IS'er: 200vrouwen verkracht 'normaal' Doodgeslagen Meivin trachtte ruzie te sussen Ook voor wie het beste f 0 B Huawei P9 Lite 18,- EUWS 11 Dader fatale klap nog spoorloos nieuwe. o Q Hi;] b zijn, komt er met veel rumoer een groep van dertien Volendamse dames binnen. Ze hebben een vriendin- nenweekend en deze activiteit was, tot de binnen komst zojuist, een verrassing voor de groep. Eén van hen slaat uitgelaten haar handen in haar gezicht. „Dit heb ik altijd al eens willen doen!" roept ze uit. Voor dat ze los mogen, zijn er nog wat instructies. De jur ken die ze aan gaan doen, zijn ook nog bedoeld voor de verkoop. Dus alle schoenen moeten uit en: vooral niet springen als je de jurk aan hebt. Koopman: „Het zal niet de eerste keer zijn dat iemand eruit scheurt." Na twintig minuten zit iedereen in haar eerste jurk en kan er een groepsfoto worden gemaakt. Cindy Zwarthoed (31): „Ik ben getrouwd, dus ik heb al eens zo'n passessie gedaan, maar dit is véél leuker. Hier kun je eens een gekke jurk aantrekken die je normaal nooit uit het rek zou durven pakken." Koopman worstelt zich na een uurtje even los uit de groep om met rode konen de airco een standje ho ger te zetten. Op de muur achter haar hangt een ver zameling houten hartjes waar bezoeksters een bood schap kunnen achterlaten. Op één staat: 'Bedankt voor mijn Say yes to the dress-moment'Dat soort re acties, daar doet Koopman het voor. „Het aller mooiste is dat je vrouwen even zich helemaal een prinses kunt laten voelen." Hussein werd gevangengenomen tijdens een aanval op de Iraakse stad Kirkuk, in oktober vorig jaar. Hussein verklaart in een interview met persbureau Reuters dat zijn emirs, of lokale IS-commandan- ten, hem en anderen groen licht gaven om zo veel yezidi's (Koer den) en andere vrouwen te ver krachten als ze wilden. Hij getuigt hoe hij in verschillende Iraakse steden van huis tot huis ging toen IS terrein veroverde op de Iraakse troepen. IS-strijders verkrachtten op grote schaal yezidivrouwen nadat de terreurgroepering in 2014 grote delen van Noord-Irak veroverde. Ze ontvoerden ook tal van yezidi vrouwen als seksslavinnen. Hussein zegt dat hij ook onge veer 500 mensen doodde sinds hij zich in 2013 bij IS aansloot. „We schoten wie we moesten neer schieten en onthoofdden wie we moesten onthoofden", zegt hij zonder emotie. Hij herinnert zich hoe de emirs hem leerden te do den. De eerste keer was moeilijk, maar daarna werd het steeds mak kelijker mensen te vermoorden. „Zeven, acht, tien in één keer. Dertig of veertig mensen. We na men ze mee in de woestijn en doodden ze", zegt Hussein. Uit eindelijk werd hij heel efficiënt en aarzelde hij nooit. „Ik liet ze neer knielen, bond ze een blinddoek voor en schoot een kogel in hun hoofd. Ook dat was normaal." „Ik had geen geld, er was nie mand die me zei: dit is verkeerd, dat is goed", aldus Hussein. Meivin Arduin (56) uit Capelle aan den IJssel werd in de nacht van vrijdag 3 op zaterdag 4 februari voor een café aan de Straatweg in Rotterdam bewusteloos ge slagen. Kort daarvoor had hij met een maat in die kroeg ruziënde mensen tot bedaren gebracht. Meivin werd in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht. Daar overleed hij enkele dagen later. De dader van de fatale klap is nog spoorloos. Ricardo en zijn zus Cheryl (28) roepen getuigen op die nog niet met de politie hebben ge sproken, om zich alsnog te melden. „We krijgen onze vader er niet mee terug, maar het zal ons wel rust geven." Het is twee dagen na de crematie van Meivin als zijn 23-jarige zoon Ricardo over de dramatische gebeurtenis wil pra ten. Dan wordt duidelijk dat Meivin in café De Vaag juist de vredestichter was en dat met de dood heeft moeten beko pen. „Een laffe daad, mijn vader kreeg de klap vermoedelijk van achteren." Ricardo vertelt. „Mijn vader was in zijn tuinhuisje aan de rand van Hillegersberg geweest. In de kantine had hij nog wat Mijn vader overleed als gevolg van het goede dat in hem zat gedronken, daarna is hij met een kennis meegegaan en zijn ze samen in dat be wuste café beland. Ze kwamen daar vrij wel nooit en kenden er niemand. Tegen sluitingstijd kregen een paar bezoekers ruzie. Mijn vader en zijn maat zijn er toen tussen gekomen om de boel te sussen. Eenmaal buiten werd mijn vader dus waarschijnlijk van achteren te grazen ge nomen." Meivin, woonachtig in Capelle aan den IJssel en boekhouder van beroep, werd letterlijk doodgeslagen. „Ze hebben hem nog gereanimeerd, waarna hij in een coma raakte", vertelt Ricardo. „Een paar dagen later stonden wij voor het ver schrikkelijke besluit om de stekker eruit te moeten trekken. De avond erna is hij overleden." „Mijn vader, die altijd klaar stond voor iedereen en ontzettend behulpzaam was, overleed als gevolg van het goede dat in hem zat. Hij wilde nooit ruzie, maar ge zelligheid. Ik heb bij hem aan zijn bed ge zeten en tegen hem gepraat, maar zal nooit weten of hij me gehoord heeft. Dat blijft echt aan me knagen." Ricardo en zijn zus zeggen dat ze de dader niet hoeven te zien of te spreken. „We hebben de dood van mijn vader maar te accepteren." Om niet de rest van hun leven met vraagtekens te hoeven rondlopen, hopen Ricardo en Cheryl dat de dader uiteindelijk toch wordt gevon den en voor de rechtbank met antwoor den zal komen. „Vooral de vraag wat er precies gebeurd is die avond is erg be langrijkvoor mij en de familie." 08:08:: LU 1*^1 - 3 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND hollandsnieuwe.nl/pzc maandag 20 februari 2017 De vier Vlaamse dames tijdens hun uitje. Van links naar rechts: Elke, Tosca, Kim en Tina. FOTOSHODY CAREMAN De door Koerden gevangenge nomen IS-strijder Amar Hus sein (21) erkent dat hij meer dan 200 vrouwen heeft ver kracht. „Jonge mannen hebben dat nodig, het is normaal", ver klaart de Irakees. Sulaymaniyah „Als er één was die niet tegen one nigheid kon, was dat mijn vader wel. Hij probeerde altijd de boel te sus sen. Dat is zijn dood geworden." De 23-jarige Ricardo en zijn zus Cheryl zijn er kapot van en roepen de dader op zich alsnog te melden. Sander Sonnemans Rotterdam —Ricardo Arduin 8* \rKt V 'i* IB n OoO 00 MH» Cm 1 t HH R_ Ld Ir LIEVER SIM ONLY? 1500 MB/MIN/SMS VOOR MAAR 8,- Voor wie niet te veel wil betalen en toch het beste wil is er hollandsnieuwe. Kies ook het beste voor weinig met bijvoorbeeld de Huawei P9 Lite. Deze premium smartphone met metalen behuizing, vingerafdrukscanner en 13 megapixel camera is er nu voor een budget prijs. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 18,- per maand. hollands Let op! Geld lenen kost geld Totale toestel kosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duur overeenkomst Debetrentevoet JKP 240 0 €192 €10 24 mnd 0% Deze tabel bevat een voorbeeld van een telefoonkrediet en de prijs die je hiervoor per maand betaalt. Het telefoonkrediet is een aflopend goederenkrediet van Vodafone Financial Services B.V. Vodafone Libertel B.V. treedt op als verbonden bemiddelaar voor Vodafone Financial Services en bemiddelt uitsluitend voor Vodafone Financial Services. Vodafone Financial Services en Vodafone Libertel geven geen advies over het telefoonkrediet. Je dient zelf te bepalen of het telefoonkrediet aansluit bij jouw persoonlijke omstandigheden. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Deze actie is geldig tot en met 28 februari 2017. Meivin Arduin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11