9 Treinongeluk België nog raadsel Het is nog een mysterie hoe een passagierstrein bij het Bel gische stadje Leuven zaterdag zomaar kon ontsporen. Er vie len een dode en 27 gewonden. Er lopen meerdere onderzoe ken naar het ongeval. Uitgeslo ten is dat het ongeluk werd veroorzaakt doordat een man over het spoor liep, zoals aan vankelijk door de burgemees ter van Leuven werd gezegd. „De 21-jarige jongeman uit Waals-Brabant die bij de ramp stierf, zat in de trein", aldus ex perts van de Vlaamse justitie. Volgens de brandweer was het een wonder dat er onder de 84 passagiers niet meer slachtof fers vielen. De trein ont spoorde vlak buiten het station van Leuven. Volgens een van de passagiers begon de trein hard te schudden, waarna een knal volgde, stof in het rond vloog, vonken uit de trein spat ten en paniek uitbrak. Som mige passagiers dachten dat de trein van de rails vloog door een foute wissel. Pas gister avond kon een begin worden gemaakt met het wegtakelen. Wij stenigen niet. Wij twitteren gewoon wat in ons opkomt 11-jarige jongen rijdt 120 kilometer in auto De Duitse politie heeft voor de grens met Luxemburg een 11-jarige jongen die in de auto van zijn vader reed, tot stil stand gedwongen. De jongen had al zeker 120 kilometer ge reden, aldus de politie giste ren. Hij had de auto gepakt na ruzie met zijn vader. Het viel de politie op dat de jonge chauffeur erg goed kon auto rijden. Toen de agenten hem wilde controleren, ging de jongen ervandoor. Eenmaal tot stilstand gedwongen, bracht de politie hem naar huis in Luxemburg. doen. Maar dat is nu eenmaal zo." In zijn huis zijn nog altijd geen Japanse spullen te vinden. Een tv van Sony? Geen denken aan. Zijn zoon kwam een keer thuis met een shirt. Made in Japan, stond er in het label. Hij heeft het meteen verscheurd. „Mijn zoon zei: 'Sorry, pa, ik had het niet gezien'." Ondanks alle verschrikkingen die Jans meemaakt, weet hij zijn verleden een plek te geven. Na de oorlog trouwt hij in Nederland, krijgt een zoon en een dochter, en gaat opnieuw aan de slag in het le ger. Nu in een bureaufunctie. „Ik prijs me gelukkig dat ik nooit nachtmerries heb gehad. Ik kon er altijd goed over spreken met men sen die het ook hebben meege maakt." Met dezelfde nuchterheid kijkt Jans ook naar de ontdekking dat drie Nederlandse marineschepen van de bodem van de Javazee zijn verdwenen. Het schip dat Jans bijna zijn leven heeft gekost en waarin nog veel collega's lagen, is er eveneens niet meer. Veel men sen uit de marinewereld zijn ge schokt, maar Jans is milder. „Graf schennis is niet netjes. Maar moet ik daar boos over worden? Die mensen zijn arm daar. Dat hebben ze natuurlijk voor het oud ijzer ge daan. Ik heb de herinnering nog." Dronken met borstvoeding 'Bajesklant' nu minister Witte rook legt drugslab bloot maandag 20 februari 2017 LEUVEN Dit zei minister Edith Schip pers (Volksgezondheid) tij dens 'Preek van de Leek' in de Paaskerk in Baarn. De VVD-politica haalde uit naar mensen die het radicaal oneens zijn met anderen. LANDSTUHL Felix Jans (93) overleeft de Slag om de Javazee op 27 fe bruari 1942 met nog zo'n hon derd opvarenden. HENNEF In het Duitse Hen- nef heeft een moe der met bijna 2 pro mille alcohol in haar bloed borstvoeding aan haar baby ge geven. De politie heeft de kinderbe scherming inge schakeld. Twee zusjes van 4 en 6 jaar, die allesbe halve een stabiele indruk maakten, werden ook overge plaatst. De politie trof beide ouders en de opa stom dronken aan. DAKAR Omar Jallow is beëdigd tot minister van Landbouw van Gambia. Hij gold onder de vorige re gering als een ui terst kritische politi cus en hij werd door de vorige re gering liefst 22 keer vastgezet. EINDHOVEN Stinkende, witte rook heeft gisteren de aanwezigheid van een groot drugslab in Eindho ven verraden. Voor bijgangers belden de politie. Agenten en de brandweer deelden het wan trouwen en gingen naar binnen. In het pand bleek een groot xtc-lab te zit ten. Volgens de po litie was het „volop in bedrijf", maar was er niemand aanwezig. -4 Felix Jans (rechts op de foto links) in zijn matro- zenjaren, die hij in oorlogstijd doorbracht op de Hr. Ms. Kortenaer bij de bemanning van Kanon 1. FOTO'S NIMH/SGT. JAN DIJKSTRA/MEDIACENTRUM DEFENSIE Ce Souche i) Óre/I Ie STERRENRESTAURANT Iets meer dan 12 euro voor een menu in een sterrenrestau rant? In de Franse stad Bourges was het een paar dagen mogelijk. De befaamde Michelingids had namelijk aan het verkeerde restaurant een ster uitgedeeld. De gelukkig was een simpele bistro, die - tot grote schrik van uitbaatster Ve- ronique - werd overspoeld met reserveringen, fotostreetview

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9