'Ik kan naar ze bliï 9 Zolder, kelder, schuur of werkkamer: gun een man z'n eigen honk. Peter Noordermeer (71) uit Dreischor bakt het ene potje na het andere schaaltje in zijn doe-het-zelfschuur. In het knusse huisje van Peter en zijn vrouw Annemieke zie je overal boeken, kranten en tijd schriften. Niet zo gek; ze hebben een tekstbureau. Maar Peter doet het sinds zijn pensioen en vanwege ziekte wat rustiger aan. In de schuur die welhaast groter is dan het huis, pakte hij zijn oude liefde voor pot tenbakken afgelopen najaar weer op. „Toen de makelaar ons rondleidde in dit huis, liet hij ons alle ruimtes zien, van de keuken tot de slaapka mer. Maar toen we bij de schuur kwamen, zei ik meteen dat het ver kocht was. Daar was geen twijfel over mogelijk. Zonder die schuur had ik een ander leven gehad. Die was voor mij, de rest voor Annemieke. Zij komt hier eigenlijk ook niet. Ze mag haar fiets er wel neerzetten." Hels kabaal Peter is een echte doe-het-zeiver, de schuur is ideaal. Een tijd lang stond er een Volkswagenbus. „Ik vond hem mooi om in te rijden, het ding maakte een hels kabaal. Maar het was ook een hoop gedoe als er iets aan moest gebeuren. Uiteindelijk heb ik hem verkocht." In oktober 2015 werd Peter getroffen door een ontsteking tussen zijn ruggenwervels, veroor zaakt door een bacterie. Hij viel 36 kilo af en moest revalideren. Onge veer een jaar later besloot hij zijn liefde voor pottenbakken nieuw le ven in te blazen. Dat kon gemakkelijk in die grote schuur. „Als onderwijzer heb ik veel han denarbeid gegeven. Vooral keramiek vind ik fascinerend. Ik houd ervan scheppend bezig te zijn. Het draaien is goed te doen voor mijn rug, omdat je erbij zit. Ik had nog een oude schopschijf, maar die heb ik vervan gen door een elektrische, omdat het continu schoppen tegen dat ding mijn rug niet ten goede kwam. Ver der heb ik een groot werkblad ge- Zonder de schuur had ik een ander leven gehad maakt en allerlei spullen gekocht: bakken, kwasten, glazuur en natuur lijk klei. In een keer heel veel, want dat moest ik zeifin Bergschenhoek halen. Klei is zo zwaar dat verzen ding niet te betalen is. De waterlei ding ga ik nog aansluiten, nu moet ik telkens water halen in huis." Yarn bowl Een oven had hij nog, maar toen die kapotging, wist Peter er via Markt plaats eentje op de kop te tikken. Op plankjes aan de muur staan inmid dels tientallen kruikjes, potjes en vaasjes, geglazuurd en al. En yarn bowls, schaaltjes om een bol wol in te leggen bij het breien. „Ik moet maar eens een en ander gaan verkopen. Niet om rijk van te worden, als ik maar uit de kosten kom." Op het werkblad staat een kachel tje te loeien. De jaarafrekening moet nog komen. „Ik zit hier per dag al snel 2,5 tot 3 uur. Dat kan weieens een flinke rekening worden, maar dat zien we dan wel weer." GARRINCHA NEYMAR SUAREZ vrijdag 17 februari 2017 In zijn hob byschuur blaast Peter zijn oude liefde nieuw leven in. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Lekker scheppen Mariska Den Hartog —Peter Noordermeer Schildpadden zijn niet om mee te knuffelen. Toch? Garrincha Saija (19) uit Middelburg en haar twee schildpadden bewijzen het tegendeel. „Mijn vriend Jefta en ik hebben de schildpadden sinds drie maanden. Het zijn Russische vierteen- schildpadden en ze heten Neymar en Suarez. Mijn vriend is fan van Barce lona, vandaar. Ik wilde graag schildpadden. Mijn opa en moeder hadden altijd schildpadden en an dere reptielen. De liefde voor dit soort dieren heb ik dus van huis uit mee gekregen." Rondlopen „Schildpadden lijken mis schien een beetje saai. Ze zitten in hun terrarium en dat is het. Maar wij halen ze vaak uit hun terrarium en laten ze dan rondlopen in de huiska mer. Dat is zo leuk om te zien. Deze soort kan wel 30 centimeter groot wor den. Ze zijn nog heel klein, dus we letten goed op. Voor je het weet, ga je op ze staan of kruipen ze ergens onder." Grappig „Ze zijn zo grappig en schattig. Ik kan naar ze blijven kijken. Soms heb ben mijn vriend en ik ze vast en aaien we ze over hun kopjes en hun schil den. Ik vind ze zeker knuf felbaar. Ze horen er echt bij. En ze kunnen wel 80 jaar oud worden, dus de komende tijd zullen we waarschijnlijk nog veel plezier van ze hebben!" Annemarie van de Vreugde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51