Bru loopt uit op achtervolgers Goes pakt periodetitel in Tilburg Zeelandia Middelburg levert 'wanprestatie' HHHiflHiHHHi kk 13 ZE' SSV'65-Bruse Boys 0-3: SSV'65 had bij een o-o-stand een straf schop moeten krijgen, maar scheidsrechter Aafouallah zag niets in een overtreding van doel man Mark Giljam op Rico de Put ter. Niet veel later behoedde Gil jam zijn ploeg met een goede red ding voor een achterstand, waarna de koploper keihard toesloeg. Eerst rondde Domenique van den Berge in de 19e minuut een com binatie af en na 38e minuten werd het 0-2. Een vrije trap van Van den Berge werd gekeerd door doelman Luuk van Gilst, maar in de re bound scoorde Mats Willemse alsnog. In de 42e minuut maakte Michel de Groote een overtreding op Tommy Pronk en schoot Yarick Dorst Bru naar de 0-3. Na rust controleerden de bezoekers het duel en kopte SSV'er Bas Biester- bosch in de 80e minuut nog op de lat. Den Bommel was voor rust de be tere ploeg en had het duel in die fase dan ook kunnen beslissen. In de elfde minuut tekende Maurice Bruggeman, nadat prima de voor- deelregel na een overtreding werd toegepast, met een lob voor de 1- o. Daarna raakte de Flakkeese ploeg zowel paal als lat voordat Jeffrey Poppe in de 64e minuut Serooskerke aan een punt hielp. FC Dauwendaele-Klundert 1-0: FC Dauwendaele tankte moraal tegen Klundert. De bezoekers wa ren zeker voor rust voetballend beter, maar doelman Joshua van Dolder hield zijn goal schoon. In de 70e minuut besliste Dauwen daele het duel. A-junior Tristan Sonke onderschepte de bal, be diende Maarten van Vooren die op zijn beurt met een steekpass Steven Visser in staat stelde om te scoren. duel werd gekenmerkt door veel lange ballen over en weer, werd prima geleid door arbiter Jo-An- nes de Bat en was niet van hoog staand niveau. Al na acht minuten scoorde Jean-Paul van As uit een Hekkensluiter Dauwendaele tankte moraal tegen Klundert: 1-0 voorzet van Kevin van Iersel de 1- o. In de tweede helft was een om haal van Martijn de Goffau (Nieuwdorp) op de lat het enige hoogtepunt Oostkapelle-Terneuzense Boys 4-1: Een pittig duel met manne lijke duels. Na twee minuten ging het achterin fout bij Oostkapelle en hielp Stijn Verstraeten de Boys aan de o-i. Uit een strafschop maakte Arjen Pattenier in de 20e minuut gelijk. Na de hervatting was Oostkapelle de bovenlig gende partij. Na een snelle uitbraak via Tho mas Hogeweg en Sjoerd Verhulst zette Wouter Verduijn Oostka pelle op 2-1. Uit een penalty, na een fout op Verhulst, scoorde Pat tenier de 3-1. Verhulst maakte na alweer een counter - waarbij Jidde Rotte en Verduijn betrokken wa ren - de laatste goal. Zoals verwacht had Goes vanaf het begin een veldoverwicht, maar het laaggeklasseerde RKTW (twaalfde met 15 punten) bleek niet van zins zich zomaar naar de slachtbank te laten leiden. John Karelse om schreef de tegenstander na afloop ook als „een goed en stug ploegje". Pas na een half uur spelen kon Goes een eerste opening in de ver dediging van de thuisploeg vinden. Na een indraaiende corner bracht Mart de Kroo de bal bij Sherief De ploeg van John Karelse deed wat werd verwacht: winnen van RKTVV Tawfik, die van dichtbij voor 0-1 zorgde. Omdat Goes weinig weggaf was het na de rust wachten op een tweede treffer. Die kwam er uitein delijk ook, maar niet zo snel als John Karelse graag had gezien. „We hadden al kansen genoeg gehad toen het 0-2 werd", zei hij. Zestien minuten voor het laatste fluitsignaal was het de voor Steven Schalkwijk ingevallen Levi Mom- barg, die na een fraaie actie op de achterlijn de bal voor het doel bracht. Tim de Winter hoefde er maar tegenaan te lopen om Goes definitief de zege en de periodetitel te bezorgen. Goes bezet daarnaast nog altijd de tweede plaats op de ranglijst in de eerste klasse C. De achterstand op lij staanvoerder Baronie bedraagt nog altijd twee punten, maar de ploeg uit Breda - die gisteren met liefst 4-1 van laagvlieger Marvilde won - heeft nog twee wedstrijden tegoed. Eddy van der Hooft Loon op Zand Na de 4-2-nederlaag van vorige week tegen koploper Rood Wit W ging Zeelandia Middelburg gister middag ook onderuit in de uit wedstrijd tegen middenmoter Uno Animo. In Loon op Zand werd het 4-0. Hoewel de nederlaag van vorige week een fikse domper was, speelde Zeelandia in de eerste twintig minuten heel aardig. De bezoekers waren beter en waren via Niels Luteijn met een schot op de paal ook dicht bij de openings treffer. Nadat Uno Animo via Rick van Loon uit het niets op 1-0 was gekomen, ging plotseling alles mis wat mis kon gaan. „We hebben het manco dat we nergens op te rug kunnen vallen als we snel bal verlies lijden", zei trainer Rogier Veenstra. „Dat bleek weer." Kort voor de rust scoorde Rick van Loon nog eens. De 2-0 resul teerde vervolgens in een tweede helft waarin Zeelandia in niets leek op de ploeg van rond de win terstop. Via Rick van Broekhoven en Rick van Loon kon Uno Animo heel makkelijk naar 4-0 weglopen. „Achteraf bezien past hier maar één conclusie: een wanprestatie", verzuchtte Veenstra. ooghoek Ivo vrijstaan. Ik heb met hem een goede klik." Twee minu ten later kopte Destorme uit een vrije trap van Maik de Wolf raak: 2-1. De Meeuwen moest meer risi co's nemen. Axel sloeg andermaal toe. De bal van Martis werd door Destorme teruggelegd op Nick van de Velde, die met een droge knal raak schoot. Verstraeten scoorde op aangeven van Destorme be heerst de 4-1. David Wattel be paalde de eindstand op 4-2. „We waren effectief, gaven ver- Ik merk dat ik profijt heb van mijn ervaringen in het profvoetbal dedigend weinig weg en Des torme was de meerwaarde",, vatte interim-trainer Fonnie Verstrae ten het duel samen. Axel startte, zonder de geschorsten Bart Rijc- kaert en Angelo Plasschaert, met De Wolf als centrale verdediger en Martis als linkermiddenvelder. De eerstvolgende duels zijn tegen Terneuzense Boys en Zaamslag. Zij zijn gewaarschuwd. Axel kan de tweede periodetitel pakken en dient zich aan als titel kandidaat. „Daar hoor je mij niet over. Ik wil elke wedstrijd lekker voetballen", was de reactie van Destorme. maandag 20 februari 2017 Koploper Bruse Boys profi teerde in de tweede klasse E van misstappen van de naaste concurrentie. Klundert verloor bij hekkensluiter FC Dauwen- daele (1-0) en staat met een duel meer gespeeld vier pun ten achter de Bruenaren. Se- rooskerke kwam in Den Bom mel niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel. Klaas Verspoor Vlissingen Den Bommel-Serooskerke 1-1: Nieuwdorp-Zaamslag 1-0: Het Bruse Boys staat vier punten los van nummer twee Klundert, dat boven dien een wedstrijd meer gespeeld heeft. Zondageerste-klasser Goes mocht gisterenmiddag al zijn eerste feestje van dit seizoen vieren. De ploeg van trainer John Karelse won in Tilburg met 0-2 van RKTVV en boekte daar mee alweer zijn zesde achter eenvolgende zege. Wat belang rijker was: de 0-2 was ook goed voor de tweede periodetitel. Eddy van der Hooft Tilburg zich in titelrace FC Axel-aanvaller David Destorme haalt uit tegen De Meeuwen, foto ronald den dekker - David Destorme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61