Klaar voor een nieuwe veldslag Zonvakantie Bali 3 Amsterdam dreigde mishandelde moeder en kinderen op straat te zetten *bél0900-969 599 699 699 799 Na mishandeld te zijn door haar man, ontvlucht een vrouw het huis. Ze wacht haar kans af, pakt koffers en een boodschappentas met eten in, en neemt ze vrijdagavond haar twee kleine kinderen mee naar bui ten. Vanaf daar gaat ze naar het dichtstbijzijnde politiebureau in Amsterdam. Agenten nemen de aangifte van mishandeling op. Daarna hebben ze een vervelende boodschap. In Amsterdam bestaat er enkel opvang voor vrouwen die zich binnen zes uur na het geweldsincident mel den. Wie later is, valt buiten de boot. De vrouw, die alleen Frans spreekt en vrijwel niemand kent in de stad, moet zelf maar een slaap- plek zoeken. „Belachelijk. Geen enkele vrouw in Amsterdam kent die zes uursre- gel", zegt een vrijwilligster van Zij is Hier, een groep vrouwen die slachtoffer is geworden van huise lijk geweld. Nu staan ze lotgenoten bij - anoniem, om veiligheidsrede nen. Via via hoort de vrijwilligster die vrijdagavond van het geval. „Ik zat onderuitgezakt op de bank toen ik werd gebeld. Verdorie, wéér een, was mijn eerste reactie. De afgelo pen weken is het elke week raak. Ik ben meteen naar het politiebureau gegaan." Paniek Ze treft een vrouw in paniek met twee huilende kinderen aan. Ook de GGD is gearriveerd. Zelfs met haar expertise is de GGD niet te vermurwen. „Ze kreeg te horen dat ze voor 03.00 uur 's nachts een adres moest hebben, anders werd ze op straat gezet. Het politiebureau heeft geen publieke functie, werd er gezegd." Normaal gesproken weet Zij is Hier wel in eigen kring noodopvang te regelen, maar deze keer lukt dat niet. „Uiteindelijk hebben we uit nood een oproep op Twitter geplaatst." Om 01.00 uur 's nachts is de Am sterdamse Vivian (25) aan het werk, Welke moeder pakt nou voor de lol haar spullen? Zo iemand is overduidelijk in nood als ze de noodkreet op Twitter leest. Ze heeft nog nooit zoiets gedaan, maar nu komt ze in actie. Ze belt met Zij is Hier en stelt haar huis ter beschikking. De moeder en twee inmiddels slapende kinderen komen per taxi haar kant op. „Hart verscheurend. Een moeder met twee van die slapende hummeltjes op de achterbank." Vivian helpt de kinderen naar bed, maar die zijn volledig gedesoriën teerd en beginnen weer te huilen. „Ik heb ze toen maar in de kamer bij hun moeder gelaten. Toen zijn ze gaan slapen. Pas om 12.00 uur wer den ze wakker. We hebben ontbe ten, de kinderen speelden op de piano. En vanmiddag heb ik de vrouw naar een andere tijdelijke lo catie gebracht." Ook Vivian noemt de zesuursre- gel 'schandelijk'. „Welke moeder met twee kinderen pakt nou voor haar lol haar spullen? Zo iemand is overduidelijk in nood." Lotgenotengroep Zij is Hier hoopt dat de gemeente Amsterdam alsnog met een passende oplossing komt. „Er staan gewoon bedden klaar voor vrouwen in nood, alleen vanwege de bureaucratie wordt er geen gebruik van gemaakt. Deze vrouw en haar kinderen zijn gebaat bij een plek waar ze voor langere tijd veilig kunnen verblijven. Ze kunnen niet elke avond van hot naar her worden gesleept." Een op roep op AD.nl zorgde afgelopen weekeinde voor meer dan tien seri euze reacties. Mensen bieden hun huis aan en komen met tips. Een advocaat biedt aan juridisch naar de zes uursregel te kijken. Rechter „Als de werkweek weer begint, gaan we met alle serieuze partijen bespreken hoe we verder kunnen. Eerst is structurele opvang voor deze vrouw nodig. We overwegen ook naar de rechter te stappen voor een proefproces", zegt de vrijwillig ster van Zij is Hier. „In andere ste den, zoals Utrecht, worden vrou wen die zeggen te zijn mishandeld sowieso opgevangen. Daarna wordt rustig bekeken wat er moet gebeu ren. Dat is de juiste aanpak wat ons betreft." Een woordvoerder van de ge meente Amsterdam gaf afgelopen weekeinde aan niet bekend te zijn met de zes uursregel. De GGD was niet bereikbaar voor commentaar. De wereld is Kras •J, -iSPaffStfWMSrf MOSUL Sjiitische milities maken zich op voor een aanval op Is lamitische Staat (IS) in de dor pen ten westen van de Iraakse stad Mosul. Een maand gele den werd IS al uit het oostelijk deel verdreven. Gisteren kon digde de Iraakse president Haider al-Abadi het nieuwe of fensief aan. „We komen eraan en gaan West-Mosul bevrij den", klonk het strijdvaardig. De Iraakse luchtmacht heeft pamfletten uitgestrooid met de oproep aan IS-strijders om zich over te geven, fotoafp maandag 20 februari 2017 Toch opvang na aiarmtweet Eerst slachtoffer van huiselijk geweld, daarna van bureaucra tie. Een mishandelde vrouw krijgt midden in de nacht op een politiebureau in Amsterdam te horen dat er geen opvangplek voor haar en haar kinderen is. Een oproep op Twitter brengt redding. Koen Voskuil Amsterdam —Vivian Vrolijk Geniet van de adembenemende stranden in een van de vele kustplaatsen en maak kennis met de authentieke Balinese cultuur en vriendelijke bevolking. Kuta - Wina Holiday Villa Bali*** Gemoedelijk complex dicht bij het centrum Op loopafstand van het strand In authentieke Balinese stijl incl. ontbijt Klantbeoordeling: 8,3 Zie: Kras.nl/73053 Sanur- Mercure Resort Sanur Bali**** Sfeervol resort met Balinese accenten Meerdere zwembaden in tropische tuin Direct aan het zandstrand incl. ontbijt Klantbeoordeling: 8,4 Zie: Kras.nl/73049 Sanur - Swiss-Bel Resort Watu Jimbar**** Centraal in Sanur dicht bij het strand Ruime en moderne kamers met jacuzzi Ideale uitvalsbasis voor excursies incl. ontbijt Klantbeoordeling: 8,6 Zie: Kras.nl/76080 Kuta - The Vira**** Kleinschalig boutiquehotel na bij het strand Diverse shoppingcentra op loopafstand Sfeervol ingerichte kamers incl. ontbijt Nieuw bij Kras! Zie: Kras.nl/76530 10 dagen v.a. 10 dagen v.a. 10 dagen v.a. 10 dagen v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3