De memoires van Sonja Minister Schippers wil naast meldlijn ook inzet van zorgtaxi's Het aantal meldingen over verwarde personen blijft stijgen en de incidenten worden ernstiger. Een aparte meldlijn en zorgtaxi's kunnen de oplossing zijn. Walcheren Zoektocht naar het lot van haar vader »P2o In Hart Ziel De politie kreeg in 2016 zo'n 75.000 meldingen over een persoon met verward gedrag, dat is 14 procent meer dan in 2015. Vergeleken met 2011 is het bijna een verdubbeling van het aantal meldingen, toen nog 40.000. Volgens de politie worden de meldingen bovendien steeds ernstiger. Politiechef Pieter-Jaap Aalbersberg: „Er zijn meer meldin gen van ernstige zaken, waarbij wa pens betrokken zijn of mensen die bijvoorbeeld dreigen hun woning te laten ontploffen." De meldingen lopen nogal uiteen, zegt voorzitter van het Schakelteam Personen met Verward Gedrag Onno Hoes. „Dit kan gaan om een oudere vrouw die haar medicijnen is vergeten en naakt met een rolla- tor langs de snelweg loopt, tot ie mand die depressiefis of een psy chose heeft en met een mes zwaait in een supermarkt." Thuiswonen Hoes wijt de stijging aan het groei end aantal mensen dat langer zelf standig thuiswoont en de toene mende aandacht voor het pro bleem. Minister van Volksgezond heid Edith Schippers sloot in 2012 een deal met de geestelijke gezond heidszorg, gemeenten en verzeke raars waarbij besloten werd het aantal bedden terug te brengen van 30.000 naar 20.000 in 2020. Hoes: „De persoon die eerst in een instel ling zat, heeft niet per definitie minder zorg nodig. Doordat men sen langer blijven thuiswonen, is het risico dat er dingen op straat ge beuren groter. Overal in de regio hoor ik: we lopen achter met de zorg aan huis. Dat moet écht beter." Volgens het schakelteam, dat bin nen een week advies uitbrengt aan minister Schippers, kan een meld lijn voor burgers die zich zorgen maken over iemands geestelijke toestand uitkomst bieden. Hoes: „Als je naar zo'n landelijk nummer belt, moet de lokale gezondheids zorg wel goed georganiseerd zijn." In plaats van de politie zou dan een speciale ambulance met gespeciali seerde verpleegkundigen op pad gaan. In Amsterdam rijdt al zo'n 'psycholance'. In dunner bevolkte gebieden zou een zorgtaxi ingezet kunnen wor den. Die kan dan, behalve voor zit tend ziekenvervoer, ook uitrukken voor een melding van de nieuwe meldlijn. Sinds 1 januari wil de po litie niet meer uitrukken voor deze patiëntengroep, omdat dit onnodig geld kost en het niet om criminelen gaat. 11°C Nieuwsmedia Steeds meer overlast door verwarde personen Hanneke van Houwelingen Marcia Nieuwenhuis Den Haag '2 en 8 dinsdag 21 februari 2017 Bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Laat Cyril Ie maar sleutelen Ze was radeloos. Cyrille de Kousemaeker volgt de mbo-opleiding tot autotechnicus, maar kon maar geen leer- werkplek vinden. Een noodkreet op Facebook bracht uitkomst. Alexander Dijkwel gaf de 23-jarige Vlissingse een kans in zijn autobedrijf. Gisteren beleefde Cyrille haar eerste werkdag. ZEELAND 2 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1