- Souburg heeft najaren weer verloskundige Gemeente Veere erkent fout bij afgeven vergunning Badhotel hmhh EN 19 Middelburgse wijk heeft nu met Mozartweg een directe ontsluiting Najaren van wachten is de ontsluitingsweg van Mortiere in gebruik genomen Zelf zal ze niet snel de Mozartweg nemen om vanuit haar wijk Mor tiere in de richting van Goes te rij den. Vanaf haar woning aan de Bluesroute in Middelburg is het nog steeds korter om via de Toren- weg te rijden, zei Petra de Ridder zaterdag tijdens de officiële ope ning van de Mozartweg, de directe ontsluiting van Mortiere op de N57. Maar ze is wel blij dat die ont sluitingsweg 'eindelijk' in gebruik is genomen. Want daardoor wordt het, hoopt ze, voor kinderen veili ger om elke ochtend en middag de Torenweq over te steken. Officieel hebben ze voorrang als ze met hun fiets daar bij een van de rotondes oversteken. Maar de praktijk leert dat heel wat automobilisten daar voorrang nemen in plaats van ge ven. George Broeder gaat de nieuwe weg vaak nemen, verzekerde hij. Hij woont vlak naast die nieuwe toerit en is blij dat die er nu einde lijk ligt. „Is ook makkelijk voor mijn bezoekers. Die hoeven nu niet meer de hele wijk door te rijden", legt Broeder uit. Dubbeldeksbus Een oranje dubbeldeksbus reed zaterdag door een mistig Mortiere om kinderen en hun ouders op te halen voor de feestelijke opening van de Mozartweg. Het lag in de bedoeling die weg veel eerder in gebruik te nemen. Dat lukte niet omdat de ondergrond hstabiel 4 r: - bleek. Het duurde heel lang voor die voldoende was ingeklonken en er begonnen kon worden met as falteren. Wethouder Chris Dekkervan de gemeente Middelburg zei bij de opening dat nu zo'n 650 huizen in Mortiere staan. „We zitten op de helft." Dit en volgend jaar worden er nog zo'n tweehonderd gebouwd. Plannen voor de resterende 450 zijn er nog niet. Dekker: „We bou- Bezoekers hoeven niet meer de hele wijk door te rijden wen pas als er voldoende vraag is." Maar hij zei wel tegen de wijkbe woners die getuige waren van de officiële opening van de Mozart weg, dat de gemeente binnenkort met hen gaat praten over extra voorzieningen in de wijk. Enquête Uit een enquête blijkt dat wijkbe woners heel graag willen dat in hun wijk iets meer komt dan al leen woningen. Volgens de wethouder is het niet mogelijk winkels of scholen in die wijk te bouwen omdat die de voor zieningen in andere wijken becon curreren. „Maar misschien is het wel mogelijk bijvoorbeeld een bloemenkiosk annex koffiebar hier op te zetten of iets anders zoals een snackbar." Dekker waarschuwde wel dat er een ondernemer gevonden moet worden die bereid is zoiets te be ginnen. Vanaf 7 maart kunnen zwangere vrouwen uit Oost-Souburg in hun eigen dorp de verloskundige bezoe ken. Vanaf die dag houdt de Verlos kundige Groepspraktijk Vlissingen elke dinsdagavond een spreekuur in het Paramedisch Centrum in Ba lans aan het Ambachtsveld 35. Volgens verloskundige Judith Van Dierendonck is het twintig jaar geleden dat zwangere vrouwen in Oost-Souburg op controle konden gaan bij een verloskundige. De Groepspraktijk begint het spreekuur op verzoek van inwoners van Oost-Souburg zelf. „Voorlopig gaat het één avond in de week, vanaf 18.00 uur." Belangstelling Als blijkt dat het voldoet en er vol doende belangstelling is, dan kun nen we uitbreiden", aldus de ver loskundige. In het gezondheidscentrum in Oost-Souburg zijn meerdere disci plines werkzaam, waaronder een bekkenfysiotherapeur. Dat zorgt ervoor dat het aanbod voor zwan- geren groter is. Van Dierendonck: ,Dat alles gebeurt in het kader van de optimale zorg voor moeder en kind." In eerste instantie stelde hij voor om via een gesprek tot een oplos sing te komen 'zodat het niet no dig is een juridische procedure te starten'. Daar werd, zo blijkt uit de mailwisseling, niet op gereageerd. Wel kreeg hij te horen dat een aan vraag nog in behandeling was en dat één was verleend. Gemeenteblad Daarop ging Van Leeuwen op on derzoek en constateerde dat er vol gens hem fouten waren gemaakt rond de publicatie in het gemeen teblad over het afgeven van de ver gunningen. Ook drong hij nog maals aan op overleg tussen zijn cliënten en de gemeente en/of het Badhotel 'om te komen tot aanpas singen'. Als antwoord krijgt hij dat het niet aan de gemeente is om dat overleg te regelen omdat de ge meente de vergunning niet aan vraagt. Afgelopen week maakte Van Leeuwen officieel bezwaar tegen het afgeven van de vergunning omdat dat gebeurd zou zijn voor dat de gemeente de plannen daar toe had bekend gemaakt in het Ge meenteblad. Daardoor konden zijn cliënten geen bezwaar maken tegen die plannen. In een reactie erkent de ge meente dat er iets is misgegaan bij het publiceren over de vergunning en dat 'wegens onverwachte om standigheden' niet eerder gerea geerd kon worden. maandag 20 februari 2017 WA Mortiere beter bereikbaar Emile Calon Middelburg - v. 'V' v. Door de opening van de Mozartweg wordt de wijk veiliger voor kinderen. FOTO RUBEN OREEL - George Broeder, bewoner Emile Calon Oost-Souburg De gemeente Veere erkent dat er iets mis is gegaan bij het af geven van een vergunning aan het Badhotel in Domburg voor het plaatsen van een luifel boven de hoofdingang en ter rasoverkappingen. Namens en kele omwonenden maakt juri disch adviseur Bram van Leeu wen daar bezwaar tegen. Emile Calon Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19