y Spirituele beurs krijgt mogelijk vervolg 18 WALC Middelburg heeft geen geld voor onderhoud In het gebouw zitten nu verenigin gen als Kledingbank, City Seeds, Zeeuws Orkest, Biljart Vereniging Middelburg, Stichting Werk en Le ren, Verkeersregelaars en meerdere gezondheidsorganisaties. Maar de wethouder voorziet nu al dat veel geld nodig is om het gebouw ook na 2018 open te houden. „Dan moeten we zwaar investeren voor het groot onderhoud van dat gebouw. Maar dat zal niet lukken, want we heb ben daar momenteel het geld niet voor." Als wethouder wordt hij vaak ge confronteerd met organisaties en verenigingen die op zoek zijn naar een eigen onderkomen. Dat vari eert van een kaartvereniging tot een debatclub. Wat de wethouder betreft zijn al die verenigingen en organisaties welkom in de verschil lende wijkcentra. „Maar dat houdt dan wel in dat ze die ruimte moeten delen met anderen en dat ze niet zelf koffie kunnen zetten." Hij zegt heel nadrukkelijk dat niet elke vereniging recht heeft op een eigen gebouw waar ze ook nog eens zelf koffie kunnen zetten. „Die tijd is geweest. Daar hebben we nu gewoonweg het geld niet meer voor." Onderhoud kost veel geld, veel gemeenschapsgeld Ook elke keer als een pand van de gemeente vrij komtstaan organi saties bij hem op de stoep met de vraag of ze het mogen huren. Als voorbeeld noemt hij de Meeker en de sporthal aan de Rotterdamse Kaai. „Maar we willen geen langdu rige huurrelaties meer aangaan in die gebouwen. Die panden verke ren in een slechte staat en we gaan ze slopen. Want als we een huurre- latie aangaan, ontstaan er verwach tingen. Dan protesteren die organi saties als we na verloop van tijd de huur opzeggen en willen ze dat wij voor hen wat anders zoeken." Hij zegt dat slopen momenteel voor de gemeente misschien wel de beste oplossing is voor dat soort panden. „Dan moeten we geen geld meer uittrekken voor onderhoud." De wethouder merkt dat veel ver enigingen denken dat een pand de gemeente niets kost. „Maar dat klopt natuurlijk niet. Onderhoud kost veel geld, veel gemeenschaps geld. En daar moeten we zuinig mee omspringen." De wethouder wijst er ook op dat verenigingen en organisaties ook commercieel kunnen huren. Want ook de horeca biedt volgens hem ruimten aan waar in gekaart of ge debatteerd kan worden. De wet houder: „Verhuren van gebouwen aan verenigingen is niet een ge meentelijke taak." Wethouder Ar jan Beekman waarschuwt dat de gemeente Middelburg veel minder op gaat treden als verhuurder van ruimten. e V< Dit is zeker voor herhaling vatbaar. Zo reageert Jolanda Kluijfhout na afloop van de eerste 'Puur' in dorpshuis Nimmerdor in Grijps kerke. Daar werd zaterdag een beurs gehouden met als thema voe ding, gezondheid en spiritualiteit. Veel mensen uit Grijpskerke en omgeving kwamen naar de beurs en legden daar contacten met ande ren zodat mogelijk een of meer yoga- en meditatieclubs ontstaan. Kluijfhout, die samen met enkele vriendinnen de beurs organiseerde, is blij met die initiatieven. „Dat was een van de redenen om de beurs te Ik kom eens kijken of ik gelijkgestemde mensen tegenkom houden, zodat mensen elkaar kun nen ontmoeten." Vanuit Vlissingen was Petra de Haan overgekomen. „Ik woon ook nog niet zo lang op Walcheren en kom eens kijken of ik hier gelijkge stemde mensen hier tegenkom." In Rotterdam had ze een yoga- clubje en ze hoopt dat op Walche ren ook te vinden. Ze was vol lof over het initiatiefvan Kluijfhout en haar vriendinnen. „Dit moet vaker gebeuren." Volgens de initiatiefneemster viel het nog niet mee om standhou ders te vinden die echt biologisch bezig zijn. „Maar het is ons uitein delijk toch gelukt." IN DE REGIO Leren van elkaar bij Van Harte Praten over leefomgeving MIJN DORP, MIJN STAD maandag 20 februari 2017 WA Voormalig gebouw ROC moet sluiten Het voormalige ROC-gebouw aan de Ravensteijnweg in Mid delburg zal in 2018 sluiten, zo vermoedt wethouder Arjan Beekman. Gebruikers moeten op zoek naar andere locaties waar ze terechtkunnen. Emile Calon Middelburg - Arjan Beekman, wethouder De coverband Mrs. NiceGuy zorgt tijdens de beurs voor de muziek, fotorubenoreel De eerste Puur in het dorpshuis van Grijpskerke was een succes. Een van de initiatiefneemsters laat weten dat er volgend jaar mogelijk weer een soortgelijke beurs komt. Emile Calon Grijpskerke - Petra de Haan, bezoekster MIDDELBURG Als onderdeel van het project 'Geef je Buurt een Boost' verzorgt Resto Van- Harte Middelburg vandaag een Resto- avond met als thema 'leren van el kaar'. Tijdens de avond is iedereen welkom. Buurtgeno ten krijgen de kans praktische vaardig heden toe te lichten of zelf het één en ander te leren. Denk bijvoorbeeld aan het werken met een laptop, omgaan met smartphones en het bedienen van een naaima chine. Inloop is vanaf 17.30 uur. Het programma begint om 18.00 uur. Tij dens de activiteit kunnen de aanwezi gen genieten van een Italiaans buffet. De kosten hiervoor bedragen 2 euro. Aanmelden via res- tovanharte.nl. VEERE In de Korenmaat in Veere wordt van daag een bijeen komst gehouden waarop bewoners kunnen meepraten over de leefomge ving in de stad. Tijdens de samen komst komen di verse thema's aan de orde. Onder meer openbare ruimte, woningen, zorg op menselijke maat, voorzienin gen en sociale co hesie komen aan bod. ledereen is om 19.30 uur welkom in de Korenmaat. OOSTKAPELLE Bezoekers van Terra Maris in Oostkapelle kunnen maandag 20 februari een menu samenstellen voor vogels. Omdat het in de winter voor vogels lastiger is hun kostje bij elkaar te sprokkelen, gaan Terra Maris en deelne mers aan de activiteit de dieren hierbij helpen.De activiteit duurt van 13.00 tot 15.30 uur, reserveren is niet nodig. Deel nemers betalen de entreeprijs en een euro extra. KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55-plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos MIDDELBURG Archiefcafé Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur - Expositie over toerisme op Wal cheren; Zeeuws Museum, 12.00- 15.00 uur - Rondlei dingen bij tentoon stellingen 'Uyt eigen ervarentheyd' en 'het Kunstmuseum'; 13.30-16.00 uur- Handwerkplaats om zelf Zeeuwse streekdrachten te maken; Resto van Harte, 18.00 uur- Resto-avond 'Geef je Buurt een Boost' met als thema 'leren van elkaar' ;Cinema Middel burg, 18.30 uur - Vertoning 'IFFR Short Highlights 2017' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur- ScharrelLAB bij Terra Maris wordt omgetoverd tot vo gelkeuken OOST-SOUBURG Gymzaal Tweemas ter, 16.00-17.00 uur - Kleutergym; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur - Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur - Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren; De Koren maat, 19.30 uur - Stadsraad Veere organiseert bijeen komst voor inwo ners over openbare ruimte, woningen, zorg op menselijke maat VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, 13.30 uur - Themamiddag Se nioren Vereniging Walcheren met pre sentatie weerman Jos Broeke over- Provinciale Stoom boot Diensten; Cine Café, 19.45-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night, VOGELVOER MAKEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18