Je mag het lelijk vinden 7 Van asbak tot zitzak m fi tl i Weg bij die tafel, allemaal! Kies een product op waterbasis Tafel kopen? Denk aan m'n tips Lange tijd woonde ik in een appartementen complex waar ik een uitzondering vormde op de doelgroep. Ik was namelijk 25 jaar en de rest van de be woners gemiddeld 75. Het was er fantastisch. Ik mocht dan 50 jaar jonger zijn, ik praat graag over welke vogels zich in mijn tuin nestelen, of het te warm is of juist te koud, over wat in mijn optiek vroeger beter was en - na tuurlijk - dat Herman van der Zandt een waardig op volger is van Joost Prinsen bij Met het Mes op Tafel. Tuinkabouters Met mijn hondenbeeldjes- verzameling paste ik perfect tussen de huizen met bak ken geraniums, tuinkabou ters, beschilderde dakpan nen en deurmatten met tek sten als 'welcome' en 'home sweet home'. Mijn vensterbank met hondenbeeldjes ging zelfs zó goed op in zijn omgeving dat familieleden en vrien den in eerste instantie niet wisten bij welk apparte ment ze moesten aanbellen. Deze frustratie werd bij aankomst botgevierd op mijn hondenbeeldjes. Na de zoveelste tirade sprak ik op een dag de woorden: 'je mag ze wel lelijk vinden'. Deze woorden bleken di rect alle wind uit de zeilen van de agressor te nemen. Mensen die in eerste instan tie keihard over smaak ston den te twisten, sputterden nog even na over die wan staltigheden in mijn ven sterbank, om er daarna in te berusten dat ze iemand ken den die van lelijke dingen hield en er nog trots op was ook. Eén keer werd zelfs een wederzijdse, maar jarenlang onderdrukte liefde voor lelijke hondenbeeldjes op gebiecht. Niet dat elk honden- Mijn vensterbank ging zo op in zijn omgeving dat vrienden mijn huis niet konden vinden beeldje zomaar langs deze eenkoppige toelatingscom missie komt. Want zelfs als het om kitscherige honden beeldjes gaat, zijn er (on dergrenzen. Die onder grens is afhankelijk van 1. hoe zielig het porseleinen hondje in kwestie kijkt en 2....oké, er is alleen maar een 1. Het is daarom goed dat ik geen hond heb, want als het WAT DOE JE ERMEE? beest zielig genoeg zou kij ken, zou hij uiteindelijk in mijn bed slapen en ik in zijn mand. (Nu ik erover nadenk overschrijdt onze kat ook alle grenzen van het toelaat bare, maar katten trekken zich in het geheel niks van je aan, zijn altijd opdringe rig en totaal ongevoelig voor welke vorm van chantage dan ook. Huisdieren die troosten? Als bij ons in huis wordt gehuild, is de kat in geen velden of wegen te be kennen. Schoften zijn het. Onweerstaanbare schoften.) Commentaar Om terug te komen op mijn punt: 'je mag het lelijk vin den' is een 'verlaat de gevan genis zonder te betalen'- kaart. Het geeft je een vrij kaart voor het verzamelen van De Meest Wanstaltige Zaken én het pareert elk commentaar dat ongetwij feld op die verzameling zal volgen. Zet er een stel geraniums en tuinkabouters bij voor mijn part. Gewapend met die ene zin kom je met alles weg. Gegarandeerd. 4. Hond vrijdag 17 februari 2017 GO Interieurfreak Marlous Snijder over nuttige en nutteloze woonaccessoires Uitharden is ontzet tend belangrijk. Stuur iedereen dus voorlopig van tafel. De lak voelt misschien droog aan, maar is nog niet uitgehard als de droogtijd verstreken is. Hanteer strikt de tijden voor uitharding die op het product staan. Dan kan de laag niet indeu ken omdat deze nog te zacht is voor belasting. Je kunt kiezen voor verschillende soorten glans. Matte lak is nu helemaal in. Het hout krijgt een naturel uitstraling en is toch goed beschermd. Kies sowieso voor een product op waterbasis. Tegenwoordig zijn die prima geschikt voor tafels. Ga je een nieuwe tafel kopen? Denk dan aan mijn tips. Vraag jezelf af hoe onderhoudsvrij de tafel moet zijn. Wil je on derzetters gaan gebrui ken of kunnen die din gen je gestolen wor den? En ja, de eerste kras is net als bij nieuwe schoenen: vreselijk! Maar zodra de nieuwig heid eraf is, mag de tafel gaan leven. Haar verzameling zielig kijkende en hemeltergend lelijke hondenbeeldjes maakt veel los bij de intimi van Marlous. Tenzij je de ambitie hebt om een museum te beginnen, zijn vitrinekas ten vol verzamelingen een matig idee. Betere ideeën: Een klein stilleven van (bijvoorbeeld) honden beeldjes oogt veel opgeruimder en rustiger. Kies je allermooiste, meest geliefde items en groepeer ze (eventueel op een mooie schaal of fraai dienblad) op een kast, tafel of vensterbank. Oneven aantallen en hoogteverschillen tussen de voorwerpen dragen bij aan een uitgebalanceerde compositie. Als je het lastig vindt om favorieten te kiezen, laat ze dan af en toe rouleren. Of groepeer voorwerpen op kleur of vorm. Zo heb je steeds iets moois (en nieuws) om naar te kijken. 39,95, Monica Richards

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49