3 Glazen reuzencactus Terug in de schoolbanken Graniet zonder vlekje bare tuin, vol planten die aan het einde van het seizoen zijn doodge vroren, zoals olijfboompjes. Proef op de som: zijn die voorspellingen voor 2016 uitgekomen? Natuurlijk niet. Wie gaat er nu op zoek naar rond blad en ronde bloemen? En welke zonderling maakt een mondriaan- tuin? Nu naar 2017. Ook nu zal ons pas in de Brabanthallen duidelijk worden wat in hemelsnaam wordt bedoeld met de trends emancipatie, energie en harmonie. Hoewel - we kunnen alvast door het sleutelgat loeren. Emancipatie Evenwicht is een beter woord voor het motto van deze tuin, want met emancipatie heeft de beplanting niets te maken. De tuin probeert planten te scheiden in mannelijk en vrouwelijk: de stoere beuk (overigens zijn in de botanie alle bomen vrou welijk) tegenover de zachte, vrouwe lijke herfstanemoon. De agressieve klimop tegenover de meegaande flox. Leuk bedacht, alleen - die beuk is nu nog jong. Straks wil er niets meer on der groeien. Hebben we als nieuwe trend de mostuin. Energie Volgens het persbericht speelt deze tuin naadloos in op de groeiende be langstelling voor gezondheid en wellness. Dan zou ik een gojibes en een ginsengplant verwachten voor de gezondheid en voor de wellness een trampoline of rekstok. Ik zie een Zijn de voorspellingen voor 2016 uitgekomen? Natuurlijk niet soort pergola, zo fors uitgevallen dat je er een mammoettanker aan zou kunnen vastleggen. En gras, veel gras. Op het gras een croquetspel met drie boogjes. Zijn de andere kwijt? Op het terras past net één ligstoel. De een- persoonstuin, zou ik zeggen. Of, als het interessant moet klinken: 'Di vorce accomplished', de gescheiden tuin. Topher Delaney, een Ameri kaanse tuinarchitect, moest ooit een tuin maken voor een gescheiden vrouw die vol woede zat jegens haar ex. Die man had een peperdure mar meren tuintafel uit Griekenland la ten komen. Topher stelde voor dat pronkstuk in stukken te slaan en maakte er een rotstuin van. 'The gar den of the nasty divorce', noemde zij die tuin. Maar dit terzijde. Harmonie Kijk, dat is nou mooi: organische ma terialen, aaibare planten en hemels blauwe salvia's. Door een gordijn van wijnranken kijk je vanuit je rotan stoel naar - ja, naar wat eigenlijk? Een offerplaats? Een harmonisch gecamoufleerd compostvat? Een barbecue? Nu ja, het maakt niet uit, het is een symfonie in blauw en groen. Jammer alleen dat in dit har monische ontwerp nu juist die sal via's gekozen zijn die de winter niet zullen doorkomen. Mijn suggestie voor de trend van 2018: de vergankelijke tuin. n».r"> Emanci patie, energie en harmonie: „Alsof een waarzegster voorspelt dat het gaat vriezen en dooien." FOTO'S MAAYKE DERIDDERK, ILLUSTRATIE FLOS VINGERHOETS vrijdag 17 februari 2017 44 Romke van de Kaa Tuinidee is tot en met zondag 18.00 uur te bezoeken in de Brabanthallen, Den Bosch. Als je deze zes glazen van het merk DOIY op el kaar stapelt, krij gen ze de vorm van de iconische Saguaro cactus, het reuzenexemplaar dat in Mexico en de Verenigde Staten groeit. De complete set kost 54,95 euro. Nog meer cactussen op tafel? In de col lectie zit ook een karaf in cactusvorm (35,95 euro), cadeau-cadeau.nl Wie in de jaren zestig, zeventig of tachtig is opgegroeid, herinnert zich vast nog wel deze stoel. De Ahrends Re- sult-stoel stond in menig klaslokaal. Omdat het ontwerp - met gebogen plaatstaal - eenvoudig, strak en functioneel was, is het een icoon geworden. Daarom besloten Ko ninklijke Ahrend en het Deense designmerk Hay de stoelen opnieuw uit te brengen. Nog steeds geschikt voor in de klas, maar bij voorbeeld ook als eet- tafelstoel voor thuis of voor restaurants en cafés. De prijs van de nieuw uitgebrachte stoelen is nog niet bekend. De granieten werkbladen van Sensa by Cosentino kun je met een gerust hart gebruiken in de keuken. Ze heb ben een speciale bescherming tegen vlekken, die water en olie afstoot. De collectie is net uitgebreid met acht nieuwe granietsoor ten. De Orinoco bijvoorbeeld, met witte, gouden en koperkleurige aders en zilverkleurige mineralen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45