In Paerehat zijn 55-plussers al begonnen met carnaval )LEN 19 Jarige filatelistenvereniging houdt jubileumveiling Filatelisten vereniging De Bevelanden bestaat 90 jaar. Dat werd zaterdag gevierd met de jubileumveiling. In maart volgt nog een tentoonstelling. fy) Kavel zes, Nederland, 25 cent, 1867. Honder vijfentwintig is de cataloguswaarde, in zet vijftien euro. Wie biedt?" zegt veilingmeester Anton Koens. De prijs loopt maar lang zaam op met vijftig cent per bod. „Vierentwintig euro. Niemand meer? Verkocht." Wie zaterdag uit was op een mooie zegel voor een schappelijk prijsje kon prima terecht in Amici- tia in Kloetinge, de thuisbasis van filatelistenvereniging De Bevelan den. Veel zegels gingen voor een fractie van de cataloguswaarde van de hand. „De cataloguswaarde is in de meeste gevallen een kunstma tige waarde", vertelt voorzitter Jan Vermeule. „Het is een kwestie van vraag en aanbod en momenteel is er erg veel aanbod." In de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw was postzegels verzamelen ongekend populair en werd het gezien als een mooie ma nier om geld te verdienen. „Maar die bubble is in de jaren 80 uiteen gespat en de harde kern van verza melaars is overgebleven", zegt Vermeule. En dat is in het geval van de Bevelandse club nog heel wat. De vereniging telt nog altijd 170 leden, waarvan zeker vijftig re gelmatig op de clubavonden ko men. En een paar jaar geleden is de Schouwse vereniging aangesloten Gewoon in het café met mu ziek, een polonaise en deze keer een optreden van Zeeuwse Sien. „Een ouderwets gezellige middag en avond", zegt voorzitter Jeroen van Sab- ben van de Pikpotters. „Niet dat het tijdens het car navalsweekend niet gezellig is in Kwadendamme. Integen deel, maar dan is het wel een stuk drukker." Vooral op de vrijdagavond trekt het dorp veel publiek. Op het plein staat dan een grote tent. Om daar naar binnen te kunnen, zijn dit jaar voor het eerst kaarten verkocht omdat er nu eenmaal maar een be perkt aantal mensen naar bin nen kan. „Die 1.400 kaarten waren binnen tien dagen weg", vertelt Van Sabben. Zaterdag kwamen nog eens vijftig kaar ten online en die waren in tien minuten weg. „Mensen heb ben hier nog de ruimte en we hebben sfeer met een goede huis DJ", zegt Van Sabben de populariteit. „We denken ook aan de kinderen. Die kunnen op een veilige plek spelen." Zeeuwse Sien wist op een ongedwongen en humoristi sche manier in te spelen op het publiek. Alles werd benoemd: de ongemakken van de iets ou dere vrouw, de sfeer op de ver jaardagsfeestjes en haar zoek tocht naar een man om het 'Zeeuws Genotje' te testen, want Sien zit in het testpanel. Ze wist de stemming er lekker in te brengen met haar verha len en liedjes. Tijd voor de po lonaise. bij de Bevelandse club omdat het ledenaantal daar te sterk daalde. Want ook onder de postzegelver zamelaars is de vergrijzing toege slagen. „Maar juist die vergrijzing biedt kansen", zegt Vermeule en thousiast. „Je kunt het heel lang doen, ook als je aan huis gebonden bent." Want postzegels verzame len is volgens hem veel meer dan een zegeltje in een album stoppen. „Vooral als je interesse hebt in ge schiedenis. Dan heb je alle moge lijkheden. De postzegel en het stempel maken het verhaal en jij schrijft zelf de tekst." Hij legt uit dat met de komst van het internet de wereld achter de zegel is open gegaan. Er is heel veel te vinden over de zegels en over de mensen die er op staan of de ontwerpers. En ook stempels vermelden vaak veel meer dan alleen een plaats naam. Er werden ook grote evene menten mee aangekondigd. „En dan kan je het hele verhaal erover opzoeken. Het leuke is dat ieder een zelf kan bepalen wat hij verza melen wil. De een verzamelt huis dieren, de ander zegels uit favo riete vakantiegebieden of roerige periodes, zoals de Eerste Wereld oorlog." Op de veiling werden 264 kavels aangeboden. Losse zegels, serie- tjes, soms hele albums vol, wat an sichtkaarten en een paar bijzon dere items. Die lagen niet zoals al het andere materiaal op de tafel ter inzage, maar werden veilig be waard door de veilingmeester om diefstal te voorkomen. Een van de bijzondere items was een aangetekende brief uit de DDR. Daarop zitten niet alleen ze gels die beperkt verkrijgbaar zijn, de briefis ook nog eens echt ver stuurd. Toch heeft deze envelop maar 20 euro opgebracht. Tien procent van de catalogus waarde en het bedrag waarop het ingezet was. „Omdat er maar een persoon was die er op bood", zegt Vermeule. „Op andere zegels is veel meer geboden en liep de prijs op tot 50 procent van de catalogus waarde." maandag 20 februari 2017 'Meer dan een zegeltje in een album' Melita Lanting Kloetinge Gewoon in het café, zoals het vroeger werd gevierd, foto johan van der heijden Het draait om lol en gezellig heid tijdens het 55-plus car naval in Kwadendamme ofwel Paerehat. Melita Lanting Kwadendamme Bij de veiling werden 264 kavels aangeboden, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50