NYNKEDE JONG 'Ookjihadisten hebben rechten' Prijsdoorbraak Rondreis Sri Lanka! Highlights of Sri Lanka 6 Column De lijsttrekkers lijken zich deze campagne het liefst zo normaal mogelijk voor te willen doen. Gewoon laten zien dat je een toffe peer bent, die en passant ook goed op het land zou kunnen passen. Ik snap hoe het werkt: ik hield laatst ook een interview met een lijsttrekker en ontfutselde hem het recept voor de perfecte kinderver jaardags traktatie. Zo'n anekdote doet het goed tussen de zakelijkere verha len over immigratie en gasborin gen. het niet. Premier Mark Rutte staat deze maand met een interview van zeventien pagina's in dit tijd schrift. Nou, ja vijf pagina's interview, met veel wit eromheen, en twaalf pagina's foto's van onze minister president met Marieke Elsinga, de sidekick van RTL Late Night met wie hij in gesprek ging. Nu snap ik ook wel dat een in terview in een glossy betekent dat Rutte niet eindeloos doorge zaagd zal worden over terugke rende IS-strijders, maar deze ze ventien pagina's zijn wel het an dere uiterste. Ik zag Mark Rutte met Marieke om zich heen gedrapeerd, alsof ze poseerden voor het omslag van een nieuwe Bouquetreeks-ro- man. Ik zag Rutte nonchalant op een krukje zitten, de bovenste knoopjes van het overhemd open. Twaalf pagina's met foto's van onze minister-president die zijn best doet broeierig in de camera te kijken. Daarnaast vooral veel tekst over zijn vrijgezelle status. En over het feit dat de vriendinnen van Marieke Elsinga Rutte wel een leuke man vinden. Voor haar. De journalist die dit alles opte kende is Antoinette Scheulder- man, de beste van Nederland. Daar ligt het niet aan. Dit is blijk baar wat LINDA wilde: een voort kabbelend interview met de be langrijkste man van het land, vol met weetjes die vooral niets met politiek te maken hebben. Hij houdt bijvoorbeeld niet zo van kaarsen, want die gaan walmen. te weten over de man achter de premier. Maar ik heb nu zo veel nutteloze achterklap gelezen, dat ik de volgende keer dat ik hem op het journaal zie, alleen maar kan denken aan de liefdesbaby waar hij met Marieke Elsinga in LINDA over fantaseerde. Nee, dan hoor ik liever zijn mening over terugke rende IS-strijders. 12 pagina's met onze premier, die broeierig probeert te kijken Dat voornemen van het Openbaar Ministerie is volgens de voorzitter van de Vereniging van Strafrecht advocaten (NVSA), Jeroen Soete- man, 'in flagrante strijd met het aanwezigheidsrecht'. Verdachten krijgen daardoor geen eerlijk pro ces, vindt hij. Iedere verdachte heeft volgens hem het recht om bij de behandeling van zijn straf zaak aanwezig te zijn. Soeteman reageert met zijn uit spraken op de aankondiging van het OM in maart en april twaalf terreurverdachten bij verstek te vervolgen. Die verblijven op het ogenblik in het strijdgebied van Islamitische Staat in onder meer Syrië en Irak. Vorig jaar zijn bij de rechtbank Den Haag al vier mannen veroor deeld tot celstraffen, terwijl ze al jaren in Syrië of Irak zitten. Het OM zet nu het beleid in om meer systematisch mensen te vervolgen die in het strijdgebied zijn. „Men sen van wie we vinden dat het niet goed is om met vervolging te wachten", aldus een woordvoer der. Daarmee zouden jihadisten bij terugkeer op grond van een veroordeling meteen de gevange nis in kunnen, aldus het OM. Volgens de NVSA is dat beleid in strijd met artikel 6 van het Eu ropees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM). Soeteman dringt er bij het OM op aan af te zien van de voorgenomen strafza ken. „Het is onnodig en verliest uit het oog dat ook terrorismever dachten recht hebben op een eer lijk proces." Door zijn aanwezig heid op de zitting kan de ver dachte reageren op de beschuldi gingen, de betrouwbaarheid van belastend bewijs toetsen en ont lastend bewijs inbrengen, aldus de strafrechtadvocaten. Het OM verwijst in een reactie op het feit dat de rechtbank in Den Haag eerder in vier gevallen in af wezigheid van de verdachten ver oordelingen heeft uitgesproken. In de strijd tegen het terrorisme heeft Brussel gisteren besloten dat alle reizigers die de Schengenzone binnenkomen of verlaten aan de grens moeten worden gecontro leerd op registratie in databanken. Ook EU-burgers vallen onder deze maatregel. 7 Ind. €100 vroegboekkorting v.a Vliegreis per Airbus 380 van Emirates 30 kg bagage Verblijf in goede toeristenklasse hotels ind. ontbijt Ind. bezoek Trincomalee Lokale NL-sprekende reisleiding Kijk voor nog méér rondreizen op onze website! (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) reizen nl vrijdag 17 februari 2017 @Nynke ofte peer Maar zo bont als LINDA maakte ik Ik vind het best aardig om iets Strafrechtadvocaten verzetten zich tegen de vervolging en be rechting in hun afwezigheid van terreurverdachten uit onder meer strijdgebieden in Syrië. ANP Amsterdam stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Tropisch Sri Lanka voor een habbekrats! Stip Reizen biedt u een unieke kans om voordelig alle highlights van Sri Lanka te ontdekken tijdens deze 16-daagse groepsrondreis. Zo bezoekt u de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa en de 'Leeuwenrots' in Sigiriya met een prachtig panoramisch uitzicht. Tevens bezoekt u het aan de oostkust gelegen unieke Trincomalee. Deze reis boekt u al v.a. slechts €899 en is incl. vliegreis per Airbus 380 van Emirates, 30 kg bagage, rondreis per comfortabele touringcar, goede toeristenklasse hotels met ontbijt en tijdelijk €100 vroegboekkorting! Sri Lanka staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Boek snel uw rondreis incl. 5 dagen strandvakantie in/ nabij Waskaduwa, Hikkaduwa of Induruwa! Komt u met ons betoverend Sri Lanka ontdekken? Trincomalee Anuradhapura^? Polonnaruwa Sigiriya Dambulla Kandy Nuwara Eliya Hapufale Pinnaw Negombo Colombo April Mei Juni Juli Augustus v.a. 999 September v.a. 899 Oktober v.a. 899 November v.a. 1099 December v.a. 999 '€100 extra vroegboekkorting is reeds in de prijzen verwerkt Waskaduwa/ Hikkaduwa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6