Onbekend in eigen land, maar lichtend voorbeeld Westerveld voelt zich gedupeerd 24 Herlings met breuk aan start Hackettweer boven water Enschede redt FC Twente David heeft weinig uitstraling en zijn tennis is niet flitsend, maar hij verdient alle lof Westerveld: „Om het simpel te houden: ik ben na mijn periode bij Real Sociedad eigenlijk alleen maar financieel tekortgedaan door mijn Spaanse zaakwaarnemer. Daar ben ik helaas pas later achter gekomen toen bleek dat hij mijn achterstallige salaris van mijn werkgever Almeria op zijn eigen rekening liet storten. Toen de club Felipe Melo verkocht aan Fioren- tina voor 14 miljoen euro belde ik Almeria op, want er was geld bin nen. Toen hoorde ik het echte ver haal. Ik krijg nog steeds heel veel geld van Puebla. Daarom heb ik een rechtzaak aangespannen tegen die man." „Hij kwam in beeld toen mijn ma nager Ton van Dalen overleed. Hij was eerder ook betrokken bij mijn transfer van Sociedad naar Mal- lorca. Maar dat had ik beter niet kunnen doen." „Dat is waar en daarom werk ik nu ook bij World Soccer Consult. Ik wil spelers waarschuwen. En op de juiste manier verder helpen in hun loopbaan. Er zitten heel veel verkeerde mensen in dit wereldje. Die mensen durf ik gerust crimi nelen te noemen. Een speler moet zijn manager kunnen vertrou wen." „Met Henk van Ginkel en Henk Timmer. Ja, twee keepers. Maar we begeleiden niet alleen doelverde- digers hoor, al zit Hidde Jurjus van PSV wel bij ons. Maar ook spelers als Joey van den Berg, Tim Matavz of Henk Veerman. Ook verschil lende Argentijnse spelers. En Jaap Stam als trainer. We hebben een goede naam en dat moet zo blij ven." Half Vlaanderen heeft geen idee wie David Goffin is. Dat er maar tien mannen op de wereld beter kunnen tennissen dan hij, veel van onze zuiderburen hebben geen flauw benul, zegt Filip Dewulf. De oud-tennisser is tegenwoordig ver slaggever van de krant Het Laatste Nieuws. Met Goffin (26), een Waal die vorige maand nog kwartfinalist was op de Australian Open, heeft België een succesverhaal, dat lang zaam maar zeker begint door te dringen. Gisteren bereikte hij de kwartfinales van het ABN Amro World Tennis Tournament door na een intens gevecht af te rekenen met de beste Nederlandse speler, Robin Haase: 5-7,6-4,6-4. Het handjevol Belgen op de tri bunes klapte bescheiden. „David is moeilijk te verkopen", zegt De- wulf, voormalig halvefinalist op Roland Garros en nummer 39 van de wereld. „Hij is beschei den, heeft weinig uitstraling en zijn tennis is niet flitsend. Maar hij verdient alle lof, we doen hem zeer tekort." Gepasseerd België is Nederland als tennisland gepasseerd, en niet zo'n beetje ook. Elf spelers heeft het land bij de be ste 300 op de wereldranglijst. Ne derland heeft er nog twee, naast Haase (57) is dat Igor Sijsling (197). België stond eind 2015 in de finale van de Davis Cup. Nederland gaat in april naar kleinduimpje Bosnië, in Groep 1. Volgens Dewulf, ge vraagd naar een verklaring voor die —Filip Dewulf verschillen, moet de factor geluk niet worden onderschat. „Je hebt goede en mindere lichtingen, zeker als je een klein land bent met een kleine vijver om in te vissen." Het verhaal dat hij daarna houdt over de visie en structuur bij de Waalse en Vlaamse tennisfederatie, geeft een ander beeld. Waar het bij de KNLTB rommelt na het ontslag van technisch directeur Jan Sieme- rink en het vertrek van voorzitter Rolf Thung, heeft België de zaken prima op orde. Waar de Neder landse bond een onrealistisch doel heeft om structureel bij de beste tien tennisnaties te horen, werken de Belgen met beduidend minder tennissers volgens een doordacht plan. „Vroeger, in mijn tijd, was er al tijd strijd tussen Vlaanderen en Wallonië, wie de meeste natio nale titels won. Maar onder in vloed van de spelers zelf is daarna een klimaat gecreëerd van samenwerken. Er is goed contact tussen de beide oplei dingscentra en ook met de pri- véscholen in het land." In Ne derland heeft de KNLTB onvol doende zicht op wat er zich bij de meer dan 200 tennisscholen in het land afspeelt. Dewulf: „Bij ons doen de federaties juist uitste kend werk op het gebied van talent- detectie en begeleiding. Alle coa ches zijn goed opgeleid, dat was een speerpunt." Waar het ledental van de KNLTB al jaren hard terugholt, is dat in Bel gië stabiel. Geld is er niet in over vloed, maar afgelopen winter kon een groep van 30 Belgische talenten wel op tennisreis naar Abu Dhabi. De tijd dat het succes van Kim Clu sters en Justine Henin voor lange wachtlijsten zorgde bij de clubs, is voorbij. „Maar de Kim Clijsters Academie in Bree is het neusje van de zalm. Zo doen we als bescheiden land allemaal wat we kunnen." vrijdag 17 februari 2017 GO MOTORCROSS Ruim een week voor zijn debuut in de koningsklasse van de mo torcross, de MXGP, kampt Jeffrey Herlings weer met fysieke problemen. De 22- jarige Brabantse motor crosser kwam vorige week tijdens een wedstrijd in Ita lië ten val en blijkt daarbij een middenhandsbeentje te hebben gebroken. Her lings is geopereerd en draagt voorlopig een be schermende brace. Deson danks heeft de drievoudig wereldkampioen in de MX2 van de artsen te horen ge kregen dat hij volgende week pijnvrij kan starten in Qatar. Het WK begint daar op het circuit van Losail. ZWEMMEN De Australi sche zwemmer Grant Hac- kett (36, foto) is gisteroch tend als vermist opgege ven. De politie van Gold Coast trof de tweevoudig olympisch kampioen op de 1.500 meter enkele uren later 'veilig en gezond' aan. „Grant is in de war en heeft dringend hulp nodig", zei vader Neville Hackett in een emotionele oproep in Australische media. Zijn zoon kampt al geruime tijd met mentale problemen. Hackett, in 2014 opgeno men in een afkickkliniek om van zijn verslaving aan een slaapmiddel af te komen, wordt gezien als een van de beste langeafstand- zwemmers ooit. VOETBAL De gemeente raad van Enschede is gis teravond in meerderheid akkoord gegaan met een pakket steunmaatregelen aan voetbalclub FC Twente. Een eerder ver strekte lening van 17 mil joen euro wordt verlengd en de gemeente staat daarnaast garant voor 8,4 miljoen euro. Zonder ga rantstelling was de kans op een faillissement van de club uit de eredivisie 100 procent, blijkt uit stukken van de raad. Daarmee zou de gemeente voor 17 mil joen euro het schip in gaan. Door de garantstelling toe te voegen daalt die kans naar 20 procent. 8 raads leden stemden tegen, 27 raadsleden voor. Sander Westerveld (42) daagt zijn oud-zaakwaarnemer Luis Jaime Puebla voor het gerecht. De Spanjaard dient zich vol gende maand in Toledo te ver antwoorden voor mismanage ment waar de voormalig keeper van onder meer Oranje, Liver pool, Vitesse en Sparta veel fi nanciële schade door leed. Mikos Gouka Rotterdam Een rechtszaak in Spanje. Hoe zit dat? Dan zullen mensen zeggen: waarom ben je überhaupt met die man in zee gegaan? Het lijkt bijna een bekend ver haal. Veel spelers en zaakwaar nemers staan uiteindelijk tegen over elkaar in plaats van naast elkaar. Toch? Doe je dat alleen? Sander Westerveld voetbalde in Spanje voor Real Sociedad, Mallorca en Almeria. FOTO PRO SHOTS De beste Belgische tennisser versloeg gisteren in Ahoy de beste Nederlander. David Goffin en Robin Haase ontliepen elkaar nauwelijks. In breder perspec tief is het verschil met de zuider buren enorm. Rik Spekenbrink Rotterdam David Goffin viert zijn zege op Robin Haase. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24