N# MElte 'We zijn weggezet als nietsnutten en profiteurs' Cruises Noord-Europa 3 Voetbalclub Bladella blijft bij royering jeugdleden ondanks bedreigingen Dreigtelefoontjes, zoals: 'Ik kom jullie de les leren met mijn vuisten.' Eenjeugd- voorzitter die thuisblijft omdat zijn kinderen de straat niet meer op durven. De situatie bij voetbalclub Bladella is compleet geëscaleerd. Gisteren kwam de Bladelse club in het nieuws omdat het vier jeugdle den heeft geschorst. Dit omdat de jongens te weinig lootjes hadden verkocht voor de nieuwjaarsloterij en de ouders dit niet wilden com penseren. Meteen na de eerste berichten op internet liepen de gemoederen hoog op. De KNVB sprak er schande van en op internet kreeg het bestuur van de club de wind van voren. Het resulteerde ook in persoonlijke bedreigingen via de telefoon, vertelt Jac van der Aa, se cretaris. „Een man die uit Arnhem wel even naar Bladel zou rijden en dreigde met geweld. Het zijn alle maal anonieme telefoontjes. Ze ko men de boel verbouwen of be stuursleden bewerken.." De club nam gisteren contact op met de politie. Van der Aa: „Niet om aangifte te doen 'want daar doen ze toch weinig mee.' Maar op extra beveiliging hoeven we ook niet te rekenen. Daar hebben we geen manschappen voor, zeggen ze dan." Volgens Van der Aa hebben de bedreigingen een enorme impact OUDERS op de club. „De vrijwilliger die bo ven onze kantine woont, durfde gisteren nauwelijks te gaan slapen. En dan die jeugdvoorzitter wiens kinderen de straat niet meer op durven. Het is onvoorstelbaar wat hier gebeurt." Alle bedreigingen ten spijt, gaat W Bladella het beleid volgens Van der Aa niet bijstellen. „We staan nog steeds open voor een gesprek met de ouders. We hebben ze daar vandaag nog een brief over ge stuurd. Maar we verwachten dan ook iets van hun kant." Volgens de secretaris is veel moeite gedaan om met de ouders tot een oplossing te komen. De ouders zijn echter ner gens op ingegaan. „Dan ontkom je uiteindelijk niet aan dit besluit", stelt Van der Aa. De uitspraken van de KNVB, die schande spreekt van het besluit, hebben Van der Aa verbaasd. „Er is vooralsnog geen contact geweest met ons. Als ze eerst met ons had den gesproken was het verhaal wel licht wat genuanceerder geweest." We rijden naar elke wedstrijd en wassen shirts 1129 1899 2698 vrijdag 17 februari 2017 'Ze zouden hier de boel even komen verbouwen' Diede Hoekstra Bladel Secretaris Jac van der Aa kreeg, net als de andere bestuursleden, diverse dreigtelefoontjes. Links een oproep tot respect langs een veld van Bladella. foto's fotopersbureuavandemeulenhof De ouders van twee van de vier geroyeerde voet ballertjes van de voetbalclub VV Bladella zijn woe dend over de uitin gen die de secreta ris van de club gis teren tegenover deze krant deed. Navin Bhagwat Twan Linders Bladel De moeder van de jongetjes, die ano niem wil blijven omdat de moeder van een van de an dere voetballertjes bedreigingen aan haar adres heeft ontvangen, zegt dat ze nooit de kans heeft gehad om met de club in gesprek te gaan over het verko pen van de lootjes. „Omdat wij als ou ders officieel geen leden zijn, mochten we nooit bij de le denvergaderingen aanwezig zijn vol gens de club." Ze was het simpelweg niet eens met de verplichting, omdat de club de contribu tie al met 35 euro had verhoogd op een contributie van ongeveer 100 euro. „Toen wij de brief ontvingen waarin de club vroeg of wij de opbrengst van de verkoop konden overmaken, hebben wij dat dus ook niet gedaan. De club haalde vervolgens toch 25 euro van mijn rekening. We vroegen toen om een gesprek." Vervolgens heeft ze niets meer gehoord, tot ze een appje kreeg van een trai ner en hoorde dat konden doen. De moeder komt haar kind brengen, gaat vervolgens thuis op de bank zitten en doet niks voor de club." Dat gaat er bij de moeder niet in. „Wij hebben ons jaren lang ingezet als gezin. Zo rijden we elke wedstrijd mee en wassen we om de beurt de shirtjes. We zijn dus boos dat we worden afge schilderd als niets nutten." Ze wil nog wel graag in gesprek met de - Moeder van jeugdlid haar zoontjes niet meer opgesteld mochten worden en geroyeerd waren. Secretaris Jac van der Aa legde de ver antwoordelijkheid voor het debacle bij alle ouders. „We hebben aangeboden dat ze in plaats van die 25 euro ook als vrijwilliger klusjes club om tot een op lossing te komen. Moeder Maaike Riet veld, die de media zocht, heeft inmid dels dreigementen ontvangen aan haar adres. Toch heeft ze geen spijt. „Ik heb een statement gemaakt. Het gaat om het principe." Uw luxe Holland America Line Cruise boekt u bij Kras! Vaar per ms Rotterdam**** naar de mooiste bestemmingen van Noord-Europa. Cruise Noorse Fjorden en Flam Prachtige cruise door de Noorse fjorden met o.a. Flam, Stavanger, Kristiansand en Oslo. Met passage door het Sognefjord Ontdek de unieke en beroemde Flambaan! Alléén vertrek 20 mei Zie: Kras.nl/37093 Cruise Noorwegen Noordkaap Langs alle Noorse hoogtepunten met o.a. Trondheim, Flam, Honningsvag en Bergen. Passage door drie prachtige fjorden Onmisbaar: een bezoek aan de Noordkaap! Vertrek: 27 mei 2017 Zie: Kras.nl/37108 Cruise Schotland, IJsland Noorwegen Veelzijdige cruise met o.a. 3 dagen Schotland, 5 dagen IJsland en karakteristiek Bergen. Van prachtige Hooglanden tot de Blue Lagoon Twee volle dagen tijd in Reykjavik Vertrek: 24 juni 2017 Zie: Kras.nl/37363 8 dagen v.a. 15 dagen v.a. 15 dagen v.a. Holland America Line

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3