Rappers kunnen snel weer vrij zijn t;"^F Zijn halfbroer moest dood. Het is niet de eerste keer dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bekenden 'wegzuivert' of gruwelijk laat executeren. 4 Slacht pluimvee schiet tekort Broedvogels uit de toendra komen hierin problemen NOORD-KOREA LIQUIDATIES 2014 Bij de slacht van pluimvee gaat nog te veel niet goed. De Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit (NVWA) heeft dat geconstateerd bij slachte rijen. „Aandachtspunten zijn het uitladen, het kantelen van kratten en de waterbadbe- dwelming", aldus de autori teit. Het omgaan met de krat ten met de dieren gaat nog weieens te ruw en het be dwelmen van de dieren in een bad onder stroom lukt niet al tijd. Wel treft de organisatie minder verontreiniging aan op kippenvlees. „Bij meer dan 90 procent van de steekproe ven werd het afgelopen jaar geen enkele verontreiniging aangetroffen op het kippen vlees dat de koeling in gaat. Eerder was dit bij 74 procent het geval." Toch laten ook het reinigen en ontsmetten van vervoersmid delen, het schoonhouden van bedrijfsruimten en appara tuur en de persoonlijke hy giëne van het personeel te wensen over. „Je kunt dan denken aan iets simpels als handenwassen", aldus een woordvoerder. Personeel gemeente Arnhem beschoten Twee medewerkers van het bureau toezicht van de ge meente Arnhem zijn gisteren met een luchtbuks bescho ten. Eén medewerker raakte gewond, de ander bleef onge deerd. „De aard van de ver wondingen is niet bekend", aldus een politiewoordvoer ster. Ze geeft wel aan dat de situatie niet levensbedrei gend is. „Het slachtoffer is aanspreekbaar en erg ge schrokken." De politie heeft nog geen idee wie er heeft geschoten en of het om een gerichte actie ging. IJs breekt af: vier doden Snelweg met zonnepanelen Man langer vast om kinderporno De Maleisische politie heeft inmiddels twee vrouwen en een man opgepakt in verband met de bizarre dood van Kim Jong-nam op de luchthaven van Kuala Lumpur. Terwijl hij wachtte op zijn vlucht naar Macau zou de halfbroer van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong- un zijn vergiftigd met een variant op de iconische 'Bulgaarse paraplu- moord' - een Bulgaarse dissident werd in Londen in zijn been geprikt door een KGB-agent met een para plu. Bij de autopsie bleek later dat hij was geïnjecteerd met het dodelijke gif ricine. Een van de opgepakte verdachten was op beelden van bewakingscame ra's te zien met een mogelijk provo cerend bedoeld T-shirt met daarop de letters LOL (de afkorting in de so ciale media voor 'laughing out loud - zeg maar, 'ik lach me dood'). Deze verdachte beschikte over Vietnamese reisdocumenten op naam van een 28- jarige vrouw. Na de arrestatie van een Maleisische man volgde die van een tweede vrouw, met een paspoort op naam van een 25-jarige Indonesi sche, Siti Aisyah. In hoeverre het om valse identiteiten gaat, wordt uitgezocht. Weinigen die eraan twijfelen dat het spoor uiteindelijk naar Noord- Korea zal leiden. Op het lichaam van Kim is inmiddels sectie verricht. Over de uitkomst daarvan is nog niets bekend. Voor hij bezweek ver telde Kim aan artsen dat hij was be sproeid met chemicaliën. Zuid-Kore- aanse media meldden al meteen op basis van anonieme bronnen dat twee vrouwelijke Noord-Koreaanse agenten de halfbroer van leider Kim- Jong-un hadden vergiftigd. De als een playboy bekend staande Kim Jong-nam was in 2012 ook al doelwit van een aanslag in Macau. Hij kon wel raden wie erachter zat, want hij schreef een brief aan zijn jongere halfbroer met de smeekbede zijn le ven te sparen. Heilig bloed Het is niet de eerste keer dat Kim Jong-un hooggeplaatste functiona rissen en zelfs familieleden heeft 'weggezuiverd' of gruwelijk laten executeren. Onder de ver- moedelijk340 liquidaties die hij zou hebben bevolen, was zijn oom, Jang Song-thaek. De drie rappers stonden te recht voor ontucht met een minderjarig meisje en het ver spreiden van beelden daarvan. Na afloop van de rechtszaak vielen de leden van de rap groep elkaar in de armen. Ze waren bang voor een jaren lange celstraf, maar kunnen nu - omdat ze al twee maanden vastzitten - over vier maanden al vrij zijn. De advocaten van de rappers lieten desondanks weten als nog voor vrijspraak te gaan. Er zou onvoldoende bewijs zijn voor een veroordeling. Het meisje waarmee het drietal seks zou hebben gehad, was destijds 15 jaar oud en dus minderjarig. Er werden film pjes van gemaakt en die zijn verspreid. De rappers werden in de cember in het Zuid-Ameri- kaanse land opgepakt en zitten sindsdien vast. De rechter achtte de vergrijpen te ernstig om hen voorlopig vrij te laten. Twee weken geleden ston den de leden van SFB al voor de rechter. Toen verklaarde het meisje dat ze niet verkracht is, in tegenstelling tot een eerdere verklaring. De seks met een van de rappers was volgens haar vrijwillig. Het meisje zegt wel dat de mannen op het filmpje de leden van SFB zijn. De moeder van het meisje had eerder aangifte tegen hen ge daan, maar trok deze later in. De advocaten van de rappers blijven echter bij hun stand punt dat uit het beeldmateriaal niet valt op te maken dat het de rappers zijn. De enige die goed zichtbaar is, is het meisje. Op 2 maart is een nieuwe zit ting gepland. Het is onduide lijk of de rechtbank dan uit spraak doet. vrijdag 17 februari 2017 NA DE AANSLAG Twee Irakese kinderen slenteren met een fiets aan de hand langs totaal vernielde gebouwen en stalletjes. De echo van de autobom die de markt voor tweedehands auto's in Bag dad opblies en tientallen doden achterliet, klinkt wellicht nog na in hun oren. Overleven is hun levensmotto. Terreur organisatie IS eiste, zoals zo vaak, de aanslag op. foto afp DEN HAAG zegt de Vogelbescherming. Intensieve landbouw en klimaatverandering hebben ervoor gezorgd dat 39 vogelsoorten die hier overwinteren dreigen uit te sterven. ARNHEM ITALIË Vier Italiaanse alpi nisten zijn gisteren om het leven geko men bij een beklim ming in het Noord- Italiaanse Gresso- ney-Saint-Jean. Een groep van vijf men sen beklom er een bevroren waterval toen een stuk van het ijs afbrak en met hen naar bene den stortte. Een al pinist die vaste grond onder de voeten had, raakte gewond. De ijswand gold als stabiel. ALMERE Almere heeft in 2022 de eerste energieneutrale snelweg. Minister Schultz gaf gisteren het startsein voor het werk aan de A6. Verlichting en ver keerssystemen draaien op zonne- energie. UTRECHT Een 49-jarige me dewerker van de Stichting Kinderop vang Bussum Naar- den Muiden blijft nog minimaal dertig dagen in hechtenis op verdenking van het bezit van kin derporno. De aan houding van de man uit Soest op 31 januari leidde tot grote onrust bij ou ders en kinderen die betrokken zijn bij de kinderop vang. Pas op, leider Bob van Huet Rotterdam/Kuala Lumpur OSang-Hon Lid van het Politbu reau, veroordeeld wegens verraad en geëxecuteerd met een vlammenwerper Tegen de drie leden van de Haagse rapgroep Strictly Fa mily Business (SFB) is in Su riname een celstraf van acht tien maanden geëist, waar van twaalf voorwaardelijk. Victor Schildkamp Paramaribo "fiï.Yï "T -1 Een van de rappers van SFB bij de rechtbank, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4