Van Keulen gaat jaartje 'niets doen' u Ook jeugdrenners dit jaar over kasseistroken De Bruijn wel, maar De Bruin niet door in GP 13 er bijvoorbeeld een leuke eerste klasser of hoofdklasser zijn die een assistent nodig heeft, ben ik best bereid daar naar te luisteren. Je weet het nooit. Maar dat zien we dan wel." Degradatiestrijd De komende maanden strijdt Van Keulen nog met MZC'n tegen de gradatie. Dat gevecht lijkt eigen lijk al zo goed als verloren. Na vijf tien wedstrijden staat de ploeg onderaan met twee punten. De achterstand op een plek die recht geeft op nacompetitievoetbal be draagt dertien punten. Ik wil weer eens weten hoe het voelt om gewoon een jaartje vrij te zijn Vorig jaar, tijdens zijn eerste seizoen in Zierikzee, was wat dat betreft een stuk succesvoller voor Van Keulen. Als opvolger van de naar 's-Heer Arendskerke vertrok ken Adriaan Nieuwenhuijse werd hij met MZC'n kampioen in de tweede klasse en promoveerde hij met de club naar de eerste klasse. In december vorig jaar maakte Van Keulen bekend na dit seizoen te stoppen bij de eersteklasser uit Zierikzee. Daarna bleef het stil rond zijn persoon, een akkoord met een nieuwe club kwam er niet. „Ook wel bewust", ver klaarde de trainer onlangs. „Ik heb ervoor gekozen een tussenjaar te nemen." Van Keulen is een bekende naam in het Zeeuwse trainers- gilde. Hij stond eerder aan het roer bij Bruse Boys, Kapelle, RCS, Se- rooskerke, SSV65, Terneuzen en Terneuzense Boys. „Maar ik wil nu ook wel weer eens weten hoe het voelt om gewoon een jaartje niets te doen, om vrij te zijn. Mis schien bevalt dat ook wel heel goed." Toch sluit hij ook weer niet he lemaal uit dat hij komend seizoen terugkeert op de velden. „Mocht Het idee om jeugdwedstrijden rondom de 48e editie van de Zeeuws-Vlaamse voor jaarsklassie- ker te organiseren is ontsproten uit het brein van Edwald Martijn. „Toen ik dat in de groep gooide, dachten er een paar vast: 'Daar heb je hem weer'", vertelt de initiator, voorzitter en secretaris van het wielercomité Philippine. „In 2012 begon ik namelijk al over het districtskampioenschap dat we naar Philippine konden halen en een jaar later had ik het idee om het NKvoor de jeugd te organiseren. Dat hebben we allebei gedaan en dat was ontzettend leuk. Ook nu was het comité gelukkig gelijk en thousiast." Gebakken lucht Martijn kwam namelijk met een gedegen plan om wedstrijden voor de jeugdcategorieën 1 tot en met 7 te organiseren. „Je kunt natuurlijk geen gebakken lucht verkopen, hè", blikt hij terug. „Het leek me bij voorbeeld aardig om de kinderen over de kasseistroken te sturen." Dat idee werd snel omarmd. De renners in categorie 1 leggen wel een ander en korter parkoers af dan de renners in categorie 2, enzovoort. Martijn: „Categorie 1 tot en met 4 beginnen wel tegelijk, om 10.00 uur. De overige drie categorieën starten om 11.00 uur en zijn dan net op tijd klaar voor de start van de grote Omloop van de Braakman." De inschrijvingen stromen al binnen. „We staan nu al op 77 deel nemers", aldus Martijn, tevens lan delijk jeugdcoördinator van de KNWU. „Er komen zelfs rennertjes uit Amsterdam, Alkmaar en Apel doorn, en natuurlijk ook uit België. Het wordt een hele operatie om dat allemaal in goede banen te leiden, maar wel een mooie. Het is weer eens iets anders." Het was nog niet eerder in de ge schiedenis van de Grand Prix- toernooien voorgekomen dat twee Zeeuwen in één poule in het hoofdtoernooi aantraden. In Vlaardingen gebeurde dat gisteren voor het eerst. Jean Paul de Bruijn bevestigde zijn topvorm van de laatste tijd met een uitstekend optreden. De Hulstenaar versloeg achtereenvol gens Ruud Nieuwenburg met 40- 21 in 16 beurten en Bert van Ma nen met 40-35 in 21, om tenslotte ook het Zeeuws onderonsje tegen Richard de Bruin winnend af te sluiten met 40-20 in 21. Jean Paul de Bruijn bevestigde zijn topvorm met een uitstekend optreden Hij kwam uit op een indruk wekkend moyenne van 2.068. De Bruin verloor al zijn partijen en kwam tot 0.860 gemiddeld. Hij concludeerde: „Jean Paul speelde meer dan 2.000 gemiddeld. Dit kan ik niet trekken, maar ik was er wel voor de tweede keer op rij bij." jaar scheids' rechtersbe- oordelaar Jack Thoma stopte onlangs pas als spelend lid. foto lex de meester Met Animo werd Thoma in 1965 landskampioen bij de zaterdag teams van het microkorfbal, wat later het zaalkorfbal zou worden. In de RAI. „Kijk, hier heb ik nog het Nederlands Korfbalblad met het verslag van destijds. Mooi hè? Zoiets gooi je natuurlijk niet weg. En dat is onze teamfoto van toen.." De Souburger speelde ook nog in het Zeeuwse zaterdagteam én mocht even ruiken aan het grote Oranje. „Ik ging naar een selectie dag ergens in het land. Tien minu ten heb ik meegespeeld in een soort proefwedstrijd. Ik stond bij drie spelers uit Drachten in een vak en die speelden mij nauwelijks aan. Ik werd er daarom heel snel uitgehaald. Haha, achterafis het een mooi verhaal, maar ik vond het toen maar niks dat ik dat hele eind gereden had voor die tien mi nuten. En het was zuur, want twee dames van Animo gingen wel door." Na vijftien seizoenen in het eer ste team ging hij lager spelen. Hij bleef dat altijd doen, tot een paar weken geleden. Ondertussen manifesteerde hij zich als een vrijwilliger van de buitencatego rie. Dagelijks was hij met Animo en later Fortis bezig, onder meer als penningmeester, kantinebe heerder en scheidsrechter. „Ik had tot zeven jaar geleden een eigen bedrijf, Thoma Papier. Daar én thuis kreeg ik vaak te horen: 'Je bent er nooit, je zit altijd bij de club'. En daar hadden ze helemaal gelijk in. Mijn hele leven bestond uit de zaak en uit korf bal. Ik hield er ge woon niet van om stil te zitten. Kijk, als je in het bestuur zit, weten ze je ook snel te vinden. En als je niemand kunt vinden voor een taak, doe je het gewoon zelf. Zoals het schoonmaken van de kantine op zondagmorgen of het drukken van het clubblad, wat bij mij op de zaak kon." Thoma zal het Zeeuwse korf bal - en For tis natuur lijk in het bijzonder- allemaal blijven vol gen. Op de tri bune en in het clubhuis zien ze hem nog vaak. En doordeweeks is hij ook nog druk, onder meer als taxi chauffeur van TCR. Hij rijdt kin deren naar speciaal onderwijs. ,,'s Ochtends van Middelburg naar Goes en 's middags haal ik ze weer op. Ik heb altijd van autorij den gehouden en vind het heel mooi om met die kinderen bezig te zijn. Ik doe het al zeven jaar en wil ermee doorgaan zolang ik ge zond blijf." bestuurslid vrijdag 17 februari 2017 korfbalclub Fortis - Alexander van Keulen Zierikzee Alexander van Keulen lijkt bezig aan zijn voorlopig laatste maanden als trainer. De hoofd coach van zaterdag-eerste klasser MZC'11 neemt na dit seizoen een tussenjaar, mits „een leuke eersteklasser of hoofdklasser" nog een assis tent nodig heeft. Daniel Vervelde Alexander van Keulen, foto johan van der heijden De Omloop van de Braakman wordt op 8 april dit jaar vooraf gegaan door verschillende jeugdwedstrijden. Wielrenners tussen de 8 en 14 jaar kunnen zich inschrijven voor de Jeugd- omloop van de Braakman, een wedstrijd die voor iedere cate gorie een andere lengte heeft. Mitchell Minnaard Philippine In de eerste Grand Prix drie banden van dit kalenderjaar is Jean Paul de Bruijn uit Hulst op grootse wijze doorgedrongen tot de achtste finales. Richard de Bruin uit Wemeldinge werd uitgeschakeld. Joop van den Oudenhoven Vlaardingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72