Bekroning van hun prachtweek blijft uit voor dubbel Koolhof/Middelkoop 9 Het was de afgelopen week een prima 44ste editie van het ABN Amro- toernooi. Echte opwinding bleef, mede als gevolg van de afmeldingen van Rafael Nadal en Stan Wawrinka, evenwel uit. Zelfs bij de enige Nederlandse topper in Ahoy. Valverde boekt jubileumzege Zegereeks van VDP'ten einde Hirscher ook beste op slalom DE WINNAAR Jo-Wilfried Tsonga doet al jaren hetzelfde dansje als hij een belang rijke partij heeft gewonnen, maar gisteren reageerde hij koeltjes op zijn eerste titel in Rotterdam. De driesetter tegen de Belg David Gof- fin (4-6 6-4 6-1) was toch de slot som van een prima week voor de 31-jarige Fransman, die onderweg onder anderen al toptienspelers Marin Cilic en Tomas Berdych had verslagen. „David is een goede vriend, de afgelopen kerst hebben we nog samen doorgebracht. Dus ik voelde mee met hem", zo verklaarde Tsonga zijn ingetogen reactie na het championship point. „Van binnen ben ik echt heel blij. Deze zege komt op het juiste moment. Ik heb de afgelopen maanden keihard ge werkt om terug te komen op het hoogste niveau." Met Tsonga, die wat betreft toer- nooititels al twee jaar droog stond, kreeg de 44ste editie van het ABN- Amro World Tennis Tournament een goede winnaar. De aanstaande vader is populair bij het publiek, vanwege zijn spel, zijn karakteris tieke verschijning en vriendelijke uitstraling. Een mooie nieuwe naam voor op de winnaarsboarding in Ahoy. HET TOERNOOI Rafael Nadal en Roger Federer be wezen hun sport een paar weken geleden in Australië de grootst mo gelijke dienst. Iedereen sprak weer over tennis. Dat had toernooidirec teur Richard Krajicek ook niet kun nen bevroeden toen hij de Span jaard in september wist te strikken, voor het eerst sinds 2009. Wat de komst van de populaire Nadal voor het toernooi had bete kend, we zullen het nooit weten. Na Stan Wawrinka moest ook hij zich geblesseerd terugtrekken, tot teleurstelling van alle mensen die al kaarten hadden gekocht. Want hoe breed en goed het overgebleven deelnemersveld ook was, het toer nooi werd toch weer onthoofd voordat het was begonnen. Spelers als Berdych, Goffin en Dominic- Thiem zijn voor de echte liefhebber prima alternatieven, voor het grote publiek is alleen de top vijf echt aansprekend. Krajicek verdient wat dat betreft ook eens wat geluk, vol gend jaar. BIOSCOOPPUBLIEK Robin Haase zei er maar één woord over. Maar hij vertelde daarmee heel veel. Of hij met wat meer steun van het publiek niet nét wat meer kans had gehad om in de tweede ronde van David Goffin te winnen? „Ja", antwoordde de nummer één van het Nederlandse tennis. Het gebrek aan support was don derdag in Ahoy zeer opvallend. Nee, Haase is geen Raemon Sluiter, het kind van Rotterdam dat het sportpaleis in 2003 op zijn kop zette met een zegereeks tot de (verloren) finale. Die knuffelbaarheid mist Haase. Maar hij is wel de enige con stant presterende Nederlandse proftennisser, die echt kans had om de nummer elf van de wereld te verslaan. Goffin vreesde vooraf een lastige uitwedstrijd, maar trof een mild ge stemd Ahoy. „Tien Turken produ ceren bij een futuretoernooi in An talya meer geluid dan een vol Ahoy", zei Scott Griekspoor, de broer van ATP-debutant Tallon, treffend in de Volkskrant. De Bulgaar Grigor Dimitrov won vorige week het toernooi in zijn eigen Sofia met voetbalachtige tafe relen op de tribune, tot het uitflui ten van de tegenstander aan toe. De Nederlandse tennisfans zijn daar voor te netjes. Ook bij de prima par tijen op de eerste dagen van het toernooi was de sfeer tam in de zaal. Dimitrov tegen Alexander Zverev, Thiem tegen Zverev, Dimitrov te gen Goffin, Tsonga tegen Cilic. Veel beter wordt het niet als de echte ka nonnen zich afmelden. Het was een vlekkeloze editie. Ahoy genoot in stilte. WIELRENNEN maandag 20 februari 2017 Ahoy geniet stil van mooie editie Rik Spekenbrink Rotterdam FOTO PIM RAS Nederlands lichtpuntje: Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop (r). Jo-Wilfried Tsonga kreeg behalve 500 ranglijstpunten een hoofdprijs van 371.620 euro mee. Wesley Koolhof en Matwé Middel koop mochten ook blij zijn met hun troostprijs in het dubbelspel: samen 54.780 euro. Wesley Koolhof en Matwé Mid delkoop zorgden de afgelopen week in Ahoy voor een Neder lands lichtpuntje in tamelijk donkere tennisdagen. Het kop pel haalde de dubbelfinale, die gisteren werd verloren van het Kroatisch-Spaanse duo Dodig/Granollers: 6-7 3-6. Rik Spekenbrink Rotterdam Twee foutjes in de tiebreak kwa men de Nederlanders duur te staan tegen de wereldtoppers in het dubbelspel. Geen vierde ATP- titel dus voor Matwé Middelkoop en Wesley Koolhof, die twee jaar geleden samen begonnen te spelen en aan een indrukwek kende opmars bezig zijn. „Maar dit was een geweldige week", zei Middelkoop. „Kijk naar hoe we hier stonden te smi/en. We komen op de ranglijst samen 60 plekken tekort om recht streeks te worden toegelaten tot het toernooi en waren dus blij met de wildcard. Als je dan mee doet om de titel, na overtuigend van drie goede teams te hebben gewonnen, dan is dat gewoon hartstikke goed." Koolhof (27, uit Duiven) en Mid delkoop (33, Breda) straalden deze week in Rotterdam bovenal spelplezier uit. Ze verzochten de organisatie na hun eerste over winning op baan 1 om de vol gende ronde op het centercourt te mogen spelen en vermaakten daar vanaf vrijdag het publiek. Zaterdag klopten ze landgenoot Jean-Julien Rojer, met zijn Roe meense partner Horia Tecau. Daarmee gaven ze de nieuwe Davis Cup-captain Paul Haarhuis iets om over na te denken met het oog op het treffen met Bos nië in april. „We zijn dankbaar en zullen nooit vergeten waar we vandaan komen", zei Middelkoop, doelend op de tamelijk uitzichtloze situa tie in zijn eigen carrière van een paar jaar geleden. „Vroeger was ik hier ballenjongen, nu spelen we hier voor een volle zaal. Mooi toch?" WIELRENNEN Alejandro Valverde heeft bij de Ronde van Andalusië zijn 100ste wedstrijd als wielerprof ge wonnen. De 36-jarige Spanjaard bleef zijn land genoot Alberto Contador één seconde voor en schreef zo voor de vijfde keer de zesdaagse ritten koers op zijn naam. Wout Poels eindigde als vierde in het klassement op 21 seconden van Valverde. VELDRIJDEN Na het WK won veldrijder Mathieu van der Poel alle zes wedstrij den waar hij aan de start verscheen, waaronder za terdag in Leuven. Maar gis teren in Oostmalle moest de Nederlander dan toch weer eens zijn meerdere erkennen in Wout Van Aert, de Belg die 'VDP' vorige maand in Luxemburg van de wereldtitel afhield. SKI Marcel Hirscher (foto) heeft op de slotdag van de WK ski zijn tweede goud veroverd. De Oostenrijker met een Nederlandse moe der won na de reuzensla lom van vrijdag ook de sla lom. Hirscher (27) pakte in Sankt Moritz ook nog het zilver op de combinatie. De Nederlander Steffan Winkelhorst moest genoe gen nemen met de 42ste plaats. Bij de vrouwen pakte topfavoriete Mikael Shiffirin op overtuigende wijze haar derde wereldtitel op de slalom. De 21-jarige Amerikaanse eiste in 2014 ook de olympische titel op. Ben Hermans heeft de achtste zege in zijn wie- Iercarrière behaald. De Belg schreef mede door twee ritzeges de Ronde van Oman op zijn naam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36