Onderbroek lost carnavalsprobleem op II 5 DELTA GAAT VERDER IN AANBOD DELTA Onder de rivieren barst volgende week het carnavalsfeest los. India nen en cowboys trekken naar het zuiden van Nederland, agenten en boeven lopen hand in hand en con fetti is niet aan te slepen. Fanatieke carnavalsvierders doen elk jaar hun best om er uitgedost, grappig en vaak abnormaal uit te zien. Ieder Het idee ontstond op een brakke dag na een heftig nachtje uitgaan jaar ervaren zij echter hetzelfde probleem. Waar laat je je porte monnee, telefoon en sleutels? Damon Sinke uit Biezelinge be dacht samen met twee Brabantse medestudenten de oplossing: een onderbroek met zakken aan de zij kant. „Het idee ontstond op een brakke dag na een heftig nachtje uitgaan", vertelt Sinke. „We zaten 112 NIEUWS Tweetal met inbrekerstuig aangehouden Gewonde bij woningbrand in Zoutestraat die ochtend in ons onderbroek op de bank, maar konden onze tele foon niet kwijt. Vaak leg je het mo bieltje dan op de bank en weet je zeker dat deze een keer op de grond valt. 'Waarom heeft een onder broek geen zakken?', dachten we." Het drietal studeert aan de Avans Hogeschool in Breda. Ze vertoeven in het tweede jaar van de opleiding Small Business en Retail Manage ment. Sinds september vormen ze een projectgroepje. Elke groep kreeg als opdracht mee om een pro duct uit te werken en dat op de markt te brengen. De studenten hielden een markt- onderzoekje en concludeerden dat meer mensen behoefte hadden aan dergelijke onderkleding. „Toen we ons idee presenteerden voor de klas, vroegen veel medestudenten zichzelf af of iemand zo'n onder broek wilde hebben. Inmiddels hebben een aantal van hen zelf de boxer gekocht." Het ontstane idee was niet direct gericht op carnaval, maar Sinke had direct door het uitstekend van toe passing is op het van oorsprong rooms-katholieke volksfeest. „Tij dens carnaval weet je nooit waar je je spullen moet laten. Je neemt een onhandig tasje mee, knipt gaten in een pak of draagt een broek onder je verkleedkleding waardoor het veel te warm is in het café." Zelf ondervond de Biezelinge- naar, die de onderbroek zelf ook draagt én fanatiek carnaval viert, de problematiek aan den lijve. „Ik heb een keer per ongeluk een gat ge knipt in mijn broekzak", herinnert hij zich. „Hierdoor ben ik aardig wat geld verloren." Sinke noemt het product niet al leen handig, maar ook kwalitatief in orde. De speciale boxers worden in dezelfde fabriek geproduceerd als de onderbroeken van Calvin Klein, Hugo Boss en Adidas. „Een onderbroek moet na een tijdje nog steeds lekker zitten en er goed uit zien." In december verscheen het product op de markt. Nog voordat de honderd boxers in januari wer den aangeleverd, waren ze al ver kocht. Inmiddels staat de teller op bijna vijftienhonderd. Hennep in tas automobilist vrijdag 17 februari 2017 Waar laat je je spullen als carna valsvierder? Damon Sinke (22) uit Biezelinge bedacht de oplos sing: een onderbroek met zak ken aan de zijkant. Len Wolters Biezelinge - Damon Sinke, uitvinder GOES Twee inzittenden van een personenauto zijn gisterochtend vroeg aan gehouden op de Opril Westwal in Goes, omdat er inbrekerswerktuig in hun auto lag. Agenten zagen rond 02.45 uur een auto over de Al- bert Joachimikade rijden en controleerden het voer tuig en de twee inzitten den. Het gaat om een 44- jarige man uit Goes en een 40-jarige man uit We- meldinge. Beide mannen bleken vaker met politie en justi tie in aanraking te zijn ge weest. HULST Ambulancebroe ders hebben gisteroch tend korte tijd een bewo ner van een woning aan de Zoutestraat in Hulst behandeld. In de woning van de man was brand uitgebroken. De brandweer was ter plaatste om met ventilato ren de rook uit het huis te blazen. T Damon Sinke demonstreert de onderbroek met zijzakken. FOTO'S MECHTELD JANSEN OOSTBURG De politie heeft woensdagavond een tas met hennep gevonden in een auto op een par keerplaats in Oostburg. Tijdens het surveilleren zagen de agenten 's avonds een auto staan op de parkeerplaats bij de plaatselijke voetbalclub in Oostburg. Gezien het tijd stip trok deze de aandacht en besloten ze een kijkje te nemen. Er bleek een sterke wietlucht uit de auto te komen. De be stuurder voelde de bui al hangen en verklaarde dat hij een tas met hennep bij zich had. In de tas zat 59 gram hennep, meer dan de gedoogde gebruikershoe- veelheid. Hij is aangehou den. iïi verbindt DELTA levert al jaren de unieke combinatie van energie en digitale diensten. Maar we gaan verder en benutten steeds vaker de voordelen van die combinatie in onze service en ons aanbod. Zo profiteer je steeds vaker van het unieke karakter van DELTA. We bieden één aanspreekpunt voor alles wat er rondom energie, internet en tv gebeurt; thuis, maar ook op het werk. Onze klantenservice is altijd van alles op de hoogte. Onze monteurs zetten net dat stapje extra en gaan pas weg als het écht werkt. We gaan voor flexibiliteit en keuzevrijheid in onze contracten en aanbiedingen. Het enige waar we niet flexibel in zijn is de oorsprong van onze stroom, die is namelijk altijd ioo% groen. We zorgen dat je altijd en overal van ons internet en van tv kunt genieten, thuis en onderweg. En met WiFi Zeeland zijn ook de mensen die onze mooie provincie bezoeken altijd online. DELTA gaat verder! Bekijk hoe DELTA ook verder gaat in Duurzaamheid, Educatie, Leefomgeving en Techniek op DELTA.nl/DELTAgaatverder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33