O CD O Zeeuwse wielrenners laten zich zien in de Ruta del Sol II 12 ZE Goud voor Lammerts op de Filipijnen Doelman Braaf hart kiest voor Kloetinge Van der Klooster start met nederlaag SOUBURGS KORFBALICOON Jack Thoma is al 65 jaar lid van deSouburgse vereniging, waarvoor hij bijzonder vaak in touw was. Freestyle kitesurfster Annelous Lammerts heeft op de Filipijnen, nabij de stad Puerto Princesa, een grote wedstrijd gewonnen. Bij de Solare Blue Open 2017 eindigde de 23-ja- rige sportster uit Schuddebeurs ruim boven de concurrentie. Lammerts, die voorheen al hoog eindigde in WK-cycli, viel in het Verre Oosten op door als eerste vrouw ooit op die plek goed te landen na een 'toeside backside 5'. De Schouwse reist al jaren de wereld rond om in exotische oorden te trainen en aan wed strijden mee te doen. Ze houdt nog wel con tact met Zeeland, onder meer via de sociale media. Mitchell Braafhart verdedigt volgend seizoen het doel van eersteklasser Kloetinge. De 22-ja- rige keeper uit Hoek vertrekt na twee seizoe nen bij tweedeklasser FC Axel. Braafhart, stu derend in Eindhoven, moet bij Kloetinge mo gelijk de concurrentie aangaan met de huidige eerste doelman Matthew Lentink. Braafhart keepte op profniveau voor het Belgische Cer- cle Brugge en was in Zeeland actief voor Zaamslag, Hoek en Axel. Voor Kloetinge is Braafhart de eerste versterking. Bij Axel koos spits Urmeion Martis eerder deze week ook voor een vertrek. Hij speelt volgend seizoen bij competitiegenoot Terneuzense Boys. PSV onder 19 Anouk van der Klooster is met het Nederlands elftal voor speelsters onder 16 jaar met een ne derlaag begonnen aan het Uefa Development Tournament. De keepster uit Arnemuiden zag gisteren vanaf de bank toe hoe de ploeg met 1- 0 onderuit ging tegen de Franse leeftijdsgeno- tes. De 15-jarige sluitpost van JVOZ maakt deel uit van de twintigkoppige selectie van KNVB-coach Jessica Torny. Die equipe neemt het morgen op tegen het gastland (16.00 uur aftrap) en sluit het toernooi in de Algarve af met een confrontatie met Duitsland. Die wed strijd wordt maandag vanaf 13.00 uur afge werkt. Corn Boys Middelburger Nick van der Lijke (Team Roompot) slechtte de 178 ki lometer tussen Torredonj imeno en Mancha Real in 4.46,33 uur. Dat was goed voor de 32e plaats, kort voor Wemeldingenaar Marco Minnaard. De renner van Wanty-Groupe Go- bert werd 36e. In het algemeen klassement zijn Minnaard en Tolhoek na de eerste twee dagen terug te vinden op plaats 29 en 30, op respectievelijk 4.30 en 6.43 minuten van leider Al berto Contador. Van der Lijke staat op de veertigste plaats geklasseerd op 9.12 minuten van de Spanjaard. Vandaag wordt de Spaanse rit tenkoers hervat met een 12 kilome ter lange tijdrit. Brian van Goethem deed in Portugal zijn bijnaam 'Brian Breakaway' eer aan Brian van Goethem uit Sluiskil rijdt rond in de Ronde van de Al- garve. De renner van Team Room pot deed zijn bijnaam 'Brian Break away' eer aan met een vlucht van 127 kilometer in de tweede etappe, maar eindigde op de 167e plaats. betrokken bij kantine- beheer jaar scheids rechter keer hadden ze een fraai boekwerk voor hem gemaakt. Wat gaat hij nu doen op maandagavond? „Niet meer trainen in elk geval", zegt hij. „Maar ik word nog gewoon bij de 'derde helft' verwacht. Ze kunnen nog niet helemaal zonder mij." De Souburgse club heeft eigen lijk nooit zonder Thoma gekund. In de jaren 50 en 60 van de vorige eeuw was hij een bepalende spe ler. Eerst bij de junioren, vervol gens in het eerste team. „Aanvan kelijk was ik een korfballer die Ik heb nog even gedacht dat ik de tachtig wel zou halen als spelend lid voornamelijk goed was in verdedi gen. Later werd ik juist meer een aanvaller." Jack Thoma (77) is een man van de lange adem. De Souburger is al 65 jaar lid van korfbalver eniging Fortis en heeft tal van functies decennialang be kleed. „Ik heb eigenlijk alles wel gedaan binnen de club", zegt hij, gezeten aan een met plakboeken en kampioensfoto's bezaaide keu kentafel. „Of ik een gou den man ben voor de club? Tja, ik denk dat je dat wel mag zeggen." Thoma werd op 1 februari 1952 lid van Animo, een van de twee voorlopers van For tis. Dat was slechts een jaar na de oprichting. Op 1 fe bruari 2017 is hij gestopt met spe len. „Ik zat nog bij het veteranen- team. Elke maandagavond train den we. Ik heb nog even gedacht dat ik de tachtig wel zou halen als spelend lid. Maar ik merkte de laatste tijd dat ik na inspanning toch wel even moest recupereren. Op een gegeven moment dacht ik: het is wel genoeg geweest." Bij Fortis werd eerder deze maand uitgebreid stilgestaan bij zijn afscheid. Tot erelid was hij al vele jaren geleden benoemd. Dit vrijdag 17 februari 2017 KITESURFEN VOETBAL Mitchell Braafhart. foto peter nicolai VOETBAL In de midweekse inhaalwedstrijd tegen mid denmoter Sparta bleven de korfballers van Swift simpel overeind. De Middelburgers won nen woensdagavond met 22-16. Ze kunnen nu morgen in de voorlaatste speelronde van de zaalcompetitie kampioen worden in de eerste klasse. Dan treedt de ploeg van coach Dennis Plantinga voor de derde keer in acht dagen thuis aan. Tegenstander is dan Excelsior uit Delft, de enig overgebleven concurrent in de strijd om de titel. Swift heeft genoeg aan een gelijkspel om kampioen te worden en te pro moveren naar de overgangsklasse. Scores Swift: Stephan de Boer 6, Gijs Gillis sen 5, Aïsja Zuidweg 4, Mirella Pouwer en Joren Gillissen 3, Vera Kuiper 1. I Karim Bannani uit Terneuzen treedt met PSV onder 19 in het Philips Sta dion aan tegen de leeftijdsgenoten van Benfica. De Uefa Youth League-wedstrijd staat komende dinsdag op het programma. Om 18.00 uur wordt er afgetrapt in de thuishaven van de hoofdmacht en de entree is gratis. Voor de jeugdspe lers van PSV is het duel in de achtste finale de eerste Europese wed strijd na de winter stop. i Eric Vanhijfte kwam eind vorig jaar nog een con tractverlenging overeen met het bestuur van zon dag-vierdeklasser Corn Boys, maar komt een kleine drie maanden later terug op dat besluit. „Vanhijfte ziet een herhaling van eerdere pro blemen", meldt voorzitter Ronald de Bruijne in een persbericht. De bestuurder doelt op een mogelijk nieuwe leegloop, zoals vorig sei zoen gebeurde nadat Vanhijfte was aangesteld. a Een gouden man voor MANCHA REAL Antwan Tol- hoek liet in zijn tweede optreden namens Lotto-JumboNL op nieuw een prima indruk achter in de Ruta del Sol. De Yerseke- naar finishte gisteren in de tweede etappe als 22e, op 1 mi nuut en 55 seconden van ritwin naar Thibaut Pinot. Antwan Tolhoek - Jack Thoma (77) Roeland van Vliet Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71