of je nu trouwt of niet China op ramkoers met 'vriend' Noord-Korea 10 Het is de wens van veel vrouwen: ongegeneerd trouwjurken passen, gewoon voor de lol. Het kan nu in een aantal bruidsmodezaken. Bij Yalisa's Bruidsmode in Apeldoorn staan de vrouwen in de rij. Scheiden raakt vrouw in beurs ■jjer,» VRIENDINNENUITJE De Vlaamse Toska Oudenaert (32) staat met haar drie vriendinnen in vol ornaat midden in de bruidsmodezaak. Vier da mes in trouwjurk, inclusief sluiers, tia ra's en hier en daar een kousenband on der de rok: het ziet eruit als één grote gezellige ver kleedpartij. De vriendinnen zijn hier op Toska's ini tiatief. „Komende zomer ga ik trouwen. Omdat ik voor mijn bruiloft maar een beperkt budget heb, gaat mijn schoonmoeder mijn trouwjurk zelf maken. Prima, maar ik vond het zó jammer dat ik dan nooit mijn trouwjurkpasmoment zal hebben. Dat wilde ik niet overslaan." Dus nu, op zaterdagmiddag, staat Toska hier bij Ya lisa's Bruidsmode in Apeldoorn. De vriendinnen zijn de dag ervoor na het werk vanuit Oost-Vlaanderen gekomen. Ze slapen in een hotel en maken er een heel weekendje weg van. „Ik vind het zo tof! Ik zou hier wel de hele dag trouwkleedjes kunnen passen." Ondertussen loopt eigenaresse Susanne Koopman (30) tussen de dames door om de jurken voorzichtig uit te trekken of juist een korset aan te snoeren. Het idee voor deze 'girls night out'-sessies ontstond twee Er zit een risicootje aan, maar het is een groot succes. Ik zit tot aan mei vol in de weekends jaar geleden. Koopman: „Ik sta regelmatig op trouw- beurzen en hoorde vaak van vrouwen: o, ik zou wil len dat ik ook ging trouwen, dan mocht ik al die jur ken eens aan." Als je nu googelt op 'trouwjurken passen voor de lol', kom je uit bij de site van Koopman. Voor 25 euro per persoon kunnen groepen drie uur lang trouwjur ken passen. Koopman ontvangt vier tot tien groepen per week. „Ik was de eerste, nu zijn er een paar andere zaken die het ook aanbieden. Het is wel een risicootje natuurlijk: jurken gaan stuk, ik moet ze laten stomen. Maar het is voor mij een groot succes. Ik zit tot aan mei in de weekends vol." De dames maken er een sport van om in de drie uur zo veel mogelijk verschillende jurken aan te doen. Een sexy trouwjurk met korte voorkant of juist een Griekse-godinachtige jurk. Foto's maken is een be langrijk element. Per sessie krijgt de groep zo'n 300 tot 400 foto's opgestuurd. Een gekke groepsfoto, een foto dat Toska een trouwboeket over haar schouder gooit, nog een foto met de telefoon voor de mannen thuis. Tina is al getrouwd, maar haar man appt nu: Zullen we het nog eens overdoen?! Geschater en ge lach alom. Om 13.00 uur zit de tijd voor de Vlaamse vriendin- nengroep erop. Als ze nog hun tassen aan het pakken De laatste test was op 11 februari. Tegelijk lijken de Chinezen het re gime van de Noord-Koreaanse lei der Kim Jong-un ook te willen straffen voor de moord op Kim Jong-nam, de halfbroer van de dic tator. Volgens Zuid-Korea zit Noord-Korea achter de moord en heeft Kim Jong-un zelf de opdracht gegeven. Er waren al drie vrouwen aangehouden, mogelijk Noord-Ko- reaanse agenten. Nu is ook een man als moordverdachte opgepakt. De voor zijn broer gevluchte Kim Jong-nam was een beschermeling van China. Hij werd achter de hand gehouden als alternatief voor de onvoorspelbare Kim Jong-un. Met de kolenmaatregel delen de Chinezen een keiharde klap uit, want Noord-Korea is voor inkom sten enorm afhankelijk van de steenkoolexport. Volgens Paul Haenle, directeur van de Chinees- Amerikaanse denktank Carnegie- Tsinghua Centre, hebben de Chi- W Kim Jong-nam was een alternatief voor zijn onvoorspelbare broer Kim Jong-un nezen de moord op Kim Jong-nam als 'een belediging' opgevat. China hecht zeer aan stabiliteit in de regio, maar de Chinese president Xi Jin- ping begint Kim Jong-un zat te worden, aldus Haenle. „Hij pikt de provocaties niet meer. Dat China nu een economische levensader voor het regime afknijpt, is bedoeld als duidelijke boodschap." 599 inclusief ontbijt en diner va 64' maandag 20 februari 2017 to the dress Jette Pellemans Apeldoorn —Susanne Koopman China importeert dit jaar geen steenkool meer uit Noord- Korea. Formeel onderschrijft China daarmee alsnog de eco nomische sancties door de VN vanwege aanhoudende Noord- Koreaanse raketproeven. Peking ROTTERDAM Vrouwen gaan er na een echtscheiding financieel meer op achteruit dan mannen. Zij leveren gemiddeld een kwart van hun koopkracht in, mannen 20 procent. Dat blijkt uit cijfers die het CBS vandaag publiceert. Een op de drie stellen blijft na 'de mooiste dag uit hun leven' niet bij elkaar. Wanneer het mis gaat, is dat een emotionele, maar ook een financiële ramp. Het koopkrachtverlies van 20 of 25 procent geldt voor mensen die alleen of met de kinderen achter blijven. Wie snel een nieuwe partner vindt heeft financieel meestal weinig meer te klagen. Vergeleken met 2004 komt het minder vaak voor dat vrouwen na een scheiding in de bijstand terecht komen. In 2004 overkwam dat 16 pro cent van de vrouwen, in 2014 nog 9 procent. e,^eringsL Kastelen in de Loire Vallei nieuw bij Oad inclusief ontbijt en diner 5 dagen oad.nl/BEFR09 Genieten in de Franse Alpen gegarandeerd vertrek inclusief ontbijt en diner va. 8 dagen oad.nl/BEFR05 5 Elzas en Vogezen o.a. naar Colmaren Straatsburg inclusief ontbijt en diner 8 dagen oad.nl/BEFR02 UB Geuren en kleuren van de Provence klantbeoordeling 8,0 H8 10 dagen oad.nl/BEFR04 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. kijk op oad.nl/voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10