Hfi if»! m Bijna drieduizend keer in actie in 2016 De meldkamer kreeg 7 procent meer meldingen dan in 2015, vooral van mogelijke brandincidenten. Het aantal verzoeken om hulpverlening daalde juist. Waar Umaru Sesay aan stierf is na een halfjaar nog steeds onduidelijk ZEELAND 16 V De meldkamer van de Veiligheids regio Zeeland had het vorig jaar iets drukker dan in 20T5. Er kwamen T0.560 brandweermeldingen bin nen; 720 meer dan het jaar ervoor. In bijna driekwart van de gevallen ging het om brand, voor de rest wa ren het verzoeken om hulp, bij voorbeeld bij ongevallen. Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Behalve in Zeeland steeg ook in Noord-Brabant, Limburg en Overijssel het aantal meldingen. In alle overige provincies is juist sprake van een daling. Bij de Zeeuwse meldkamer kwa men vooral meer brandmeldingen binnen (+940). De vraag om hulp van de brandweer bij andere inci denten nam licht af (-220) naar 2.920. Het CBS schrijft dat vooral toe aan het rustige weer. Zorgde de zomerstorm van 25 juli 2015 nog voor een piek in het aantal verzoe ken om hulp, de hevigste storm van 2016 (in november) was minder zwaar en leidde daardoor tot min der meldingen bij de brandweer. Loos alarm Bij lang niet alle meldingen hoefde de brandweer daadwerkelijk in ac tie te komen, bijvoorbeeld omdat al snel duidelijk werd dat het loos alarm was. In meer dan de helft van de gevallen ging het om automati sche brandmeldingen, die de meld kamer zelf afhandelde. De brandweer deed er vorig jaar ruim acht minuten over om bij een brand te komen Slechts bij een derde van de mel dingen (3.380) alarmeerde de cen tralist het brandweerkorps in het betreffende gebied. In 460 gevallen bleek uitrukken bij nader in zien alsnog niet (meer) nodig, of kon de brandweer halverwege rechtsom keert maken. Acht minuten Uit de cijfers van het CBS valt af te lezen dat de Zeeuwse brandweer er vorig jaar ruim acht minuten over deed om bij een brand te komen. Dat is gelijk aan het jaar ervoor, maar iets meer dan het landelijk ge middelde van zevenenhalve mi nuut. Landelijk kwamen er bij de meldkamers van de brandweer vo rig jaar bijna 222.000 meldingen binnen. Dat zijn er 12.000 minder dan een jaar eerder. Meldkamer gaat in 2020 naar Bergen op Zoom It maandag 20 februari 2017 pzc.nl e-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl t-f. «A i M, rf\.t Van treinen tot draken I tl f y-v t\ li 4V Helemaal idolaat van trei nen Of liever toch tanks, lego of modelvliegtuigen. Het maakte niet t- Je kon het zo gek niet verzin nen op het gebied van modelbouw of het was wel te bekijken tijdens de 25ste editie van de modelbouw- beurs in de Zeelandhallen. Aan be langstelling geen gebrek en dat betekende voor de (meestal) man nen achter de stands eindeloos verteMen wat ze aan het doen zijn Michel Bonne van TT Nederland staat midden in een Oost-Duits Jfn.dsC_huapje- "Een stukje Elbe en dat is Thunngen. We hebben Oost- Du,tse treinen, vandaar." Jeroen 'IX ,s actlef in een hele andere tak van sport. Hij schildert met 1 pCrylverf een draak uit Lord of the Rings. „Ik schilder naar voor- 5!f'd."'egt h'juit- »Op het moment dat hij klaar is komt hij in de vitri nekast." FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Zeeuwse brandweer heeft drukjaar gehad Jeffrey Kutterink Vlissingen De Zeeuwse meldkamer in Middelburg wordt begin 2020 samengevoegd met die van de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant in Tilburg. De gezamenlijke meldkamer wordt onderge bracht in het politiebureau dat wordt gebouwd aan de Zuid- Oostsingel in Bergen op Zoom. Al jaren is het plan om te komen tot één landelijke meldkamerorganisatie met 10 locaties in plaats van de hui dige 22. Die in Bergen op Zoom had dit jaar klaar moe ten zijn, maar dat wordt - vol gens de huidige planning - begin 2020. Inmiddels ligt er een 'busi- nesscase'. Het bestuur van de Veiligheidsregio Zeeland wil er onder voorwaarden mee in stemmen. Zo moet er op korte termijn nog 3,7 miljoen euro worden geïnvesteerd in vooral de ICT van de huidige meldka mers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41