Blij met Vilhena tegen PSV valt wel op in Enschede 3 loopactie en Karim El Ahmadi schoot binnen. „De winnende, net als bij Heracles uit", glunderde El Ahmadi. „Ik heb de wedstrijd van PSV op tv gezien, ik had gehoopt dat Vitesse iets kon doen tegen Ajax. Maar die twee ploegen zijn gewoon te sterk voor de rest. Zondag in de Kuip moeten we PSV verslaan, dan zijn Zondag in de Kuip moeten we PSV verslaan, dan zijn we van die ploeg af we van die ploeg af."En dan rekent Feyenoord weer op Jones, die bezig is aan een ijzersterk seizoen. Zo goed dat hij volgens de media in Australië weer in beeld zou zijn bij de nationale ploeg. „Ik heb niets gehoord", zegt Jones. „En weet je wat: de focus ligt nu al leen bij Feyenoord. Alles op de strijd om de landstitel." De focus ligt nu alleen bij Feyenoord. Alles op de strijd om de landstitel DEN HAAG Tonny Vilhena bleef gisteren op de bank bij Feyenoord. De middenvelder ontliep op die manier het ri sico op een vijfde gele kaart en dus speelt hij zondag in de kraker tegen PSV gewoon. Karim El Ahmadi besefte dat bij een eventuele misstap van Feyenoord in Den Haag dat besluit van trainer Giovanni van Bronckhorst onder een vergrootglas was gelegd. „Maar weet je wat het is?", zei de matchwinnaar. „Dit Fey enoord won zonder Karim El Ahmadi. Dit Feyenoord won zonder Dirk Kuyt en Jens Toornstra. En dit Feyenoord won zonder Tonny Vilhena. Al ben ik natuurlijk heel blij dat hij er zondag tegen PSV wel bij is." Verkeerde keuzes „We maakten veel verkeerde keuzes en er werden voor rust bijna geen kansen gecreëerd", zei El Ahmadi over de moei zame overwinning op hek kensluiter ADO Den Haag. „We bleven echter het geduld houden. We zijn vaker met o-o de rust ingegaan." De voorsprong kwam volgens de middenvelder ook niet meer echt in gevaar. „Na de goal hielden we ook lang bal bezit." Hoewel het een magere zege was voor de koploper, wilde El Ahmadi zich geen zorgen maken. „Als we tien wedstrij den zo spelen en met t-o winnen, vind ik het ook best." ten dood", zegt hij. „Maar dat hoort ook bij mijn spel. Ik hou van pus hen, pushen. Ik doe alles voor het team en het resultaat." Duikeling Daarom begrijpt hij ook niet zo goed dat de verslaggever van de NOS na afloop vraagt of hij zich schaamt voor zijn duikeling die de beslissende strafschop inleidt. In Turkije hadden ze waarschijnlijk zijn slimheid geroemd, in Neder land wacht hem zaterdag het tri bunaal der ethische vraagstukken. „Ik heb in mijn leven nog nooit iets gedaan waarvoor ik me hoef te schamen", zo verdedigt hij zich. En dan, als het licht van de camera is gedoofd: „Ik ga toch niet tegen de scheidsrechter zeggen dat het geen penalty was? Op het moment dat het gebeurde wist ik het niet zeker. Het ging zo snel. Ik voelde een touch van de keeper, maar nu ik de beelden heb gezien, denk ik dat het geen strafschop was." „Ik voel geen druk omdat ik al een tijdje niet heb gescoord, maar op de een of andere manier gaat het dan toch in je hoofd zitten. Dit heeft elke spits wel eens. Ik maak me ook totaal geen zorgen en ben ook geen spits die chagrijnig is na een over winning, terwijl hij zelf niet heeft gescoord. Ik maak even geen goal, maar we winnen wel veel. Dat is veel belangrijker. En ach... als dat eerste doelpunt er eenmaal is, volgt de rest vanzelf. Ik wil ook gewoon in de top 5 van het topscorersklas sement eindigen." Ünal beseft dat hij volop in ont wikkeling is. De vraag is alleen: waar gaat de huurling van Man chester City volgend seizoen verder kneden aan zijn toekomst? Bij Twente gaan ze er vanuit dat Ünal niet te houden is, zelf houdt de spits de deur open. „Ik heb het ge weldig naar mijn zin en mijn vrien din ook. We hebben veel vrienden hier en ik weet nu hoe mooi het is om in deze sfeer te voetballen. Twente is voor mij een serieuze op tie. Ik kan mijn voorkeur zeker aan geven, maar ik ben gewoon afhan kelijk van City. Die club bepaalt voor 60/70 procent waar ik volgend seizoen speel." FC Utrecht is terug op de vierde plaats Groningen: met tien man punt bij Sparta maandag 20 februari 2017 Feyenoord er doorheen —Karim El Ahmadi —Brad Jones VOETBAL FC Utrecht heeft zich dankzij een overwinning op PEC Zwolle weer op de vierde plaats in de eredivisie genes teld. De ploeg van trainer Erik ten Hag versloeg het bezoe kende elftal van Ron Jans met 3-1. Utrecht heeft nu een punt meer dan AZ, dat 1-1 speelde tegen Willem II. De thuisclub kwam op voorsprong via een eigen doelpunt van Bram van Polen. Gyrano Kerk tekende voor 2-0. Nacer Barazite be sliste de wedstrijd, waarna Ni- colai Brock-Madsen nog iets terugdeed. VOETBAL FC Groningen heeft aan de uitwedstrijd bij Sparta een punt overgehouden: 2-2. Hoe wel de ploeg van Ernest Faber vrijwel de hele tweede helft met tien man speelde, na een directe rode kaart voor Juninho Bacuna, kon Sparta niet het bevrijdende derde doelpunt maken. Paco van Moorsel en Ivan Ca- lero bezorgden Sparta al snel een voorsprong van 2-0. Gro ningen kwam terug dankzij Ruben Jenssen. Vlak voor rust maakte Mimoun Mahi de gelijkmaker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30