II 9 ^ONTPOLDERING PZC ONLINE Zeg @rivm we hebben het wel over kleine kinderen hé die op de kunstgrasvelden spelen?? Grijp in! #fail #rubberkorrels #kanker Ik wil laten zien dat het een wal gelijke zaak is. Heeft iemand ooit zijn mond opengedaan, heeft ie mand ooit gezegd: 'Jongens, we maken even pas op de plaats, laten we dit dossier eens op een eerlijke en objectieve manier bekijken, la ten we zien of er een modus kan worden gevonden'? Niemand heeft die moeite genomen." De oud-politicus uit Terneuzen blijkt bar weinig vertrouwen te hebben in de manier waarop in Nederland de democratie is geor ganiseerd. Als de Eerste Kamer de ontpoldering goedkeurt, schrijft Robesin: 'Conclusie: de besluit vorming van de Senaat was strij dig met het principe van grote zorgvuldigheid. Over het alge meen het ik veel respect voor de Eerste Kamer, maar nu aller minst.' Over juridische procedu res merkt hij op: 'Dan gaat het er natuurlijk om, hoe onafhankelijk een rechtbank is. Of daar sprake is van beïnvloeding achter de scher men.' „Ik probeer een analyse te ge ven", verklaart Robesin. „Het zijn heel interessante procedures, maar vanuit mijn oogpunt nega tief. Keer op keer op keer is er een hap uit mijn vertrouwen geno men. Actievoerders zijn steeds zwaar teleurgesteld, waardoor de geloofwaardigheid van bestuur ders een deuk opliep." „Nee, zo zwart-wit is het niet. Ie dereen heeft zijn eigen waarheid. De milieuorganisaties hebben hun verhaal. De landbouworgani saties hebben hun verhaal. Ik heb dit boek niet geschreven als een politicus of een actievoerder. Ik heb het proces van besluitvor ming willen schetsen. Als dingen niet worden opgeschreven, wor den ze vergeten. Ik heb een enorm archief. Ik ben alles nage gaan. Iedereen roept maar van al les in deze discussie. Ik heb gepro beerd alles aan de weet te komen. Maar het jammere is dat er twee trajecten zijn. Er is het officiële traject, met de officiële documen ten, en er is een onofficieel traject, waarin dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen." „Omdat ze er wel zijn. Ze waren er, en ze zijn er nog steeds. Ook ik vind het nodig dat er iets gebeurt aan de natuurlijkheid van gen voor de Tweede Kamer ko men eraan. Zoals ik in mijn boek schrijf heeft de rechtbank nog steeds geen uitspraak gedaan. De Hedwigepolder kan bij de ko mende stembusgang weer een campagnethema worden. Het gaat ook om de toekomst. Komt er een vierde verdieping, gaan er nog meer polders onder water? Destijds heb ik met mijn collega Leen Harpe, notabene Statenlid van GroenLinks, voor elkaar ge kregen dat er moties zijn aange nomen die zich tegen allebei die dingen uitspreken. Maar daar hoor je nu niemand meer over." „Wat ik graag zou willen, is dat iemand zou zeggen dat er naar deze hele zaak een parlementaire enquête of een parlementair on derzoek wordt gedaan. Dat alle mensen die bij deze affaire be trokken zijn geweest gehoord worden. Dan zou er een goede slag gemaakt zijn. Het is tijd voor een gewetensonderzoek met open vizier, dat zou helpen het vertrouwen van mensen in de po litiek terug te winnen. Dat de pol der droog moet blijven, is emotie. Daar gaat het mij nu niet meer om. Het gaat mij om waarheids vinding." BOEK de Westerschelde. De kwaliteit is niet in orde en als we zo door gaan, gaat het fout. Er moet iets gebeuren. Maar wij hebben met de Vlamingen in de Scheldever- dragen afgesproken dat de Hed wigepolder onder water moet, en nu blijkt dat we daaraan vastzit ten. En niks brengt ze daar vanaf. Ze hebben er 300 miljoen euro voor betaald en ik noem dat bloedgeld. Ze wilden die Hedwi gepolder gewoon hebben, zodat ze ermee kunnen doen wat ze willen. Het moet nu onderdeel worden van natuurpark Groot- Er is het officiële traject en er is een onofficieel traject, waarin dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen Saeftinghe, natuurmaatregelen als tegenwicht voor de expansie van de haven van Antwerpen. Maar als hun uitbreidingsplannen een fiasco worden, als het Saef- tinghedok niet doorgaat, dan heb ben ze altijd nog dat stukje grond achter de hand en dan maken ze daar een Hedwigedok van." Nee, natuurlijk niet. Dat is getimed. De verkiezin- vrijdag 17 februari 2017 PC )uleerd, stinkend dossier' UW REACTIE VV Bladella houdt voet bij stuk na royering van jeugd spelers. De penningmees ter zegt: 'De moeder komt haar kind brengen, gaat vervolgens thuis op de bank zitten en doet niks voor de club'. An de Roos reageert op Facebook met: 'Wat een koekwaus zeg... die kinderen komen voet ballen, moeders doen in die tijd andere dingen, gaat hij nou vertellen wat ouders moeten doen als de kinde ren op training zijn?' Sija Frankevijle-Hakkens: 'Op iedere club zijn men sen die niet helpen dus dan maar iedereen op non ac tief zetten dan houden we geen elftallen meer over!' TWITTER PeterHamelinck @pronoid1969 Deskundigen trekken, na nieuw onderzoek, weer de veiligheid in twijfel van rub berkorrels die worden ge bruikt op kunstgrasvelden. Het RIVM ziet echter niets in extra research en houdt vol dat de velden gewoon bespeeld kunnen worden. ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Meisje (16) vermist in Zeeuws-Vlaanderen 2. Goes onderzoekt alternatief voor Dancetour 3. Goese grappenmaker laat zich niet kennen en doet auditie voor Idols 4. Krapte op arbeidsmarkt baart zorgen 5. OM: 'Middelburger is Syriëganger' Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie fl facebook.com/depzc IS) @pzcredactie Johan Robesin aan de oever van de Westerschelde. foto ronald den dekker Is het niet omgekeerd? Is uw wantrouwen niet te groot? Het lijkt er meer op dat als het niet gaat zoals u wilt, dat dan de persoon of de instantie die het anders ziet dan u niet deugt, le dereen heeft ongelijk, behalve u? Het hele Hedwigedossier heeft jaren vertraging opgelopen, omdat wel degelijk is gezocht naar alternatieven voor de ont poldering. Waarom legt u zich er niet bij neer dat die alterna tieven er niet zijn? Johan Robesin: Staart van de walvis, over het gesol met de Hedwigepolder, uitgeverij Aspekt, 196 pagina's, isbn 9789463381901, prijs: 17,95. Het boek ligt maandag in de winkel. Is het toeval dat uw boek nu verschijnt?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37