Erwin Harmes liftend naar record op Scheldeloop Zaamslag nog in spanning TOP wint weer eens en blijft in de hoofdklasse 18 Flinke nederlaag Dallinga Die buitenlandse troepen waren veel te sterk voor Dallinga, dat ove rigens ook met twee Belgen uit kwam. Sinds de KNBB besloot het aantal buitenlanders onbeperkt toe te staan, heeft de biljartwereld wel iets weg van het voetbal, met dien verstande dat het in het biljarten usance is geworden die extra krach- We zijn volledig weggevaagd. Daar leek het begin tweede helft niet op ten op te roepen als het nodig wordt geacht voor de strijd aan de top of tegen degradatie. In andere geval len worden ze thuisgelaten. Profiterend van het ontbreken van de onmisbare Frédéric Cau- dron en de topvorm van de eigen ploeg werden de bezoekers wegge speeld. Niemand van de Zeeuwse formatie kon in de buurt van de te genstander blijven. Ja, Steven van Acker die na 9 beurten nog met 14- 14 gelijk stond, maar met series van 3,9 en 11 was de Turkse vogel Savas Bulut gevlogen, 40-16 in 17 beurten. Voor Bart Ceulemans hetzelfde liedje. Hij ging goed mee tot 16-13 voor zijn Turkse tegenstander Ha- kan Incekara, maar moest vanaf dan in acht beurten diep buigen, 40-23 in 26 beurten. Berry Dallinga werd vanaf het begin klein gehouden door Davy van Havere en moest lijdzaam toezien hoe de Belg regel matig scorend steeds verder uitliep, 40-19 in 27. Jean Paul de Bruijn, zaterdag nog glorieus winnaar van de Grand Prix van Vlaardingen, had daar zijn kruit verschoten en trof in de Turkse kampioen Tayfun Tasdemir een wervelstorm. De Bruijn leidde na 7 beurten nog met 14-11, maar zag Tasdemir in 4 beurten finishen met twee keer 10, 7 en 2, 40-18 in 13 beurten. Daarmee kwam een einde aan waarschijnlijk de snelste eredivisie wedstrijd ooit. In 2 uur en 39 minu ten inclusief pauze was het gedaan. Een korte pijn derhalve, maar wel een om snel te vergeten. Deson danks blijft een plaats in de play offs in beeld. Bart Ceulemans na afloop: „We hebben een 'bulut' gekregen en zijn volledig weggespeeld, al zag het daar in het begin van de tweede helft niet naar uit. Maar de series van de tegenstanders deden Jean Paul en Steven de das om." BV Sprundel 3-Pearle Opticiens 2 6-2: Voor de Sasse tweededivisie- ploeg viel er in Sprundel ook niks te rapen. Behalve een royale overwin ning van kopman Piet Rodts, met 24-40, werd er verloren door Yves Welvaert (40-32), Cor de Jonge (35- 31) en Robin Claerhoudt met 35-30. Ook al waren de verschillen soms gering, onverdiend was de neder laag niet. De thuisploeg bleek een maatje te groot. Op de atletiekbaan bepaalden Pa trick de Vos en Harmes het tempo voor de 175 deelnemers aan de Scheldeloop van de Joggingclub DOW en Scheldesport. Na het ver laten van de baan nam Harmes het initiatiefin zijn eentje. „Na twee kilometer zagen we het zwarte te nue van Harmes alleen maar klei ner worden", liet een deelnemer na afloop weten. Na het keerpunt van Patrick de Vos, die twaalf kilometer liep, was er voor de achtervolgende Belgen Jente Samson, Sean Durinck, Ke vin d'Hondt en Stijn Vermeersch geen eer meer te behalen. Harmes kon na het keerpunt bij Ossenisse langs het vrij saaie parkoers zien hoe groot zijn voorsprong was op de achtervolgers. Na een afsluitende ronde op de atletiekbaan stopte de klok op 1 uur, 25 minuten en 43 honderd sten. „Een persoonlijk record", zei Harmes, die in training is voor een marathon op Cyprus over twee weken. Na twee kilometer zagen we het zwarte tenue van Harmes kleiner worden Bijna vijf minuten na de finish van Harmes kwam Jente Samson over de meet. „Ik liep twee minu ten sneller dan vorig jaar. Meegaan met hem is geen optie, dan loop ik me kapot", gaf hij aan. Sean Durinck maakte het erepo dium vol. Erwin van den Broeke en Adriaan Wielel hielden in de top tien de Zeeuwse eer verder hoog. Paola van Gilst, in training voor de marathon van Rotterdam, was tevreden met haar winnende tijd van 1.53.48 bij de vrouwen. Cathy Poppe hield de schade beperkt tot een minuut achterstand en Valesca Lefeber won het brons. Patrick de Vos is al een tijd in goeden doen en won de twaalf ki lometer in 44.55, bijna drie minu ten voor de Belg Davy Vanderroost en triatleet Rens de Ridder. Mari anne de Kok was op de vierde plaats overall een klasse apart bij de vrouwen. „Ik ben nog in op bouw, maar dit voelt goed aan", zei ze. Adinda Vetsuypens had op plek twee vijf minuten achterstand en Josa van Vliet finishte net boven het uur. De zes kilometer werd een Bel gische zege voor Sander d'Hondt, die Crum van der Linde net achter zich hield. Esma Guigui pakte bij de vrouwen de bloemen na zes ki lometer in 28.04 minuten. Op die datum kan uitgerekend Luctor Zaamslag aan de titel hel pen. Als de Terneuzenaren er in slagen minimaal een punt af te snoepen van Scheldevogels is Zaamslag kampioen, anders volgt een beslissingswedstrijd. Zaamslag-Oranje Zwart 14-9: In een weinig attractieve wedstrijd bleven de overtuigende cijfers uit, maar Zaamslag won de slotwed strijd in de zaal. De ploeg van coach Inge Bekaert ergerde zich aan de onbestrafte geniepigheid van Oranje Zwart en kwam daar door niet los. Na rust (9-5) toonde één vak beterschap, het andere vak drukte de prestatie. Op 11 maart weet Zaamslag of het kampioen is, of dat de titel in een beslissings wedstrijd moet worden bedon gen. ZKV-Luctor 8-20: Luctor deed in Zuidland wat het aan de status verplicht was. De Terneuzense nummer drie uit klasse 4H ver sloeg de laag geklasseerde Voorne- Putters met speels gemak. Na rust (5-10) zette een fris ac terend Luctor de thuisploeg met de rug tegen de muur. Frivolitei ten stonden een nog hogere score in de weg. Coach Peter Durink had vrede met het gallery-play van zijn ploeg. De korfballers van TOP wonnen thuis met 25-18 van KVS en weten zich daarmee zeker van handha ving in de hoofdklasse. Na de eerste zege in acht speelrondes heeft de Arnemuidse ploeg in de slotronde van de zaalcompetitie zelfs nog een waterkans om de play-offs voor de Korfbal League te halen. TOP startte voortvarend en zette de Scheveningse tegenstander bij rust op een 9-6 achterstand. Dylan Gillissen profileerde zich uiterst doeltreffend. In een iets minder trefzekere periode naderde KVS even, zag ook Leon Kloet die de ge schorste Arco Goedkoop verving, maar daarna was het TOP dat de klok sloeg. Na vier nederlagen en drie remises boekten de rood-wit- ten de grootste thuiszege van het seizoen. Op 11 maart rest nog de uit wedstrijd bij DeetosSnel. In de eerste klasse kroonde Swift uit Middelburg zich zaterdagavond tot kampioen. De ploeg won in ei gen huis met 19-17 van nummer twee Excelsior en is niet meer te achterhalen. maandag 20 februari 2017 In het mes van Turkse slagers Paola van Gilst (vierde van links) op weg naar de zege in Terneuzen. foto ronald den dekker Het driebandenteam van Dal- linga.com leed in de eredivisie een zware 8-0-nederlaag tegen een uitermate sterk 't Hartje/Van Wanrooy. De nog niet van behoud in de eredivisie verzekerde 'Bra bantse' formatie had een batterij Turkse spelers ingevlogen, aan gevuld met een Belg. Joop van den Oudenhoven Vlissingen -Bart Ceulemans Middelburger Erwin Harmes moest liften om in Terneuzen te komen voor de Scheldeloop, maar die moeite werd wel be loond. De atleet won de 25 kilo meter in een persoonlijk record van 1.25.43 uur. Sjaak Sinke Terneuzen - Deelnemer Scheldeloop De korfballers van Zaamslag wonnen hun laatste zaalwed strijd en moeten nu tot 11 maart afwachten of titelconcurrent Scheldevogels de gedeelde koppositie weer inneemt. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk 4, Richard Verolme 3, Pjotr Hamelink 2, Marjolein Ver- poorte, Mireille Dobbelaar, Erwin Verhelst, Jesse Hamelink en Mar- nix de Bat 1. Scores Luctor: Eline Jansen, Kar lijn den Hollander en Jasper de Pooter 3, Jasmijn Hamelink 2, Ma- rit de Kok en Adrie de Jonge 1. Zaamslag 2-BKC1:15-12. Scores BKC: Mariëlle Faas 4, Koen de Bliek, Bart de Baare en Pedro van Doorn 2, Frits van der Peijl en Carmen Faas 1. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores TOP: Dylan Gillissen 8, Peter van Belzen 7, Jeanine Marijs 5, Anita de Ridder 2, Demi Mondeel 1, Petra van Belzen en Jurgen Janse 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66