Scheldesport verliest in slot Lobke neemt afscheid met afgetekende zege Volleybalsters YVC verslaan concurrent Jagesar start sterk Niels Mesu houdt kans in Marathoncup 17 73 Het publiek werd helemaal gek omdat ik met'die 21'nog gewoon voorin reed position. Hij leek ook te gaan win nen, maar verslikte zich in Ruben Boutens. Die 24-jarige Middelbur ger passeerde hem nog en sloot het weekeinde daarmee nog sterk af. De karter die tweemaal vicewe- reldkampioen werd bij de senio ren, pakte namelijk net genoeg punten voor een podiumplaats. Hij had hetzelfde aantal als Mats de Jong en zijn zege in de finale gaf de doorslag. Haarbosch had voldoende aan zijn tweede plek. Hij mocht de 1 grootste beker en 1500 euro uit Middelburg meenemen. Stolk fi nishte als vierde en kreeg na afloop het zilver. „Ik ben hartstikke tevre den", zei hij. „Het was een mooi evenement en we hebben een mooi podium. Rico is dan wel geen echte Zeeuw, maar rijdt hier wel heel vaak. Dus je kunt in elk geval zeggen dat drie thuisrijders hier een, twee en drie zijn geworden." Bij de vrouwen was er zilver voor de Middelburgse Annelien Boutens. Zij slaagde er niet in de finale, met de beste vijftien rijders, te halen. Het goud ging naar Selina Balneger. VLISSINGEN De basketballers van Scheldesport hadden zaterdag lang uitzicht op een goed resultaat, maar kwamen in de slotfase tekort (64- 72) tegen Blauw Wit. De vrouwen van Scheldesport gingen kansloos (44-60) onderuit in het duel van de tweede klasse zuid tegen koploper BC Langstraat Shooters. Mannen. Scheldesport-Blauw Wit 64-72: Het duel in de tweede klasse ging heel lang gelijk op. De tegen stander uit Roosendaal sloeg in de slotfase alsnog toe. Na de eerste pe riode keek de thuisclub tegen een t9-22-achterstand aan. Die marge bleef tot aan de rust gehandhaafd: 34-37- Ook in de derde periode gaven beide teams elkaar niets toe. Schel desport kwam terug tot op een punt (53-54) en nam in de laatste periode zelfs de leiding. De wed strijd leek in het voordeel van de Terneuzenaren te kantelen, maar het ging bij Blauw Wit plotseling beter lopen. Spelercoach Martin van Ham: „Er heeft meer ingezeten, maar het schot viel niet meer goed voor ons." Thijs Beumer en Jeffrey Romondt scoorden respectievelijk zestien en twaalf punten voor Scheldesport. Vrouwen. Scheldesport-BC Lang straat 44-60: De thuisclub begon slecht aan het duel en keek al snel tegen een achterstand aan. Schelde sport herstelde zich en zette alsnog in de eerste periode de situatie recht: 15-11. De voorsprong kon men Er had meer in gezeten, maar het schot viel niet meer goed voor ons niet vasthouden tegen een feller spelende koploper. Scheldesport faalde in de afwerking, terwijl Langstraat er op los scoorde. Bij de rust keek Scheldesport tegen een 33-44-achterstand aan. De ploeg van coach Martin van Ham maakte een geslagen indruk. Marjolein Bruurs was de uitzondering bij Scheldesport met zestien punten. Denise Klap stuurde gisteren, op de dressuurwedstrijd van de RV De Eendracht in Vrouwennpolder, de mooi bergopwaarts galopperende Friese merrie Stal PD's Lobke in beide proeven naar een overtui gende overwinning (67,21 en 68,53). Denise Klap: „Het was een mooi voorlopig afscheid van de wed strijdsport. Lobke is drachtig en krijgt nu even rust." Samantha Miltenburg (Ritthem) liep in L2 met de voor galop, stap en overgangen achten scorende merrie Hatrichta naar twee overwinngen op rij (71,66 en 72,00). Miltenburg liet haar pupil Fran- ciska van den Broeke (Serooskerke) met de merrie Gwendolyn achter zich (68,66 en 70,00). Emily Wiskerke stal zaterdag met de merrie Finnlanderin op de dres suurwedstrijd van de Veerse Rui ters in Serooskerke de schow. De amazone uit Kamperland liep met de Fidertranz-dochter in de in han dicap verreden klasse M in beide proeven, met respectievelijk 71,50 en 69,33 procent, met een straat lengte voorsprong naar de over winning. De combinatie liet Elvera Boog aard en de merrie Atrichta achter zich (64,50 en 63,50). In de klasse L2 was het stuivertje wisselen tussen Franciska van den Broeke en Carina van der Paauw. OOSTBURG De volleybalsters van YVC wezen in een recht streeks duel concurrent Spie/De Burgst Breda 3 met 3-2 terug naar de Brabantse stad. De ploeg uit IJ- zendijke kroop daardoor een beetje dichter richting de mid denmoot. In Oostburg waren beide teams aan elkaar gewaagd. YVC kwam moeizaam op gangmoest het ini tiatief in het begin aan de bezoe kers laten en verloor de eerste set met 18-25. Daarna pakte YVC de goede draad op. Met een gevarieerde en trefzekere aanval lukte het om de tweede (25-16) en derde set (25-22) in winst om te zetten. Geïnspireerd door die zeges be gon YVC ook in de vierde set goed. Op 17-11 leek de beslissende winst in de knip, maar een aantal fouten op rij zorgde voor de om mekeer. De gasten straften slordig spel van YVC af, kregen de geest en zorgden in een sterke fase voor de gelijkmakende setwinst: 20-25. In de noodzakelijke vijfde set pakte YVC de goede draad weer op. Met een ijzeren wil om te win nen werd overtuigend afgesloten: 15-10. Door de zege komt de midden moot weer in zicht voor YVC. EINDHOVEN KarterLeroy Jage sar kon tevreden terugblikken op de tweede en laatste ronde van de Winter Cup. De zestien jarige Middelburger werd in Eindhoven vijfde in de finale in de KZ2-klasse en liet daarmee zien dat hij dit jaar een rookie is om rekening mee te houden. „We hadden het materiaal goed voor elkaar", zei een tevreden Ja gesar na afloop. „De kart, de mo tor, het past allemaal mooi in el kaar." Jagesar debuteert dit jaar in de koningsklasse van de kart- sport en het Nederlands kampi oenschap heeft in die categorie een groot aantal deelnemers. DEVENTER Marathonschaatser Niels Mesu heeft nog altijd zicht op de eindzege in de KPN Marathon Cup. De Middelburger eindigde za terdagavond in Deventer als vierde bij de dertiende wedstrijd. Met nog één wedstrijd voor de boeg, zaterdag 4 maart in Amster dam, staat hij tweede in het klasse ment. Mesu (24) had kansen om de lei ding te pakken. Hij pakte op de baan in Overijssel een ronde voor sprong met zeven anderen. De op vallendste afwezige in de kopgroep was ranglijstaanvoerder Mats Stoltenborg. Mesu, die al tweede stond, rook zijn kans. Maar ook Simon Schouten en Sjoerd den Hertog hadden de mogelijkheid om het oranje leiderspak te veroveren. Voor de acht leiders kwam het na 125 rondes aan op een eindsprint. Mesu ging vroeg aan, maar zag in de voorlaatste bocht drie concurren ten onder hem door schieten. Daarna was de Middelburger min of meer gezien. Schouten won en pakte de lei ding in het klassement. Mesu bleef tweede. Voordat de ontknoping volgt, gaan de marathonschaatsers naar Zweden. Daar schaatsen ze deze week en kele natuurijswedstrijden van 100 of 200 kilometer. maandag 20 februari 2017 Lorenzo Stolk Lorenzo Stolk (links en boven met nummr 21) moest gisteren in Middelburg de Eu ropese titel aan zijn Noord-Hol landse ploeggenoot Rico Haar bosch laten, fotografie ruben oreel -Martin van Ham (Scheldesport) Lucien Roelandt Vrouwenpolder Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65