Historisch materieel door Beveland 18 Inwoners Ovezande pleiten al jaren voor verbod Vrachtauto's rijden al jaren dwars door Ovezande. Verkeer dat vanuit de richting 's-Gravenpolder naar het Sloegebied moet, kiest vaak voor deze korte route. Uit tellingen is gebleken dat er gemiddeld 130 vrachtwagens per dag langskomen. „Dat zijn er wel heel veel", zegt wethouder Kees Weststrate van Borsele. En dat vinden de inwoners van Ovezande ook. Al jaren pleiten ze voor maatregelen om het aantal vrachtauto's terug te dringen. De trillingen, het geluid, de onveilig heid: de dorpelingen zijn het meer dan zat. Toch kwam het er niet van om in te grijpen omdat de ge meente wilde wachten op het aan passen van de Sloeweg en de nieuwe aansluitingen op de A58. Dat is nu allemaal klaar en het ver keer heeft er wat aan kunnen wen nen. Tijdens de laatste dorpsraadver gadering in november kwam de vraag om ingrijpen opnieuw aan de orde en wethouder Kees Weststrate beloofde er naar te kijken. Dat leidde tot het totale vrachtwagen verbod in Ovezande. Geen halve maatregelen, alleen bestemmings verkeer mag zich nog in het dorp vertonen. Bij alle toegangswegen 130 vrachtwagens per dag is heel veel komt een verbodsbord te staan. „Met een onderbordje dat bestem mingsverkeer wel mag doorrijden", zegt Weststrate. Niet alleen om te bevoorraden of spullen af te leveren bij mensen, maar ook om produc ten op te halen bij de telers van het dorp. „We hebben nog gekeken of we iets konden doen met vergun ningen, maar dat werd erg ingewik keld", zegt Weststrate. De dorpsraad is blij met de maat regelen, al kan voorzitter Ad Pher- nambuck er nog niet zo heel veel over zeggen. „We weten het nog maar heel kort dat dit gaat gebeu ren", zegt hij. Maar alle maatrege len die vrachtverkeer tegen gaan moedigen wij natuurlijk aan." Omdat de gemeente een officieel verkeersbesluit heeft genomen, wordt het verbod automatisch op genomen in de navigatiesystemen van de vrachtwagenchauffeurs. „We plaatsen bij de Zwaakse Weel een bord zodat vrachtverkeer af slaat over de Drieweg richting de A58. Dat is vooral voor de buiten landse chauffeurs", zegt West strate. Het zal alleen nog wel wat tijd nodig hebben voordat Ove zande vrijwel helemaal vrachtwa- genvrij is. Nog niet alle borden zijn geplaatst en de navigatiesystemen moeten eerst een update krijgen voordat het verbod zichtbaar wordt voor de chauffeurs. Iet veel geronk en geprut tel kwamen zaterdag rond het middaguur twintig tractoren Kruiningen binnengere den. Het waren de deelnemers aan de snerttocht voor historische tractoren op Beveland. Klein maar dapper, is misschien nog wel de beste omschrijving van de meeste trekkertjes. Alhoewel, één exemplaar gaf na een paar ki lometer al de geest. De pas geschil derde Fordson Dexta van Jeroen Boonman (hij rook nog naar de verf) hield er mee op. Het was niet even snel op te lossen. „Dus heb ben we hem meegenomen op sleeptouw", vertellen Richard de Theije en Sebastian Poppe, organi satoren. „Samen uit, samen thuis." De tocht begon die ochtend bij We hebben hem meegenomen op sleeptouw het trekkermuseum in Nisse. Daar verzamelden de eigenaren van de oude landbouwmachines zich voor een tocht van 60 kilometer. De hele ochtend reden ze in de mist en kou. „Dat is niet erg, dat hoort wel bij een winterrit", zegt Poppe. De warme erwtensoep met worst die bij Ons Boerengoed klaar stond, was voor de deelne mers meer dan welkom. Na de lunch brak de zon door en reden de verzamelaars in een stra lend zonnetje. „We kwamen on derweg veel mensen tegen die stonden te kijken. Vooral in Yer- seke waren er veel." IN DE REGIO Tholen zoekt natuurouders MIJN DORP, MIJN STAD ii maandag 20 februari 2017 BE Vrachtwagens uit dorp geweerd In Ovezande is een vrachtwa genverbod ingesteld. Gemiddeld komen er nu 130 vrachtauto's per dag door het dorp. Dat wordt straks een stuk minder. Melita Lanting Ovezande - Kees Westrate, wethouder Klein maar dapper reden de trekkertjes de snerttocht. foto johan van der heijden Melita Lanting Kruiningen - Richard de Theije en Sebastian Poppe, organisatoren THOLEN De Gemeente Tho len en IVN Zeeland zijn op zoek naar nieuwe natuurou ders voor de ge meente Tholen. Natuurouders zijn betrokken (groot) ouders die leer krachten op de ba sisscholen onder steunen in het na tuuronderwijs. Zo nemen zij kinde ren mee naar buiten en vertellen hen over wat er allemaal in de natuur te vin den is. Belangstellenden krijgen eerst een gratis natuurouder- cursus, die begint op 28 maart in het gemeentehuis van Tholen. Daar krijgen deelnemers inzicht in de omgang met een groepje kinde ren en hoe zij leren. Ook horen zij hoe je kinderen kunt boeien in de natuur, hoe je hun aan dacht vasthoudt en welke vragen je stelt. De cursus bestaat uit drie lessen met zowel een praktijk als theoriegedeelte. Aanmelden als na- tuurouder kan op de website www.ivn.nl/natuur- oudertholen. Meer informatie is te krijgen via tele foonnummer 0166- 140166 of e-mail: ibo@tholen.nl. GOES Het eerste kattencafé van Zeeland komt aan de Oost singel in Goes. Chantal van der Laan en Quinta Kooien hebben daar een geschikt pandje gevonden voor hun koffie- en thee huis. De boel moet alleen nog wel verbouwd. Omdat er straks zes tot acht katten in het café wonen moet de keuken afgeslo ten zijn. De poezen worden speciaal geselecteerd op hun soci ale vaardigheden. Het moeten echt allemansvriendjes zijn die het heerlijk vinden om met iedereen te kroelen. Omdat de ver gunningaanvraag en verbouwing wel wat tijd vergen, verwach ten Chantal en Quinta in juni open te gaan. FOTO JOHAN VAN DER HEI JDEN GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling Edwin de la Ruelle; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Erasmuspark, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; vanaf 13.00 uur - Activi teiten voor senio ren, waaronder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; Coffee Bar Shine, Magdalenastraat 2- 4,19.30 uur-Suffe Tutten organiseert avond met budget- coach Merijn Nuij- ten De Bezem door je huishoudboekje' HANSWEERT Kaj Munk, 13.00- 17.00 uur - Kaarten en Biljarten voor se nioren HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur- Gratis sporten onder professionele begeleiding in de Beweegtuin, de trai ning bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uit houdingsvermogen; Bibliotheek, 14.00- 16.00 uur - Gratis internetcursus 'Klik en Tik, het Internet op' KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, 14.00-16.00 uur - Sjoelen en Bil jarten voor senioren KRUININGEN Berghoekstraat 4, 09.30 uur - Tablet cursus 'iPad' door Stichting Senior web Zuid-Beveland; Hof Cruninghe, Langeviele 41, 13.30-15.30 uur- Creatieve middag waarbij gehand werkt kan worden NIEUWDORP Spanjeweg 1, 08.30-17.00 uur - Tentoonstelling 'Ontstaan en Ver gaan' van Leen van Dixhoorn RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00- 16.30 uur - Kaarten voor senioren; ICBS de Horizon, 18.00-19.00 uur- Tentoonstelling over boeken door kinderen plaatse lijke basisscholen WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.00- 10.00 uur-Allevo Lessen 'Bewegen voor 50+' YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur - Bewe gingsuur voor seni oren KATTENCAFE KAT SCHOTEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49