Koewacht krabbelt op na slecht begin 2017 15 De koploper in de vierde klasse A loopt drie punten uit op Hontenisse zv Biervliet-Oostburg 1-1: In de eerste helft kwam de thuisploeg via Tom de Smet wat gelukkig op voor sprong tegen Oostburg, dat wel de aanval zocht maar weinig gevaar wist te stichten. Ook na rust had den de bezoekers het meeste balbe zit, zonder dat dit veel kansen ople verde. Biervliet werd teruggedron gen, iets dat een kwartier voor tijd de gelijkmaker van Arjen Versluijs opleverde: 1-1. Clinge-Groede 2-2: De bezoekers openden tegen de verhouding in de score via Bart van den Hemel: o-i. Thomas Leegwater maakte, nadat hij zelf was gevloerd, vanaf de stip gelijk: l-i. Dominique Mandjes, normaal derde doelman bij de thuisploeg, verrichtte enkele goede reddingen maar kon niet voorko men dat Bart van den Hemel na rust de 1-2 liet aantekenen. Leegwa ter bracht Clinge daarna weer langszij, wederom uit een straf schop, en bepaalde de eindstand daarmee op 2-2. Breskens-Sluiskil 3-0: Afgezien van de eerste vijf minuten, toen de bezoekers verzuimden de score te openen uit twee goede mogelijkhe den, was Breskens de bovenlig gende partij. Soufian Doorns opende na een kwartier uit een vrije trap de score: 1-0. Dezelfde speler maakte er in de tweede helft na een overtreding op Metin Yavuz vanaf de stip 2-0 van, waarna hij in de slotfase ook de 3-0 voor zijn re kening nam. IJzendijke-Patrijzen 1-2: De jeug dige thuisploeg had het lastig tegen een fysiek en technisch sterker Pa trijzen. Een kwartier voor tijd pro fiteerde Manuel da Cruz van een misverstand in de defensie door o- 1 aan te tekenen. Al snel verdub- belde Ramon Westrstrate de marge: 0-2. Een slotoffensief van de thuisploeg leverde nog wel de aan sluitingstreffer op van Lodewijk van Keeken, die voor rust de paal had getroffen, maar daar bleef het ook bij: 1-2. eerste minuut voorkwam doelman Sonny Steenbakker een achterstand voor Luctor'88 door een strafschop te keren. Kort hierna kwam een fel gestart Hontenisse alsnog op 0-1 door Dennis Malcontent. Ondanks enkele mogelijkheden voor de be zoekers bleef het hierbij, waardoor de groen-witten na rust orde op za- ken wisten te stellen. Joeri Simonse maakte vanaf elf meter gelijk (1-1), waarna Rutger van Rossum (2x) en Stefan Boonman de 4-1 op het bord brachten. Pim van Jole bepaalde de eindstand op 4-2. RIA W.-Steen 0-2: De thuisploeg was niet in staat een vuist te maken tegen Steen, dat zelf ook weinig af wist te dwingen. Het leek een typi sche o-o-wedstrijd te worden, maar RIA W. hielp de bezoekers in het zadel. Voor rust schoot de doelman een terugspeelbal tegen Chris Seg- hers aan, waarna deze over de doel lijn ging: 0-1. In de tweede helft passeerde Tom de Smet ongelukkig zijn eigen doelman en was de wed strijd definitief beslist in het voor deel van de bezoekers: 0-2. Schoondijke-Corn Boys 6-0: In de beginfase meldden de bezoekers zich nog twee keer voor het doel van Schoondijke, dat hierna de wedstrijd in handen nam. Via een zuivere hattrick van Nouredine Zaha stond er halverwege al een 3- o-stand op het bord. In de tweede helft voegde Zaha hier nog één tref fer aan toe. Omdat ook Andrew Wesbeek zich twee keer trefzeker toonde eindigde de wedstrijd in een eenvoudige 6-o-overwinning voor Schoondijke. Nieuw Borgvliet lijkt na de winter stop de weg kwijt. De koploper ver loor vorige week al met 1-0 van WW'67 en bleef gisteren ook te gen Aardenburg met lege handen: 2-4. Door een strafschop van David Paluch kwam Nieuw Borgvliet weliswaar halverwege de eerste helft op 1-0, maar nog voor de rust scoorde Thomas Verstraete uit een vrije trap de verdiende gelijkmaker. Nadat het door Rowan Ritico in de 70e minuut 1-2 was geworden, bracht Kees van der Velden Nieuw Borgvliet in de slotfase opnieuw langszij, maar daarna sloeg Aarden burg alsnog toe. 2-3 werd het door Benedict van de Walle, 2-4 (in bles suretijd) door Pablo van de Gughte. Hulsterloo-WVV'67 3-1: Hulsterloo trok aan het langste eind door een doeltreffender aanval. De bezoekers kwamen in de 16e minuut door een doelpunt van Quirijn Schevenho- ven op 0-1, maar na een half uur spelen schoot Christof Praet uit een vrije trap de gelijkmaker binnen. Vijf minuten na de hervatting scoorde Geoffrey Volckereijck 2-1, Graauw was het eerste slachtoffer van Koewacht in dit kalenderjaar waarna Björn Frankaert in de 65e minuut WVV'67 helemaal op de knieën dwong: 3-1. Koewacht-Graauw 3-0: Koewacht was vooral voor de rust heer en meester en legde toen ook de basis voor de 3-0-zege. Nadat de thuis club al diverse kansen onbenut had gelaten, opende Stef Goense in de 35e minuut de score. Daarna zorgde Emedy Ndanirorere voor de 2-1- ruststand. Jens de Cock bepaalde de eindstand in de 78e minuut op 3-0. SDO'63-Vivoo 4-3: In een wed strijd waarin de spanning te snij den was, zorgde Kaylan Timmer mans na 20 minuten spelen voor o- 1. Bart Hendriks schoot tien minu ten later de gelijkmaker van afstand binnen. Na de hervatting liep SDO'63 weg naar 3-1 door doelpun ten van Ruud van Driessche en Co lin Dieleman. 3-2 en 3-3 werd het vervolgens door treffers van Jordi en Jeroen van Gastel. Edwin Strobbe werd zes minuten voor tijd de matchwinnaar door de stand naar 4-3 te schieten. Terhole-Vogelwaarde 0-5: Vogel waarde was heer en meester in de derby tegen Terhole. Voor de rust werd het 0-2 door doelpunten van Jeffrey Geers en Kevin van de Brande. Niek Eiderson scoorde in de tweede helft een onvervalste hattrick: 0-5. Rimboe-Hoofdplaat 1-3: De rust stand was ook de eindstand. Hoofd plaat kwam al vroeg via Wouter Ghijs en Wouter Veldhuis op 0-2, waarna Sander Feijen tegen- scoorde. Wouter Veldhuis scoorde daarna nog eens. Na de hervatting drong Rimboe wel aan, maar in ge vaar kwam Hoofdplaat niet. maandag 20 februari 2017 Breskens slaat dubbelslag In de vierde klasse A verzekerde koploper Breskens zich van de een periodetitel door een 3-0- zege op Sluiskil. De feest vreugde werd na afloop vergoot door de averij die naaste achter volger Hontenisse bij Luctor'88 (4-2) had opgelopen. Jos van Belzen Vlissingen Schoondijke haalde thuis uit tegen Corn Boys: 6-0. Nouredine Zaha zorgde met een hattrick voor een 3-0-ruststand. foto ronald den dekker Luctor'88-Hontenisse 4-2: Al in de Breskens heeft na 17 speelronden 41 punten. Dat zijn er drie meer dan num mer twee Luctor'88 (38). Hontenisse en Steen volgen op vier en vijf punten. Hoewel dit kalenderjaar verloren werd van Hulsterloo (1-2) en Hoofdplaat (0-3) mag Koewacht in de vijfde klasse A van het zon dagvoetbal toch weer met een schuin oog naar de eerste plaats kijken. De Zeeuws-Vlamingen versloegen gistermiddag Graauw met 3-0 en profiteerden zo optimaal van de nederlagen die de concurrentie leed. Eddy van der Hooft Terneuzen Nieuw Borgvliet-Aardenburg 2-4:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63