c* Zeeuwse zangeres kan vanavond de nieuwe Voice of Holland worden Jack Thoma (77) legt na 65 jaar de bal neer bij korfbalclub Fortis Waar laat je je spullen in een carnavalskostuum? Damon Sinke bedacht een onderbroek met zakken. »zeelands Wint vanavond de Zeeuwse Isabel de Voice of Holland? Nederland staat een verrassing te wachten. Heel Zeeland - iedereen dus, ook de mensen die nooit naar The voice of Holland kij ken - héél Zeeland moet vanavond op Isabel stem men. Dat is de boodschap van The Voice-zangcoach Sanne Hans (Miss Montreal). „Dat heeft ze no dig. Daar hangt alles van af!" En als je bang bent het moment te missen: „Volg mij even op Twit ter. Dan stuur ik een berichtje als het tijd is: nü stemmen!" Met Sanne Hans heeft 'onze' Isa bel Provoost een coach getroffen die vierkant achter haar staat - en vóór haar, als het nodig is. „Ik ben een soort tante voor haar. Ik probeer haar zoveel mogelijk onnodige stress te besparen. Als haar iets dwars zit, moet ze gelijk naar mij toe komen en dan los ik het op." Zingen kan Isabel eigenlijk al: „Waar we het hardst aan hebben moeten werken is dat ze zichzelf even wat lol gunde. Toen we de live shows in gingen, heeft Isabel even een inzinking gehad. Het was kei hard werken in een ruimte met al leen airco en droge lucht, met ge- Ze heeft ons allemaal verbaasd met haar professionaliteit, zo nuchter, zo Zeeuws stresste mensen. Ze werd ziek. We hebben er alles aan gedaan om haar daar weer uit te trekken en dat is ge lukt. Na dat lieve nummertje, Sweet Goodbyes, kwam er een andere blik in haar ogen. Ze is nu heel ontspan nen. Nu snapt ze ook: die perfecte noot halen is minder belangrijk dan echte emotie tonen als je zingt. Na tuurlijk baalt ze nog wel eens. Maar dan help ik haar om het na een uurtje los te laten. Ik ben de juiste coach om te laten zien dat het niet alléén om het zingen gaat - lol, zelf reflectie, relativeren, gewoon een fijne tijd hebben, dat hoort er alle maal bij. Ik denk dat ik met Isabel nog wel een hechte band blijf hou den. Ze heeft ons allemaal verbaasd met haar professionaliteit, niet nor maal zo knap, zo nuchter, zo Zeeuws." Sanne's kleedkamer is Isabels toevluchtsoord. „Ze mag hier altijd komen. Dan drinken we heerlijke theetjes en kletsen wat. Het is hier een soort thuis, met mensen die haar een warm hart toedragen. Isa bel heeft een goed team om zich heen. Ze is jong, dat weten wij, en wij zorgen voor haar. Ik ben nu al op zoek naar geschikte mensen die mijn taak kunnen overnemen straks. Ze zal veel geboekt worden straks en ik moet ervoor zorgen dat dVQriS ze straks niet ge naaid wordt. Drie uur lang op een bruiloft spelen voor honderd euro of zo. Daar gaan we haar mee helpen. Er zal zich zeker ie mand melden die zegt: dat wil ik voor haar gaan doen. Dan zullen we die eens streng gaan bekijken." Van avond staat Nederland een verras sing te wachten: „Een tacti sche zet. Nee, ik zeg er verder niks over. Maar het kan zomaar zijn dat Isabel wint." Isabel is sinds haar deelname aan The Voice Kids gegroeid en heeft het zeker in zich om de nieuwe Voice of Holland te worden, zegt Nick Schilder. De Volendamse zanger kent Isabel persoonlijk; twee keer mocht de Zeeuwse een gastoptreden geven bij een live concert van Nick Simon. If vrijdag 17 februari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ELAND ZEELAND12 Allemaal stemmen op Isabel Ondine van der Vleuten - Sanne Hans, coach Isabel Isabels kracht is mis schien ook wei haar zwakte. Ze is soms over geconcentreerd en -gefo cust op haar prestaties. Iets wat ik grappig genoeg wel herken. Het zou goed zijn als ze iets meer laid- back is op het podium en vertrouwt op haar kunnen. Ze behoort vocaal gezien namelijk bij de beste zan geressen die we hebben in Nederland. - Nick Schilder (foto)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67