Onverteerbaa r I A 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Y~ Er was iets fout gegaan met hem. Tijdens de zwanger schap, de bevalling of kort erna. Het gevolg was dat zijn ver standelijke vermogens ergens rond de eerste groepen van de la gere school vonden dat het zo wel genoeg was. Meer zat er niet in, daarmee zou hij het moeten doen. Hij werd ongeveer een eeuw ge leden geboren. Een tijd waarin de woorden 'inclusief en 'participa tiemaatschappij' nog uitgevonden moesten worden. Hij duwde zijn handkar door de straten van Hulst en veegde trouwhartig het vuil langs straten en pleinen. Samen met een aantal andere bijzondere mensen vorm den ze een vertrouwd beeld in de binnenstad van Hulst in de jaren zestig. Hij werkte in een moor dend tempo. Met het zweet op zijn voorhoofd en mopperend op fiet sers of auto's waar hij niet langs kon, bood hij een vervaarlijke aan blik. Maar iedereen kende hem: Sjarel. Toen het z'n beurt was om in zijn familie een peetvaderschap te krijgen, was ik de baby. Mijn peet vader: de straatveger. Ik moest aan hem denken toen ik deze week langs de polderwe gen liep. Iets in hem heeft blijk baar een blijvende indruk op me gemaakt want ik ben in zijn voet sporen getreden. Ik ruim de troep langs de randen van de dijken op. Onbezoldigd buitenmedewerker van de afvalophaaldienst tot nut van het algemeen. De nietsvermoedende voorbij ganger ziet me vermoedelijk aan voor iemand met een forse taak straf. Met mijn afvalgrijper in de hand, een weinig flatteuze gele wegwerkersjas en een diep over het hoofd getrokken muts vul ik afValzak na afvalzak met dat wat niet thuishoort in de polder. Blik jes, plastic flesjes en zakken, snoeppapiertjes en hele vieze doekjes. Dat wordt hier allemaal argeloos uit het raam van de auto de polder in gegooid. Vermoede lijk zelfs door diegenen die klagen over het feit dat er nu zelfs plastic in de mossels zit. Misschien gooi ik volgende keer wel wat terug als er weer zo'n plas ticpiraat langskomt. Nonkel Sjarel zou trots zijn. Een voorbijganger ziet me vermoedelijk aan voor iemand met een forse taakstraf DESTELLING Vandaag: Ik ben blij met de aandacht voor dementie Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HILVERSUM ZOEKT PRIKKELENDERE FORMATS OPNAMES VOOR HET PROGRAMMA "lK HAAT MN BAAS" Waterschap: liever geen 1953-borden Hannie Kool leidt Statenfractie CDA Brandbrief over N59 verbaast provincie MIDDELBURG Verkiezingsdebat in Zeeuwse Bieb k M Wat vooral opviel tijdens WÈwÊ de finale - waarin ze W W het op het allerlaatste moment moest afleggen tegen de de grote favoriet, de 18-jarige Pleun Bierbooms - was hoe ont spannen Isabel leek te zijn. Zelfs bij de einduitslag. Dat klopt ook, zegt de 17-jarige Middelburgse. „Ik had ook niet durven dromen dat ik in de finale zou staan. Ik had daarom voor me zelf besloten dat ik echt van de avond wilde genieten en me niet druk zou maken over de uitslag." Het was een intensieve avond. „We hadden dit keer zes num mers. In de vorige uitzendingen waren dat er maximaal drie. Dat was wel zwaar. We hebben de af gelopen week ook heel hard ge werkt, maar ook veel plezier ge maakt. Tijdens de uitzending was het heel druk. Als je klaar was met een nummer, moest je rennen om achter de schermen andere kleren aan te doen." Haar eigen nummers ('Big Girls Don't Cry' van Fergie, 'Omarm' van Blof samen met Paskal Jakob- sen en de eigen single 'Nothing') verliepen helemaal zoals ze had gehoopt. „Ze gingen allemaal su- pergoed. Daar was ik heel blij mee. Ik denk niet dat ik het beter had kunnen doen." Dat Paskal Jakobsen haar na 'Omarm' uitnodigde voor een ge zamenlijk optreden op Concert at Sea, overdonderde haar. „Doordat ik mijn oortjes nog in had, hoorde ik het eerst niet goed. Toen vroeg Martijn Krabbé aan Paskal: 'Zou je het nog een keer willen zeggen?' Op dat moment begreep ik het pas. Zó gaaf. Voor mij is het een droom die uitkomt." Bij de einduitslag sloeg even de twijfel toe. „Het was zo vet om daar te mogen staan. Iedereen heeft vanaf het begin gezegd dat Pleun zou gaan winnen, maar op dat moment denk je toch even: ik kan gewoon The Voice of Holland worden! Dat is best wel heftig. Je weet het nooit. De kans was er." Isabel is blij en verrast met de massale bijval die ze uit haar eigen provincie heeft gekregen. „Ik ben er zo dankbaar voor dat iedereen me vanuit Zeeland heeft gesteund. Dat vind ik zo mooi, zo lief. Ik ben een trotse Zeeuw." Het is een leerzame periode ge weest. „Ik ben op zich een heel en thousiast meisje, maar als ik vroe ger zong, was ik heel gesloten. Ik heb geleerd mijn emoties te laten Alle liedjes gingen supergoed. Ik denk niet dat ik het beter had kunnen doen gaan en me open te stellen voor het publiek." Coach Sanne Hans (Miss Mont real) heeft daarbij een cruciale rol gespeeld. „Sanne is heel belangrijk voor mij geweest. Ze was zo lief en heeft me zo goed geholpen wan neer ik het moeilijk had. Zij heeft er ook voor gezorgd dat ik me op het podium nu veel meer durf open te stellen en me op mijn ge mak voel." Het is vrijdagavond laat gewor den. „We hebben nog een after party gehad, een groot feest met iedereen die aan het programma heeft meegewerkt." De rest van het weekend gebruikte ze vooral om uit te rusten. „Heel veel sla pen." De afgelopen tijd is intensief ge weest. „We zijn er acht maanden mee bezig geweest en opeens is al les voorbij. Dat is wel heel gek. Maar ik ga de komende tijd heel hard werken, nieuwe liedjes schrijven, optreden met mijn band. Lekker muziek maken." »P13 maandag 20 februari 2017 Reageer op pzc.nl Zaterdag: leder clublid moet vrijwilli gerswerk doen 554 reacties De uitslag van de stelling: Ik stem op Isabel' is zaterdag abusievelijk omgekeerd. De juiste uitslag is: 86% eens, 14% oneens, 1554 reacties. OUWERKERK Het plan van Koos Hage om alle stroomgaten van de watersnood van 1953 met een bord te marke ren, kan op weinig en thousiasme van water schap Scheldestromen rekenen. Het waterschap zal het idee zowel tech nisch als financieel bekij ken, heeft dijkgraaf Toine Poppelaars in de water schapscommissie be stuurlijke en economi sche zaken gezegd. „Maar ik sta niet te sprin gen." Het Watersnood museum steunt het plan. MIDDELBURG De CDA-fractie in Provin ciale Staten krijgt een nieuwe voorzitter: Hannie Kool. Zij volgt op 1 maart Patricia de Milliano op, die de fractie zes jaar heeft geleid. Onlangs heeft zij met haar man fa miliehorecabedrijf De Eenhoorn in Oostburg overgenomen. Daardoor houdt zij onvoldoende tijd over voor het fractievoor zitterschap. Zij blijft wel Statenlid. Hannie Kool, di recteur van het Zeeuws Archief, zit sinds maart 2015 in Provinciale Sta ten. MIDDELBURG Gedeputeerde Harry van der Maas is verbaasd over de brandbrief over de N59, die Schouwen-Duive- land en Goeree-Overflak- kee de minister hebben gestuurd. Daarin dringen zij aan op snelle verbete ring van de verkeersveilig heid, door de N59 om te vormen tot een autoweg met twee keer twee rij stroken. Van der Maas: „Zowel wij als de provincie Zuid-Holland was hiervan niet op de hoogte." Lokaal FNV Walcheren houdt dinsdag 1 maart van 16.30 tot 19.30 uur. een verkiezingsdebat in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Zeeuwse parlementskan- didaten debatteren over werk, zorg, pensioen en armoedebeleid. Ontlading bij Isabel Provoost (links) en Pleun Bierbooms na de bekendmaking van de uitslag, fotoanp 'Ben zó trots dat ik daar mocht staan' Ze heeft de avond van haar leven gehad. De tweede plaats vrijdagavond bij The Voice of Holland voelde voor Isabel Pro voost als een overwinning. „Ik was al zo blij dat ik naast Pleun mocht staan", zegt zij. „Ik had dat nooit verwacht." Rolf Bosboom Middelburg -Isabel Provoost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2