BUSREIZEN 2017 Nu al veel vertrekgarantie! mi T effeweg.nl Effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 GEEN verplichte aanbetaling! J 7 WARM BAD IN FLORIDA Zweedse oud-premier: heeft de president soms iets gerookt? De Amerikaanse stembusstrijd voor 2020 is begonnen. Nog geen maand na zijn aantreden laat president Trump zich toejuichen alsof het campagne is. Een hangar met 9000 mensen scan deert dat CNN niet deugt, vaste cam pagnehits als My Way van Frank Si natra galmen uit de luidsprekers. Een fan mag op het podium Donald Trump ophemelen. Een enkeling wappert met een bord waar Hillary for prison op staat, Trump spreekt over 'winnen, winnen, winnen'. Het enige dat ontbreekt: een Democraat om te verslaan. In plaats daarvan richt Trump in zijn speech zijn pijlen op de media, zijn favoriete vijand. „Ik wil jullie toespreken zonder het filter van nepnieuws", zo legt hij zijn aan hangers uit waarom hij op deze za terdag naar Florida is gekomen, met een term die hij gebruikt voor alle kritische noten die de pers over zijn regering kraakt. „Ze hebben geen bronnen, ook al doen ze alsof ze die wel hebben", beweert Trump. Een dag eerder noemde hij de pers in een tweet nog 'vijand van het volk'. „Ze zijn een groot deel van het pro bleem", houdt Trump de menigte opnieuw voor. „Ze zijn onderdeel van de corrupte klasse." Volgens historici is het gebruikelijk om na een jaar of twee weer op pad te gaan om kiezers te werven, maar Trump is pas vier weken bezig en heeft zelfs nog niet alle vacatures in zijn kabinet ingevuld. Op de dag van zijn inauguratie in januari regis treerde hij zich bij de kiescommissie als kandidaat voor 2020, wat het mo gelijk maakt om nu al geld in te za melen voor de herverkiezingscam pagne. De rechten op een mogelijke slogan zijn ook al geclaimd: 'Keep America Great!' Het leven is een campagne", zo antwoordt hij aan boord van AirForce One als meerei zende journalisten hem vragen of het niet wat vroeg was voor een rally. „Ons land weer groots maken is een campagne. Voor mij is het een cam pagne." Het warme bad van extati sche aanhangers in Florida kan Trump bovendien wel gebruiken. Zijn regering heeft te maken met aanzienlijke tegenslagen, kritiek van partijgenoten, interne conflicten en een stroom aan vragen over contac ten met de Russische regering. Trump ontsloeg zijn nationaal veilig heidsadviseur nadat die daarover loog, de vervanger die de president op het oog had weigerde. In peilingen is gemiddeld de helft van de kiezers ontevreden over Trumps prestaties. In Florida herhaalt hij zijn beloftes, zoals het voornemen om 'heel bin nenkort' een grensmuur te bouwen. Hij vertelt trots over de bloei van de aandelenmarkt en de banen die di verse bedrijven beloven te creëren of behouden. „Het Witte Huis loopt zo soepel," zei hij, in scherp contrast met geluiden van medewerkers en met nederlagen in de rechtbank. Hij belooft een veilig Amerika, waarbij hij Europese steden en landen op somde die getroffen zijn door terro risten (zie kader hiernaast). Stedentrip Praag Valkenburg, Maastricht en Belgische Ardennen Umbrië en Toscane Highlights van Zuid-Engeland Tirol, Kirchberg All-inclusive Rondreis Griekenland maandag 20 februari 2017 Voor Trump is het leven één verkiezingscampagne Karlijn van Houwelingen Melbourne De Air Force One staat ge parkeerd achter het podium waar Trump en zijn echtge note hun opwachting maken voor duizenden mensen. FOTO REUTERS Wat ging er door zijn hoofd toen Donald Trump zijn aanhangers in Flo rida een aanslag in Zweden voorhield als voorbeeld van wat een land ris keert zonder 'sterke grenzen'. Letterlijk: „Kijk wat er gisteravond ge beurde in Zweden. Zweden! Wie kan dat geloven? Ze lieten grote hoe veelheden migran ten binnen. Ze on dervinden proble men die ze nooit voor mogelijk had den gehouden." In dezelfde adem tocht verwees hij naar Brussel, Nice en Parijs waar in derdaad aanslagen zijn geweest. De Zweedse oud premier Carl Bildt vroeg zich op Twit ter af of Trump misschien iets had gerookt. Maar wat gebeurde er wél in Zweden? De krant Aftonbladet vatte in het Engels samen: er was een zelfmoord geweest in Stockholm en er was een man over leden na een onge luk op de werk vloer. Verder waren er de stemproble men van de 87-ja- rige zanger Ove Thörnquist. The Huffington Post vermoedde dat de president vrijdagavond op Fox News had ge keken naar nieuws over de criminali teitscijfers in Zwe den en daarbij wat zaken door elkaar had gehaald. Ippf VERTREKGARANTIE 6 lÉl^l 4/5 daagse busreis Diverse vertrekdata 5 daagse busreis Vertrek o.a.: 17 apr, 15 mei, 19 jun 10 daagse busreis Vertrek: 29 apr, 12 jun, 11 sep, 21 okt 8 daagse busreis Vertrek o.a.: 29 apr, 26 mei, 30 jun 10/11 daagse busreis Diverse vertrekdata 15 daagse busreis Vertrek: 1 mei, 19 jun, 28 aug, 25 sep Atte fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 4sgr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7