Sportbond luidt noodklok Isabel redt net net niet '5 'Met mij is hel nooit Saai- Twee derde van de amateurvoetbalclubs heeft organisatorisch en financieel moeite het hoofd boven water te houden. Geestelijk vader van Nijntje Dick Bruna overleden. twee leden Raad van Toezicht Walcheren Interview Floortje Dessing Daarvoor waarschuwt Jan Dirk van der Zee, directeur amateurvoetbal bij de KNVB. Hij luidt de nood klokbij politieke partijen. Volgens de KNVB-baas slagen naar schatting twee op de drie clubs er, zeker zonder ruimhartige vergoe ding, niet in om vrijwilli gers aan zich te binden of bestuursleden aan te stel len. Ondertussen stijgen de kosten van hun accommo datie, lopen sponsorinkom sten terug en bezwijken be stuurders onder beknel lende regels. Van der Zee: „De clubs worden er helemaal gek van en ze worden op kosten ge jaagd. Terwijl het amateur voetbal na ons koningshuis het belangrijkste culturele erfgoed is. Daar kunnen ze in Den Haag niet van zeg gen dat het onbelangrijk is of toelaten dat we worden opgezadeld met enorm veel regelgeving." Na ons koningshuis is amateurvoetbal het belangrijkste culturele erfgoed Deze week nog ontstond er onrust bij voetbalclub Bladella vanwege de ver plichte lotenverkoop door jeugdleden. Van spelertjes die de doelstelling niet haal den, werd het lidmaatschap opgeschort. Veel clubs zoeken naar manieren om het hoofd bo ven water te houden, con stateert Van der Zee. Harde cijfers heeft de bond niet, maar de sig nalen zijn volgens de directeur overduidelijk. „Deze problemen be- denken we niet op een achternamiddag", aldus de directeur amateurvoet bal. „We hebben 120 men sen in het veld, adviseurs in de regio's, die verenigingen bezoeken. Daarnaast heb ben we een portaal dat 'KNVB assist' heet, een helpdesk. Daar horen en zien we heel veel. En we or ganiseren honderden bij eenkomsten in het land, waar we duizenden men sen spreken. Tot slot hou den we enquêtes onder de verenigingen." De impact van het ama teurvoetbal in Nederland is enorm: 1,2 miljoen voetbal lers spelen bij 3.100 vereni gingen. Daarom is het vol gens Van der Zee onbegrij pelijk dat clubs bijvoorbeeld worden geconfronteerd met de gevolgen van de flexwet, waardoor ze vaste contrac ten met trainers moeten af sluiten. Ook vreest hij dat er gemorreld zal worden aan het lage btw-tarief voor sportaccommodaties. Premier Rutte heeft aan gegeven bezorgd te zijn. De VVD stelt het versterken van sportclubs topprioriteit te geven. De PvdA denkt aan extra geld voor breedte sport, terwijl het CDA wil snijden in de regels voor vrijwilli gerswerk. Isabel Provoost uit Middelburg heeft het gisteravond niet gered in de finale van The Voice of Holland. Wel kreeg ze van i Paskal Jakobsen van Blof een v liwl uitnodiging om op Concert at Sea op te treden. m Scald BeteoR is namens Stichting Scalda mbo/ve (regio Zeeland) op zoek naar voor de Nieuwsmedia eter de Heus zorgt voor strakke lijnen bij Zeelandia Middelburg. En zo zijn er vele vrijwilligers actief bij sportclubs. Maar het is niet gemakkelijk die te vinden. Mag je dan leden verplichten de werkzaamheden te verrichten? »zeeland2 KNVB: clubs rooien het bijna niet Edwin van der Aa Den Haag I s -Jan Dirk van der Zee (KNVB) »P5 Dft Mf.ns en Organisatie www.beteor.nl zaterdag 18 februari 2017 8°C Veel wolken velden pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 5 4 7 FOTO RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1