van der Vleuten Staatsbosbeheer is 'erg ver rast' door het plan om een dancefeest te houden in het Poelbos bij Goes. Dat zegt bos wachter Karei Leeftink. Luc Oggel Goes -Karei Leeftink, boswachter n Marijn Nelen. incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31