Chemie is ver te zoeken bij Vlissingen Groene Ster schudt 'syndroom' van zich af Cadzand krijgt pak slaag van ZSC'62 12 TWEEDE KLASSE E De ploeg uit Axel wint met 4-2 van De Meeuwen en dankt oud-prof en uitblinker David Destorme (37) Pennings beet na afloop even op zijn lip, maar toen was al lang duidelijk dat het voor de wed strijd had gespetterd. De trainer wilde dat iedereen zich concen treerde op het duel met EHC, maar kreeg te horen dat twee spelers in de ochtenduren met de technische commissie gesprek ken voerden over het volgend seizoen. Op een wedstrijddag, voorafgaand aan een duel, rond de tafel gaan met spelers, dat zie je niet al te vaak. Bij Vlissingen kan het. Weer, ben je meteen geneigd te zeggen, want de afgelopen ja ren heeft de club al heel wat hob bels moeten nemen om de boel KARAKTERISTIEK weer op de rails te krijgen. Niet iedereen heeft van die periodes geleerd en met een beetje pech gaat het de komende tijd weer de verkeerde kant op. Wat gaat Vlis singen nog van dit seizoen ma ken? Wat blijft er over van de huidige selectie, nu veel spelers ontevreden zijn over de keuzes die op onder meer financieel vlak zijn genomen? Eén van de spe lers nam het woord leegloop gis teren al in de mond. De komende maanden zal duidelijk worden of het inderdaad die kant opgaat bij Vlissingen. Ondertussen moet er ook nog gevoetbald worden en dat gaat de laatste weken niet zo lekker. In Gestel verloor Vlissingen vorige week met 3-2 en gisteren kwam daar een zwakke beurt tegen Vlissingen liet voor de tweede week op rij punten liggen. Dit keer tegen Gestel: 1-1 EHC bij. Bij de eerste aanval van de Limburgers maakte Roysel James na vier minuten een over treding in het strafschopgebied, waarna Lars Gulpen de toege kende penalty benutte (o-i). Met Raymond Wolff in de ploeg voor Etienne Mallie kreeg Vlissingen na rust nog meer grip op de tegenstander en werd het eindelijk ook eens echt gevaar lijk. Wolff bediende Yves Ny emb, die knap wegdraaide en de ï-t binnen schoot. Daarna ver zuimde Vlissingen om door te drukken en creëerde het nauwe lijks nog kansen. „Dit voelt als een nederlaag", vond Pennings. Krijgt hij alle neuzen nog in dezelfde richting? Of gaat het seizoen als een nacht kaars uit? „Dit was de eerste wedstrijd van de derde periode. Zolang we de kans hebben om dit seizoen iets te halen, moeten we daar voor gaan." Het is alleen de vraag, of ieder een bij Vlissingen er nog zo over denkt. Cadzand-ZSC'62 1-6: Voor rust speelden de bezoekers uit Scharen- dijke de Zeeuws-Vlaamse hekken sluiter van de mat. Met goed voetbal werd een ruststand van 0-5 bereikt. In het tweede bedrijf was de drang er bij ZSC'62 minder om doelpunten te maken. Zo kon Roy de Clerck van een fout profiteren en maakte de eretreffer voor Cadzand. Met een kopbal bepaalde Robin Provoost de eindstand op 1-6. Cadzand blijft door die nederlaag op vier punten staan. Na zestien duels bezet de ploeg nog altijd de laatste plaats, met vier punten ach terstand op Vosmeer. Die ploeg heeft nog een wedstrijd in te halen. Zeeland Sport-Spui 2-1: Spui deed aardig mee en kwam op voorsprong door een doelpunt van Rini Me- chielsen. In het tweede bedrijf kwam Zeeland Sport sterk opzetten en zorgde Soufïan Bohadi voor de gelijkmaker. De winnende treffer kwam op naam van Zeki Mayo. Zeeland Sport eindigde het duel met tien man. Spui blijft door die nederlaag eve neens hekkensluiter. In veertien competitiewedstrijden in de vierde klasse sprokkelde de ploeg slechts vijf punten bijeen. Nummer elf Nieuwland - dat zaterdag met 5-1 verloor - heeft al een voorsprong van zeven punten op de Zeeuws- Vlamingen. Van de veertien voorgaande wed strijden in de eredivisie op zater dag won Groene Ster Vlissingen er slechts ééntje. Die statistiek werd zaterdag een beetje opge poetst. Dat ging niet zonder han gen of wurgen, want TPP was zo als altijd een taaie opponent. Voor de pauze moest Groene Ster tweemaal een achterstand goedmaken. Eerst deed Nicky van Merrienboer dat (1-1) en vervol gens Salim Achoui (2-2). Na de rust zorgde Mourad Azzanagui voor de eerste Zeeuwse voor sprong, maar die werd daarna weer tenietgedaan door de Rotter dammers. Een dikke minuut voor tijd be sliste Hoessein Bouzambou het duel na een fraaie, snelle aanval en daardoor schudden de Vlissingers het 'syndroom van zaterdag' van zich af. David Destorme had zaterdag tegen De Meeuwen aan twin tig minuten genoeg om FC Axel naar de 4- 2 overwinning te leiden. De 37-ja- rige oud-profvoetballer bereidde drie doelpunten voor en scoorde zelf de 2-1. Destorme speelde pas zijn tweede wedstrijd voor de Axelaars. Bij zijn debuut had hij met twee doelpunten een groot aandeel in de 3-1 winst uit bij Oostkapelle. In de eerste thuis wedstrijd toonde hij weer zijn uit zonderlijke klasse. Voor het pu bliek was het genieten. Ook de tegenstander was onder de indruk.,,Wat een mooie voet baller. We hadden bewust niet ge kozen voor mandekking", zei Meeuwen-verdediger Alfaro Pen- tury na afloop. Trainer Daan Ei kenhout: „Van zo'n speler kan ik genieten. We probeerden compac ter te voetballen." Destorme bleef bescheiden. „Ik vind het voetballen weer leuk. Ik had wedstrijden in de tweede klasse gezien, maar kon het niveau niet goed inschatten. Het valt op dat er in Nederland meer dan in België van eigen kracht wordt uit gegaan. Ik merk dat ik profijt heb van mijn ervaringen in het prof voetbal." Destorme, die vlakbij het voet balveld in Axel woont, besloot tij dens de winterstop weer te gaan voetballen. Met acht jaar ervaring in het profvoetbal bij FC Dender, KV Mechelen en SK Beveren is hij een enorme versterking voor Axel. Destorme scoort, vormt het ideale aanspeelpunt en creëert kansen voor zijn medespelers. Automatismen Beide ploegen begonnen vrij voor zichtig. Axel-doelman Mitchell Braafhart redde knap op een schot van Menno de Nooijer. Destorme kreeg weinig bespeelbare ballen. „Het ontbreekt aan automatis men." Hij stond aan de basis van beste kans. Met een onnavolgbare beweging stuurde Destorme de bal in de loop van Urmeion Martis, maar hij stuitte op Meeuwen doelman Jesse Kerkhove. Axel werd sterker. Marco Plasschaert trof na een mooie aanval de paal. In een aantrekkelijke tweede helft vielen er zes doelpunten. De Nooijer verraste de defensie van Axel door een bal van Vincenzo Lorello te verlengen. Daarna volgde de 'Destorme-show'. Siem Gans verzond een hoge bal richting tweede paal. De uitblin ker bereikte met een kopbal bij de eerste paal Ivo Verstraeten, die binnenknikte. „Ik zag vanuit mijn si -V4l ifcS 1 maandag 20 februari 2017 ZB Ruud Pennings mag volgend seizoen dan trainer zijn van Halsteren; hij benadrukt al weken dat hij het seizoen met Vlissingen op een waardige manier wil afsluiten. De vraag is echter of dat ook nog kan lukken. Gistermiddag ver speelde de Walcherse hoofd klasser voor de tweede week op rij punten (1-1 tegen EHC) en werd nogmaals duidelijk dat binnen de club heel veel men sen niet meer op één lijn zitten. De chemie binnen het elftal is ook ver te zoeken. Barry van der Hooft Vlissingen VC Vlissingen-EHC/ Heuts 1-1 (0-1). 5. Lars Gul pen 0-1 (strafschop), 48. Yves Nyemb 1-1. Scheids rechter: L. van Leeuwen (Santpoort). Aantal toe schouwers: 150. VC Vlissingen: Joan van Belzen; Renzo Roemeratoe (59. Dangelo Martien), Mil ton Roemeratoe, Roysel James, Daniel Jansen; Quincy Gooding, Khalid El Hattach, Etienne Mallie (46. Raymond Wolff); Hoessein Bouzambou (83. Saïd Bou- zambou), Yves Nyemb en Geraldi Geerman. Hekkensluiter Cadzand moest zaterdag in de vierde klasse B liefst zes treffers slikken in het thuisduel met ZSC'62. De num mer drie was met 1-6 te sterk. In de vierde klasse A ging Spui on deruit tegen Zeeland Sport. Robin Hamelink Vlissingen De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen kunnen het ook op zaterdag. De Zeeuwse eredivisionist won zaterdag avond in Rotterdam met 3-4 bij TPP. Daarmee kan lijfsbe houd de ploeg alleen theore tisch nog ontgaan. Rudy Boogert Rotterdam FC Destorme m£ ngt Aector Doorns Axel ,-V' w/*\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60