Zo mooi is Europa! El Ahmadi helpt pover Feyenoord r aanwinst 1 Minister: geen papiertje nodig om door te leren Vmbo-leerlingen hoeven niet meer per se een diploma te halen. Dit blijkt uit de plannen voor het vmbo van minister Jet Bussemaker en staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs Walcheren EK karten in Middelburg Wilders slaat debat af Leerlingen mogen straks zonder vmbo-diploma al vakken volgen op het middelbaar beroepsonder wijs (mbo). In het vernieuwde vmbo kunnen zij binnen vijfjaar worden klaargestoomd voor een beroep, zonder ooit eindexamen te doen. Nu moeten leerlingen eerst vier jaar het vmbo volgen en daarna nog minimaal twee jaar een mbo-opleiding om zo'n startkwalificatie te halen. Die overgang van het vmbo naar het middelbaar beroepsonderwijs, waarbij jaarlijks ruim 8.000 jon geren uitvallen, wordt makkelij ker. Minister Bussemaker en staats secretaris Dekker sturen hun plannen vandaag naar de Tweede Kamer. De bewindslieden willen met name leerlingen tegemoet komen die al vroeg weten wat ze willen worden. Zij kunnen in vijf jaar tijd het diploma van een be roepsopleiding halen door al tij dens hun vmbo vakken op mbo- niveau te volgen. Dan is het niet nodig datje eerst door alle hoepels springt, zoals het doen van je eindexamen Bussemaker noemt als voor beeld een 'zeer gemotiveerde' leerling die een baan wil in de kinderopvang. „Nu moet zij eerst een vmbo-diploma op zak heb ben. Straks kan ze in één keer doorleren." Dekker: „Dan is het niet nodig dat je eerst door alle hoepels springt, zoals het doen van je eindexamen." Leerlingen of scholieren die van het vmbo willen doorstro men naar het havo, moeten wel eerst in vier jaar hun vmbo-di ploma halen. Dit is niet de enige verandering die het kabinet wil doorvoeren. Het vmbo bestaat nu uit vier stro mingen: twee die gericht zijn op de praktijk, een die praktijk en theorie combineert en een geheel theoretische. Dit schooljaar zijn in de leerwegen met praktijk al profielen geïntroduceerd om de aansluiting op het mbo te verbe teren. Dekker pakt nu de meer theoretische leerwegen aan voor leerlingen die bijvoorbeeld wil len doorstromen naar het havo. Zo worden de twee leerwegen - gemengde leerweg en theoreti sche leerweg - samengevoegd. Het verschil tussen die stro mingen was volgens Dekker niet duidelijk genoeg. Terug naar het oude mavo gaat het volgens hem niet: „Het wordt nu één stroom met meer praktijk in tegenstel ling tot het mavo van vroeger." »P6 10°C Nieuwsmedia Thuisrijder Lorenzo"ST5lk pakt zilver PVV-leider is boos op RTL vanwege interview met zijn oudere broer »P4 korting p.p Korting op alle groepsrondreizen door Europa. Kras.nl/actie of bei 0900-9097 70 cpg ft SPORT2 Vmbo'er zonder diploma naar mbo Hanneke Keultjes Den Haag -Sander Dekker, staatssecretaris maandag 20 februari 2017 Grijs en nat pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 SPORT 16 Prijzen zijn o.b.v. 2 pers. excL res.kosten en Calamiteitenfonds. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1