«gssa» 4 O lil „Hier in Kats ben ik geboren en ik ben eigenlijk nooit weggeweest", zegt Joop de Wild. Hij woont met zijn vrouw Margot en kinderen Jeroen en Amber aan de rand van het Noord-Bevelandse dorp, met een heerlijk vrij uitzicht. Huizenpaspoort argot is gebo ren in Rotter dam. „Maar vanaf mijn vierde ston den we in de vakanties al tijd op camping De Paardekreek in Kortgene. Op mijn zestiende ver huisde ik naar Zeeland, en ging ik hier in het café werken." Joop was er vaste gast; er ontstond iets moois. „Na verloop van tijd ben ik bij Joop ingetrokken. Ik kwam al zo lang in Zeeland, dat ik hier na een poosje meer vrienden had dan in Rotter dam. Kats is echt een heerlijk dorp. Als er iets te doen is, loopt het hele dorp uit." Ik heb hier al heel wat zonsondergangen gefotografeerd Genieten Margot: „Het waait hier natuurlijk bijna altijd, maar we hebben een fijn beschut plekje in de tuin gemaakt. Omdat we graag buiten zitten, heb ben we een overkapping aan de schuur gemaakt, 's Avonds koelt het snel af, maar dankzij een terrasver warmer kunnen we er vaak tot laat zitten. Kaarsjes aan, wijntje erbij en dan is het leven goed." Joop: „Ik zit op zaterdagochtend, als de rest nog op bed ligt, het liefst aan de keukentafel met koffie en de krant. Dan geniet ik echt. En als ik buiten zit, zie ik zo de Zeelandbrug." Margot: „De keukentafel hebben we laten maken. Hij zit vast aan het aan recht. Dat zag ik een keer in een woonblaadje: ik vind het gezellig als ik in de keuken bezig ben en er ie mand bij komt zitten. De kinderen deden er vroeger hun huiswerk. En voor de poes heb ik met Joop een loopplankje gemaakt. Via de tafel kan ze het aanrecht op; anders kan ze niet meer bij haar brokjes komen. Op de grond eet de hond ze op." Licht Margot: „Ons oude huis aan de Ha- merstedestraat li was relatief donker. Toen we dit huis gingen ontwerpen, kwam de architect met het idee voor KATS vrijdag 17 februari 2017 ,R2 Het zicht op de polder Valeska Nastaly 44 —Margot de Wild De vrijstaande wo ning aan Kreekpad 14 hebben Joop en Margot zelf laten bouwen. Het is een zogenoemde multi- woning: het basiscon cept van de bouwer kon volgens de eigen wensen worden aan gepast. Het pand staat op 400 m2 eigen grond (deel van een erfenis van 1000 m2 grond) en werd in 2009 opgeleverd. Het was het eerste huis van een groter bouw plan aan de rand van Kats. V\\V\yVvA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46