II Geen nieuwbouw voor sloop in Lamswaarde Reddingsboot Jan 1 heeft vervanger EN 19 Tonpraters verkondigen opnieuw hun visie op de Hulster gemeenschap De beste zaken van Hulst 'Werk in uitvoering' was het thema van de 34ste editie van het Buutreedners festival in Hulst. zv De gebroeders Fiel en Prosper wil den al jaren naar de Buut. Maar kaarten konden ze ook dit jaar niet krijgen. Want ja, ga deze dagen maar eens van Sint Jansteen naar Den Dullaert. Na tien keer omrijden vanwege werken aan de Geslechtendijk in Steen, bleek Hulst ook nog eens haast onbereikbaar. Want moesten de broeders niet voor de spoorwegover gang bij de Grote Kreekweg wachten, dan was het wel bij de nieuwe rotonde aan de Koolstraat of voor de Graa- uwse Poort. Eindelijk bij Den Dullaert: kaarten uitverkocht. Gelukkig kenden Fiel en Prosper twee mannen van de Buut, Tonny en Evert Verwer. Toevallig ook twee broers. Zo kregen ze alsnog kaarten. Met de telefoon aan de sel- fiestick kwamen de gebroe ders de zaal van Den Dullaert dit weekend binnen. Fiel zocht een zeldzame Poké- mon. Prosper herkende het beestje als 'de Jan van Puy- velde'. Hij wees zijn broer er op dat hij die later nog kon vangen. „Die zit hier toch nog dertig jaar." De perikelen rond de gast heer van het uitverkochte 34ste Buutreednersfestival kwam bij vrijwel elke tonpra ter voorbij. Bijvoorbeeld bij de twee nieuwe sprekers, de gebroeders Backenier van de Graauw. Met z'n tweeën stonden ze in de ton, een uni cum. Met de huidige terreur dreiging is alles verdacht, overal kan een bom in zitten, zeiden ze. „Nou is een sport tas in Den Dullaert sowieso al bijzonder." Sieske de Flierefluiter nam alvast wat maten op van het Tegenwoordig fok ik konijnen, liefst Poolse. Die kun je met 40 in een hok steken! - Tiele Kolkien gemeenschapscentrum voor een verbouwing. Hij is net 65 geworden. „Als onze prinses 18 wordt, krijgt ze anderhalf miljoen. Volgens een afspraak uit 2008. Toen is ook afge sproken dat ik met 65 mijn AOW kreeg. Rutte heeft nog niet op mijn brief gerea geerd!" Ook het luide stemgeluid van wethouder Diana van Damme was een dankbaar onderwerp. Zo zat Sjel Sassé een tijd geleden in café Booz toen ze iemand hoorde tette ren. Die zat aan de overkant van de straat bij de Koren beurs. Binnen. Het bleek ie mand te zijn van het Hulster B en W, het Bier en Wijn- clubke. Dolf Bordenveger moest als postbode een set oordoppen voor de echtge noot van de wethouder be zorgen. Boeleke Soesel stond voor het eerst in de ton. Ze klaagde steen en been over haar zus Clivia, die ze ooit bij een fles azijn had gekregen. Het slot akkoord was aan Tiele Kok kien, voor de twintigste keer in de ton. Voor de vier woningen die aan de Dreef in Lamswaarde gesloopt gaan worden, komt waarschijnlijk geen nieuwbouw in de plaats. Woningbouwplannen in de ker nen dienen aan te sluiten bij de vraag. Als de vraag naar huizen uitblijft heeft het ontwikkelen van plannen geen zin. Dat schrijft het Hulster college van B en W aan René van den Kieboom van Groot Hontenisse. Woongoed Het raadslid klom in de pen nadat woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen had aange kondigd de vier huizen volgend jaar te willen slopen. Volgens Woongoed zijn de panden in slechte staat en is slopen goedko per dan renoveren. Groot Honte nisse en de plaatselijke dorpsraad vrezen dat met name jongeren het dorp verlaten als er te veel ge sloopt wordt, terwijl die het liefst in Lamswaarde blijven wonen. De taak van Woongoed rond so ciale huurwoningen is wettelijk ingeperkt, schrijft het college. De huizen gaan naar huishoudens met een maximaal jaarinkomen van 35.739 euro. Binnen die doel groep wonen minder mensen in Lamswaarde, aldus B en W. TERNEUZEN De reddingsboot van de strandwacht en brandweer van Vlissingen gaat het reddings vaartuig de Jan 1 op het Kanaal van Gent naar Terneuzen vervangen. Dat schrijft het dagelijks bestuur van Terneuzen in een antwoord op vragen van fractievoorzitter Gerry Loof-Bakker van de Chris tenunie. Proefperiode De Jan i deed jarenlang dienst op het Kanaal van Gent naar Terneu zen en de omliggende plassen en meren. Hij werd ingezet voor ver schillende hulpverleningstaken en kan worden gebruikt door duikteams. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) heeft het vaartuig onlangs naar Tholen gehaald om daar de duikers van de brandweer bij te staan op het Schelde-Rijnka- naal. In principe ligt de boot daar voor een proefperiode van twee jaar. De VRZ bekijkt ondertussen of de Jan definitief vanuit Tholen zal uitrukken. Voor de Jan 1 is een vervanger gevonden, schrijft het college van B en W aan Loof-Bakker. De be trokken medewerkers hebben de juiste papieren en opleidingen om op de nieuwe reddingsboot te werken, reageert het college. Daardoor kan de boot veilig op het kanaal varen. Dat is getest via een risicoanalyse. HULST Bakkerij Risseeuw, restau rant Het Bonte Hert en Poppe In stallatietechniek mogen zich een jaar lang 'beste zaak van Hulst' noe men. Zaterdag zijn ze onderschei den in café De Jonkheer in Hulst. Risseeuw won in de categorie 're tail'. De bakkerij bleef daarmee de Gezondheidswinkel en kleding winkel Catwalk voor. Het Bonte Hert was de beste in de categorie 'horeca' en liet café 't Raedthuys en Hotel Hulst achter zich. Poppe In stallatietechniek uit Kloosterzande haalde het in de klasse 'dienstverle ning' ten koste van uitzendbureau Tempo Team en elektrobedrijf Schelfhout Elektro uit Clinge. maandag 20 februari 2017 Anique Fer- mont stond als Boeleke Soe- sel voor het eerst in de ton. FOTO'S RONALD DEN DEKKER Sieske de Flierefluiter (Frans de Schepper) is op zijn 65ste gemeentewer ker geworden. Hilariteit alom bij 34ste Buut Volgens Prosper en Fiel (Evert en Tonny Verwer) krijgt Perkpolder dit jaar een naaktstrand. Bob Maes Lamswaarde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56