NYNKE DE JONG VO-raad positief over veranderingen vmbo of bel ons 088 - 70 70 600 StlP 6 Het mooiste van Midden-Nederland Hoogtepunten van de Rijn Moezel Column „Ik ben blij dat de 'Chinese muur' tussen algemeen vormend onder wijs en praktijkgericht onderwijs wat poreuzer wordt", zegt VO- raad-voorzitter Paul Rosenmöller. Volgens hem worden de voorge stelde aanpassingen breed gedra gen in het onderwijs. „Dit is geen beleid dat van bovenaf wordt op gelegd, maar iets dat is voortgeko men uit een reeks gesprekken met mensen uit de praktijk." Vmbo's en mbo-scholen gaan in de plannen intensief samen werken. „Denk aan een vmbo- school die gebruikmaakt van een technieklokaal op het mbo", geeft minister Jet Bussemaker van On derwijs als voorbeeld. Hoe dat er in de praktijk uit gaat zien, moet nog worden uitgewerkt. Staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs erkent dat het voor vmbo's en mbo's die bij elkaar in de wijk zitten of bijvoorbeeld on der één dak onderwijs geven, makkelijker is te organiseren dan voor een vmbo-school die in de ene gemeente zit, terwijl de mbo- opleiding in een stad verderop is gehuisvest. Rosenmöller: „Het is niet makkelijk, maar niet onmo gelijk. Een vmbo kan afspraken maken met een mbo een paar ki lometer verderop." Volgens Bussemaker en Dekker, die een kleine maand voor de ver kiezingen met hun verstrekkende Dit is geen beleid dat van bovenaf wordt opgelegd plannen komen, kan er niet wor den gewacht op een nieuw kabi net. Bang dat een volgende rege ring de plannen naar de prullen bak verwijst, zijn de bewindsper sonen niet. Bussemaker: „Ieder een die zich hierin heeft verdiept weet dat dit nodig is." Wel wil Rosenmöller dat de middelbare scholen voldoende geld krijgen om de plannen uit te voeren. Dat zit er volgens Busse maker en Dekker niet in. De plan nen zorgen ervoor dat er efficiën ter en goedkoper wordt gewerkt. nu v.a. 9-daagse cruise per MS Allegro nu v.a. Kijk voor nog méér riviercruises op stipreizen.nl/riviercruises (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen Ik zou willen toevoegen: wanneer je anderen kadert in wat ze hebben of wat ze doen, beperk je jezelf óók noeg politieke partijen die ons maar wat graag willen doen gelo ven dat zij 'm wel kennen, die Ne derlander. En dat ze ook precies weten hoe dé Marokkaan, dé Pool en dé Antilliaan in elkaar zitten. Tegen al die politici zou ik wil len zeggen: lees even het inter view met Bojan Bajic in Trouw van afgelopen zaterdag. Bojan is in 1999 vanuit Belgrado naar Neder land gevlucht. Via allerlei azc's is hij uiteindelijk op Vlieland te rechtgekomen. Daar woont hij nu al jaren. Hij runt er een ijssalon annex bios coop en hij brouwt tegenwoordig ook zijn eigen bier. Ik kende Bojan al uit de vlogs van Arjen Lubach en die van diens vriendin en collega Martine de Jong. Arjen en Martine zijn vaak op Vlieland bij Bojan. Zijn leven ziet er in die vlogs ja- loersmakend uit: Bojan werkt hard, maar rijdt het liefst met zijn rode brandweerwagen naar het strand om een fikkie te stoken, eten te koken en een duik in de zee te nemen. vertrouwen moet geven en ver trouwen moet hebben, want daar komen de mooiste dingen uit voort. Dat met wie je eet belangrij ker is dan wat je eet. En de mooi ste: Wees niks, dan kun je alles zijn. „Wie zich kadert in comfort of beroep, beperkt zichzelf', zegt Bojan. Ik zou eraan willen toevoegen: wanneer je anderen kadert in wat ze hebben of wat ze doen, beperk je jezelf óók. 'Ik ben niemand, ik heb het le ven cadeau gekregen, ik bén er en dat is voldoende.' Zo is het, Bojan. We zijn allemaal niemand. En dus kun je tegelijkertijd alles zijn wat je maar wilt. In welk hokje men je ook probeert te proppen. Hokjes zijn overzichtelijk. Als je weet in welk hokje je iemand moet plaatsen, lijkt het net alsof je weet wie iemand is. Het voelt veilig, want als je de sa menleving gaat zien als een sa menraapsel van miljoenen landge noten met allemaal hun eigen ver haal, dan vergt dat veel meer inle vingsvermogen. Nee, dan liever hokjes. Nederlander niet be staat, er zijn ge- maandag 20 februari 2017 @nynke okes Vervolg van voorpagina De VO-raad, de koepel van middelbare scholen, is overwe gend positief over de voorge stelde aanpassingen van het vmbo. Hanneke Keultjes Den Haag —Paul Rosenmöller, VO-raad e mooiste riviercruises Lelys Wijk bij Dujj Helle da# tenter Arnhem ioonhoven Dordrecht 529 9-daagse riviercruise per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Uitstekende prijs kwaliteitverhouding Tijdens deze 9-daagse riviercruise op 13 mei per Stip-schip meert u aan bij alle mooie steden van Midden-Nederland. U vertrekt vanuit Lelystad en bezoekt o.a. Schoonhoven dat bekend is om zijn zilverindustrie, de kasteelruïne uit de 13e eeuw in Wijk bij Duurstede, het Kröller-Müller Museum in Arnhem en de vele monumenten in Deventer. Door de uitgebreide faciliteiten, vriendelijke sfeer aan boord en uitstekende prijskwaliteitverhouding geniet u van een comfortabele cruisevakantie. Alléén vertrek 13 mei Hut benedendek v.a. 529 Hut bovendek v.a. 629 zie stipreizen.nl/crrmnb 89 11- of 12-daagse rivier cruise per Stip-schip het MS Allegro 3*+ Verblijf aan boord o.b.v. volpension Inclusief comfortabele busreis Kampen ©Deventer Arnhem Rees Wesel Düsseldorf Keulen A ken onn Andernach Cochem N Koblenz 7^i, Mainz Rüdesheim astel Augustus v.a. 699 September v.a. 739 zie stipreizen.nl/crrdub Deze adembenemende 11- of 12-daagse riviercruise met het MS Allegro 3*+ brengt u via de Rijn en Moezel naar plaatsen als Düsseldorf en Bonn. Vanaf het water bekijkt u alle pittoreske dorpjes aan deze rivieren. Bezichtig ook het wereldberoemde 19e-eeuwse kasteel de Reichsburg in Cochem of drink een wijntje in het historische centrum van de wijnstreek aan de Moezel: Bernkastel. U verblijft aan boord van het schip o.b.v. volpension en iedere dag is er live muziek. Vaart u met ons mee? v.a. 589 stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Het cruiseprogramma kan per vertrekdatum variëren. Kijk voor het betreffende programma per vertrekdatum op onze website. Trouw interviewde Bojan en hij zegt allemaal ware dingen. Dat je Maxima kan nog zo hard roepen dat dé

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6