te 4> 13 ANGELA KIJKT BOEREN Zei Herman dat nou echt tegen Anne, over haar modellenfoto? „Wat ze van je kun nen maken, het is ongelofelijk. Het zijn twee aparte gezichten." Ik vond het zo sneu voor haar, al leek ze zelf nauwelijks in de gaten te hebben dat ze zojuist beledigd was door haar favoriete boer uit Frankrijk. Nu had Herman op zich best een punt. Ik denk dat niemand dat kinderlijk enthousiaste meisje koppelt aan die foto van de zwoel kij kende dame. Maar dat zeg je dus niet tegen een vrouw, Herman. Zeker niet op je eerste date. Terwijl hij het tot dan toe hartstikke lekker deed. Wie hem zo in zijn caravannetje bezig zag, kon amper vermoeden dat het zijn eerste stapjes ooit op liefdesgebied waren. Ik vond het overigens aandoenlijk dat er on der zijn briefschrijfsters zo veel meisjes zaten met even weinig amoureuze ervaring als hij. Dat lijkt me moeilijk om toe te geven voor een camera én bijna vier miljoen kijkers. Stoer dat ze dat durfden. Dodelijk verlegen Lieke mag Yvon wel dankbaar zijn voor die gouden tip: kijk hem aan. Ze is toch maar mooi door. Al geef ik haar - en de drie andere vrouwen overigens - weinig kans tegen Fleur. Dat is een match made in heaven, zij en Herman. Vooralsnog tenminste. De vijf internationale boeren zaten gisteren in de speeddate-aflevering elk op een plek waar ze zich vertrouwd voelden. Olke in Friesland, David in zijn stamkroeg en Riks op de boerderij van zijn broer. Maar of die laatste dat achteraf nog steeds een handige locatie vond? Het zal je maar gebeuren dat je schoonzus al met je kin derfoto's rondgaat op de eerste afspraak. Eén puntje van kritiek, Riks: zo neem je na tuurlijk geen cadeautje aan. Dan mag je hon derd keer niet van paarden houden, maar als een vrouw een hoefijzer meebrengt voor naast je Canadese voordeur, gooi je die niet zo achte loos neer. De boeketjes die jij je dates gaf bij het afscheid, waren wél attent. David vond ik bij sommige vrouwen tamelijk schoolmeesterachtig uit de hoek ko men. „Kom op man, dit is geen sollicitatiege sprek waar jij de bovengeschikte bent", wilde ik hem toeroepen. Alleen bij Jorien - het meisje met de cijfertik - deed hij het niet. Haar ga ik dus in de gaten houden. De andere boeren bevestigden het beeld dat ik al van ze had. Olke is een man van weinig maar wel lieve woorden, die graag 'hugt' en niets heeft met vrouwen met fuchsiaroze haar. Marc is verlegen en praat graag over werk. Gelukkig ver gat hij zijn reservevraag over dagjesmensen te stellen. Apart gevoel van humor heeft die gast. Maar die ene veelbetekenende blik in de camera, met opgetrokken wenkbrauw, mag hij voortaan elke aflevering herhalen. VOICE-WINNARES PLEUN BIERBOOMS Fadi wel bij afscheid George Prijs voor 'tHart Pleun Bierbooms (18) genoot dit weekeinde van de betrekkelijke rust. Even een wasje draaien, haar kamer opruimen en op een iPad de uitzending terugkijken. „En toen kwamen de tranen." Kelder stopt eigen show meisje dat er klaar voor is." De zanger ('Een winnende coach blijft zitten, toch?') zegt er altijd voor haar te zijn 'om muziek te maken of schrijven, te praten of gewoon te chillen'. Pleun Bier booms weet 't. Waylon heeft haar niet als een prinsesje naar de finale gebracht, beseft ze. „We hebben een bijzondere band op gebouwd. Hij heeft me keihard laten werken. Me zelf dingen la ten ontdekken, omdat de mu ziekwereld niet makkelijk is. Zo heb ik mijn eigen identiteit kun nen ontwikkelen", aldus de Bra bantse die aan Waylon de single What Hurts the Most te danken heeft. „Voor de finale konden we kiezen uit nummers die de pla tenmaatschappij had geleverd, maar Waylon kwam met deze cover. Nu gaan we aan de slag met die andere liedjes. Daar heb ben we dan net even meer tijd voor." stroomden de tranen over mijn wangen." Waylon, haar coach in The Voice, spaarde haar niet tijdens hun 'rit' naar de finale. „We heb ben soms harde gesprekken ge voerd, gelachen én gehuild", vertelt Waylon. „Ik heb haar con tinu een spiegel voorgehouden. Ze zal me af en toe gehaat heb ben, maar ik heb ook gezegd: wij zijn er niet om jou voor lui te la ten staan, maar om je uit te da gen. Anders komen we nergens. Dan blijf je de Pleun die binnen kwam. Kijk, het is niet zomaar een liedje zingen, maar het is het gewicht van de muziekwereld op je schouders. Ik zie nu een e bekende hand met opgestoken vingers en de micro foon kan ze vanuit haar bed zien. De trofee staat op een plankje boven haar bu reau. „Ik laat 'm hier lekker staan, kan ik er elke dag vol trots naar kijken", zegt Pleun Bierbooms, de winnaar van de jongste editie van The voice of Holland. Pleun Bierbooms keerde afgelopen weekeinde even terug naar het alledaagse. „Mensen hebben een beeld van je. Dat je er elke dag als Beyoncé uit moet zien, maar ik sta van daag gewoon in mijn pyjama een wasje te draaien en ga straks mijn kamer opruimen", lacht de Brabantse. Tijdens de rit in de 'achtbaan van The Voice' vond Pleun Bier booms zichzelf terug in studio's, hotels, kleedkamers, fotoshoots, voor de spiegel met visagistes, in paskamers, bij de kapper, in ge sprekken met coach Waylon, én uiteraard, op het podium van Studio 22 in Hilversum waar ze zich vrijdagavond tot winnares mocht laten kronen. Eenmaal thuis terug in het Brabantse Lieshout bij haar vader - Pleun pendelt tussen haar gescheiden ouders - kroop Pleun vroeg in bed, pakte ze de iPad en keek in haar eentje de uitzending van vrijdag terug. „Kreeg ik echt kip penvel, niet normaal. Toen ik het duet met Waylon terugzag, hoteldeal.nl I voor meer informatie I t088-0331506 8 of 15 dagen 4*-hotel op Lefkas in Griekenland vlucht maandag 20 februari 2017 Angela de Jong is al jaren fan van Boer zoekt Vrouwen schrijft elke maandag een column over de aflevering van zondagavond. Reageren? Angela@persgroep.nl ■■kSF 35 Boer Herman met Anne. fotokro ncrv SHOWBIZZ George Mi chaels partner Fadi Fawaz ont kent dat hij van de familie van de overleden zanger niet naar zijn begrafenis mag komen. Britse tabloids berichtten dat Michaels familie Fawaz een last post vindt. LITERATUUR Maarten 't Hart heeft de derde J.M.A. Biesheu- velprijs gewon nen met De moeder van Ika- bod. De prijs wordt uitgereikt aan de schrijver van de beste verhalenbundel, 't Hart kreeg 5.105,70 euro opgehaald via crowdfunding. V ■u 'Een wasje draaien en mijn kamer opruimen' Jort Kelder stopt na zes seizoenen met het etiquetteprogramma Hoe heurt het eigen lijk? Volgens Kelder weten de kijkers 'in middels wel hoe je mes en vork neerlegt'. Dennis Jansen Bij haar vader in het Bra bantse Lieshout vindt Pleun betrekkelijke rust, na de maan denlange rit in de 'achtbaan van The Voice'. FOTO MILAN RINCK Hoteldeal.nl/K02201 San Lazzaro Apartments 7 of 14 overnachtingen o.b.v. logies Retourvlucht Amsterdam - Preveza S Verblijf in 4-sterrenhotel bij het strand Tip: bezoek de Papanikolis grot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13