II Kloetinge hijgt koploper Rijsoord in de nek O O) CD O 11 De ploeg van trainer Jannes Tant komt nog goed weg met een 1-1-gelijkspel tegen laagvlieger Smitshoek Van Anrooij Zeeuws-Vlamingen gaan op zoek naar 'meerwaardes' links- of rechtsback. Die liep op met de bal, zag dat er minstens vier medespelers voor hem - vrij statisch - om de bal vroegen, gaf dan maar voor en zag de bal zo verdwijnen in de voeten of op het hoofd van een van de vele Smits- hoek-verdedigers. Na een uitbraak of een uithaal van de Barendrech- ters kon de thuisploeg opnieuw beginnen. We mogen niet blij zijn met een gelijkspel tegen Smitshoek Er werden wel accenten verlegd. Soms speelde niet de centrumver dediger maar een middenvelder de back aan, of gaf niet de back maar de buitenspeler de voorzet. Maar aanvallend tot iets verrassends ko men was er niet bij. „We stonden er al", merkte Tant op, doelend op de aanvallers Kyle Doesburg, Josi- mar Pattinama, Nick de Groote en aanvallende middenvelder Guil- laume Clinckemaillie. „Als je tegen een tegenstander speelt die zich terugtrekt, moet je op zijn minst continu in beweging zijn. Dat gebeurde voor rust niet. Dat ging in de tweede helft geluk kig beter. We kwamen erg sterk uit de rust." Tant haalde De Groote naar de kant voor Nathan Lagrou, zette het om naar een 4-4- 2-formatie met Doesburg en Patti nama in de aanval en dat leverde direct na rust een kans op. Doesburg zocht de diepte, gaf voor op Pattinama, maar die stuitte op de doelman. „De kansen die je dan krijgt, moet je wel be nutten", bezigde Tant een in Hoek inmiddels gevleugelde uitspraak, maar daarom niet minder waar. Want waar Hoek na die enorme mogelijkheden nog tot wat kansen kwam maar niet scoorde, deed Smitshoek dat in de 83e minuut wel. Patrick Fonseca zette zich achter een vrije trap en schoot schitte rend binnen in de rechterboven hoek. Het was dat Thomas van Renterghem al een minuut later buiten het zicht van de arbitrage met zijn hand de 1-1 binnentikte, anders had Hoek (weer) een dure prijs moeten betalen voor de eigen improductiviteit. „We mogen na tuurlijk niet blij zijn met een 1-1- gelijkspel tegen Smitshoek", stelde Tant. „We missen de koelbloedig heid. Daar moeten we op blijven trainen." Voor het volgende seizoen is de technische commissie ondertus sen druk op zoek naar de brul lende leeuwen en jongleurs, of zo als ze het in Hoek omschrijven: „Spelers die - zeker aanvallend - direct van meerwaarde zijn." KARAKTERISTIEK Oranje -16 Schrijven over het Hoek van dit sei zoen voelt als het declameren van steeds weer het zelfde verhaal. Een verslag van een duel met pak hem beet FC Breukelen is in essentie hetzelfde als dat over de wedstrijd tegen Smitshoek (1-1) van af gelopen zaterdag. De Zeeuws-Vlamingen hebben de bal, doen te weinig met dat balbezit, hebben pech bij doelpo gingen, krij gen een doel punt tegen en soms - zoals dit weekend - scoort Hoek zelf ook nog. Maar wat gaat er schuil achter die dooddoeners? Smitshoek stelde zich zaterdag op zoals Hoek dat juist niét wil van een tegenstander: ver terug op de eigen speelhelft, met vijf of zes man voor het doel. Ze lieten het balbezit aan de equipe van trainer Jannes Tant, die voor een offen sieve 4-3-3-formatie had gekozen, en wachtten geduldig af. Het le verde een schouwspel op dat de coach na afloop zou omschrijven als „een zwakke eerste helft". Het circus Hoek was open voor publiek, maar dompteur Tant moest het doen zonder brullende leeuwen en jong leurs. Weinig ver makelijk. Aanvallen waren terug te leiden tot steeds weer hetzelfde patroon. De bal ging vanuit het centrum van de defensie naar de Almkerk-Kloetinge 0-1: Een belang rijke zege, vond ook trainer Arie van der Zouwen. „Daardoor komen we op een punt van koploper Rijsoord, maar belangrijker vind ik nog de tweede pe riode. GRC'14, dat de grootste concur rent was, verliest met 4-0 van Zuid- land. We komen nu dus alleen aan de leiding in de tweede periode." Het moge duidelijk zijn: Kloetinge heeft de pijlen vol gericht op een terug keer in de hoofdklasse. Maar zo speelde de ploeg niet op bezoek bij degradatie kandidaat Almkerk. „Ik vond dit een van onze mindere wedstrijden", aldus Van der Zouwen. „We hebben niets weggegeven, maar voetballend was het niet goed." Al na tien minuten stond de eind stand op het scorebord. Remco van Tiggele verzilverde de rebound na een schot van Tom de Bonte. Kloetinge moest het duel afmaken met tien man. Na een uur kreeg Jaap Esser zijn tweede gele kaart. „Toen werd het overleven." MZC'11-LRC: 0-3: Als MZC'11 nog enigszins kans wilde maken om di recte degradatie te voorkomen, had het van LRC moeten winnen. „Maar we zijn ons ervan bewust dat er na van daag niets anders meer opzit dan het seizoen waardig af te sluiten", zei trai ner Alexander van Keulen. „We heb ben nog één doel: de eerste overwin ning boeken." Dat had er tegen LRC misschien in gezeten. „Ramon Janson kreeg voor rust drie honderd procent kansen en een goal van Ingmar Quist werd afge keurd", blikte Van Keulen terug. Maar hij was vooral realistisch. „We speel den vandaag gewoon niet goed. Het leek wel alsof er geen geloof was." MZC'11 staat na zestien competitie wedstrijden nog altijd op twee punten. Nummer dertien LRC heeft al 15 pun ten bij elkaar gesprokkeld en boven dien een wedstrijd minder gespeeld. De ploeg uit Zierikzee heeft nog tien kansen om nog minstens één zege te boeken. maandag 20 februari 2017 Circus Hoek stelt opnieuw teleur Anouk van der Klooster heeft het tweede duel met het Nederlands elftal voor speel sters onder 16 jaar op het Uefa Devel opment Tourna ment winnend af gesloten. Gast land Portugal werd met liefst 4-1 verslagen. De keepster uit Arne- muiden, actief bij JVOZ, begon za terdag in de basis en moest na de pauze een treffer slikken. - Jannes Tant Hoek - Smitshoek 1-1 (0- 0). 83. Patrick Fonseca 0-1, 84. Thomas van Renterghem 1-1. Scheidsrechter: M.A. de Bruijn (Nootdorp). Aantal toe schouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Sa- scha Beshliaha, Alexander Embrechts, Giovanni Siere- veld, Thomas van Renterg hem; Reguillo Vandepitte, Guillaume Clinckemaillie, Bir- gen Martens (66. Armand Doka); Nick de Groote (46. Nathan Lagrou), Josimar Pat tinama, Kyle Doesburg (66. Douwe Zeegers). Hoek-aanvoerder Re guillo Vandepitte in het duel met Smitshoek. FOTO RONALD DEN DEKKER Mitchell Minnaard In het Omnium in Apeldoorn heeft Shirin van Anrooij van AV'56 zater dag haar zoveel ste Nederlandse titel behaald, dit keer op de 3000 meter indoor meisjes B. Ze moest daar flink voor knokken met Floor Doorn- waard. Shirin van Anrooij klokte de een tijd van 10.01.40, wat drie- tiende se conde snel ler was dan haar rivale. Eerder be haalde Van Anrooij al Ne derlandse ti tels op de cross, de duathlon en de triatlon. Hoek Kloetinge kroonde zich zaterdag tot de winnaar van het weekend in de eerste klasse C. Zelf won het met 1-0 op bezoek bij Almkerk en daarmee profiteerde het van mis stappen bij de concurrentie in de ti telstrijd én het gevecht om de tweede periode. MZC'11 leed in eigen huis een pijnlijke 3-0-neder- laag tegen concurrent LRC. Daniel Vervelde Vlissingen Kloetinge staat na zeven wedstrijden in de tweede peri ode op 17 punten. Dat zijn er twee meer dan Rijsoord. Die ploeg gaat nog wel aan kop in de eerste klasse C. De voor sprong bedraagt na vijftien competitieduels echter nog slechts één punt. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38