'Dementie is niet alleen ellende' Gedurfd programma door twee virtuozen I bf- 20 ZE Heieen van Royen maakt indruk met film over moeder GRATIS FROZEN SPELLETJESBOEK' Film by the Sea vertoonde gisteren de aangrijpende film'Het doet zo zeer' van Heieen van Royen. Zij was zelf aanwezig. FROZEN Veel uitnodigingen om bij voorstellingen van haar film te zijn, slaat Heieen van Royen af. Voor Vlissingen maakte ze graag een uitzondering. Ze heeft een band met de provin cie Zeeland, zeker sinds ze in 2004 jurylid van Film by the Sea was. De schrijfster oogst lof met 'Het doet zo zeer', waarin ze haar moe der volgt, bij wie beginnende de mentie is geconstateerd. „Ik vond een film de beste manier om dat vast te leggen. Ik denk niet dat ik haar zo goed recht had kunnen doen in een boek", zei ze na de voorstelling in CCXL Theater. De film bevat aangrijpende scè nes, maar de humor is nooit ver weg, dankzij de vaak rake opmer kingen van haar moeder. „Óp soci ale media lees ik regelmatig dat mensen er niet heen durven, om dat ze bang zijn dat de film te zwaar is. Maar er valt genoeg te la chen." „Ik probeer ook te laten zien dat ouder worden en dementie niet alleen maar ellende is", zei Van Royen. „Mijn moeder en ik zijn veel dichter bij elkaar gekomen. Ik heb gemerkt hoe sterk onze band is. Of ze vaker films gaat maken, durft ze niet te zeggen. „Dat hangt af van het onderwerp. Ik ben op dit moment bezig met een seks- dagboek. Ik heb nu een jonge vriend en we hebben veel seks. Dat leg ik vast. Maar niet in beeld." Ze is aangenaam verrast door de brede waardering voor haar film. „Het is een warm bad. Daar ben ik heel blij mee, want met het seks- dagboek word ik natuurlijk weer afgemaakt." Mijn moeder en ik zijn veel dichter bij elkaar gekomen. Ik merk hoe sterk onze band is Tobias Borsboom en Yukiko Hasegawa verzorgden het derde concert in de reeks Pianoduo. Het duo koos voor een avontuurlijk en zelfs gedurfd programma met één werk van de klas sieke Beethoven en vier werken van componisten uit het begin 20ste eeuw. Technisch zijn beiden uit stekende pianisten, ze mu siceren met stijlgevoel en vullen elkaar perfect aan. Tijdens het samenspel ble ven zij steeds alert. Het Al legretto uit de zevende symfonie van Beethoven is een speciaal deel dat begint met een langzame mars. De pianisten slaagden erin zowel de spanning als de emotie over te brengen. De Rapsodie Espagnol van Maurice Ravel was de hoofdmoot van het pro gramma. Ravel verwerkte twee geliefde thema's van hem: dans en Spanje. In het dromerige eerste deel kwa men zowel de mysterieuze als de sensuele passages goed uit. In Malaguena kwam de Spaanse geest los en dat gold ook voor Haba nera. Je hoorde de castag netten klepperen en voelde de Spaanse wervelende en vloeiende dansante bewe gingen. Het geanimeerde slotdeel, met heerlijke tril lers, vloeiende loopjes en soms koortsachtige passa ges, zorgden voor een re- Ze musiceren met stijlgevoel en vullen elkaar perfect aan genboog aan kleuren. Gus- tav Holst componeerde zijn 'Planeten' zeven jaar later. De verschillende karakters van de drie figuren werden mooi vertolkt. Venus, zij die de vrede brengt, klonk iet wat monotoon. Mercurius, de gevleugelde boodschap per klonk grilliger. Humo ristisch waren de toontjes die overkwamen als morse tekens. Jupiter, kreeg een vrolijke en toch krachtige invulling. De Élégie van Francis Poulenc diende als een oase van rust en werd sereen en heel romantisch vertolkt. De Paganini Vari aties van Witold Lutoslawski vormden een uitgelezen uitsmijter. De pianisten konden zich uit leven en hun virtuositeit etaleren. De afwisseling in ritmes, sfeer, toonaarden en versieringen toonden aan dat deze pianisten veel in de vingers hebben. Bij aankoop van een Duracell Special Offer actieverpakking bij Albert Heijn M( IS 11 Mr ÓiT.i.i.rnióRtïK PZC ONLINE Vannacht gedroomd over Rutteen Wilders. Typisch gevalletje van verkiezings koorts maandag 20 februari 2017 PC Rolf Bosboom Vlissingen Heieen van Royen (links): „Ik denk niet dat ik mijn moeder zo goed recht had kunnen doen in een boek." foto ruben oreel Film by the Sea vertoont 'Het doet zo zeer' zondag 26 februari (11.00 uur) nog een keer. - Heieen van Royen Jeanette Vergouwen RECENSIE Concerten Vlissingen Werken van Beethoven, Ravel, Lutoslawski e.a. Door Tobias Borsboom en Yukiko Hasegawa (piano duo). Gehoord zondag 19 februari in 't Speelhuus Ter Reede in Vlissingen. -r Duracell brengt je FROZEN speelgoed tot leven. *ln de actieperiode vanaf 13-02-2017 en zolang de voorraad strekt. Disney. 2016 Just Play, LLC KALENDER UW REACTIE Isabel Provoost uit Middel burg behaalde zaterdag avond de tweede plaats in de finale van The Voice of Holland. Zeeland leefde massaal met haar mee op Face- book. „Ik zie ze nog als kleuter bij ons op school binnen komen, ben zo trots op jou, je heb het geweldig ge daan, voor mij ben je num mer 1", zegt Ellen Wijs Eijkelenboom. „Super gedaan. Nu alles op je eigen manier en tempo doen en niet volgens the voice...", laat Rosalie Mei- jer-Slabber weten. „Je was GEWELDIG!", schrijft Jozina Struijk. TWITTER Ferdinand Koppejan @FerKopejan Nog een paar weken te gaan tot de Tweede Ka merverkiezingen. Alle par tijen schakelen een tandje bij om zo veel mogelijk kie zers te trekken. Voor poli tiek verslaggevers een drukke periode. Zo druk, dat het Ferdinand Koppe jan van Omroep Zeeland blijkbaar ook tijdens de nachtelijke uren nog bezig houdt. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Nieuw restaurant Sergio Herman in april open 2. Man masturbeert in wachthokje op treinstation 3. David Destorme: Ik hoop dat het publiek heeft geno ten 4. Brandbrief over N59 ver baast provincie 5. Swift kampioen en kan schotklok aanschaffen Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie R facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20