AZ afgetroefd door meesterlijk effectief Lyon 1 Samen regelen we lagere kosten 23 Neres vandaag in Amsterdam Wist u dat per 1 januari de energieprijzen gestege werk, maar Dolberg schoot te onbe suisd over. Wat stelde Legia er te genover? Een schot van Tomas Ne- cid (ex-Zwolle), na een fout van Da ley Sinkgraven. Ajax-keeper André Onana raakte niet van de wijs. Bij Ajax mocht Kenny Tete gister avond weer eens een keer in de ba sis beginnen. Joel Veltman was grieperig en bleek niet fit genoeg om in de Poolse kou op te draven. Tete in Ajax t, dat was al weer even geleden. Twee maanden om precies te zijn. De rechtsback speelde toen in het bekertoernooi met andere re serves en talenten tegen SC Cam- buur. Dat liep niet bepaald goed af, omdat de Amsterdammers zich blameerden met een 2-1 nederlaag. Tikkeltje onwennig Tegen Legia begon de rechtsachter een tikkeltje onwennig, maar na rust bemoeide hij zich nadrukkelijk met aanvallen. Precies wat Peter Bosz verwacht van zijn backs. Tete schrok wel nog een keer goed, toen hij bijna in zijn eigen doel scoorde. Tete is één van de vele slachtoffers van de rigoureuze koerswijziging die Bosz doorvoerde aan het begin van het seizoen. Maar waar Ne- manja Gudelj, Anwar El Ghazi, Rie- chedly Bazoer en Mitchell Dijks vanwege hun uitzichtloze situatie allemaal hun heil elders zochten en vonden, moet Tete het hebben van die spaarzame momenten als gis teravond. Ook zijn generatiegenoot Jairo Riedewald zit precies in de zelfde situatie. Ook hij had wel oren naar een vertrek, maar Ajax wilde daar niet aan meewerken. Dus moeten Tete, die in de 84ste minuut rood zag na zijn tweede gele kaart, en Riedewald hopen op blessures en schorsingen. En dan dus de kans pakken. Al heeft Bosz de laatste weken nauwelijks reden om veel te veranderen in zijn ver trouwde basiself. Het elftal dat zichzelf in Warschau uiteindelijk te kort deed en volgende week in Am sterdam moet scoren om niet van strafschoppen afhankelijk te zijn om de volgende ronde van de Eu ropa League te bereiken. Ook een schot van Lasse Schone, gestopt door keeper Malarz, kon daar geen verandering in brengen. Europa League Q AZ Het meest baalde Iliass Bel Has- sani nog van die ene kans van hem in de tweede helft, die AZ tegen Olympique Lyon weer wat hoop had kunnen brengen. De open schietkans ging hoog over en niet veel later werd het 0-3. Dat was het verhaal van de wedstrijd. AZ miste de kansen en Lyon benutte ze. „Ik bleef niet kalm genoeg", zei Bel Hassani na afloop. „Die kans moest erin." Trainer John van den Brom: „We hebben het nagelaten om er een mooiere wedstrijd van te maken." AZ speelde het eerste halfuur zonder ontzag voor de veel rij- N kere en betere tegenstander uit Frankrijk. Twee keer was een treffer heel dichtbij, maar de Alk- maarders zetten niet door. En toen was daar ineens, na een afgeslagen hoekschop bij de tweede paal, de ongedekte Lucas Tousart en stond het zomaar o-r. Lacazette Direct sloeg de sfeer om in het stadion van AZ, waar het pu bliek zich weer eens verheugde op een leuke wedstrijd in Euro pees verband. Net voor rust werd het ook nog 0-2, via Alexandre La cazette die de weifelende Tim Krul passeerde. Diezelfde Laca zette liet erna nog waarom de Premier League hem begeert. Hij rende dwars door de AZ-verdediging voor zijn tweede treffer. Zelden werd een les in effectivi teit zo fraai in praktijk gebracht als gisteravond in Alkmaar waar, dat moet gezegd, AZ bleef knokken voor een doelpunt en genoegdoe ning van de toeschouwers. De ploeg wilde zich niet neerleggen bij de heilloze missie om de acht ste finales in de Europa League te bereiken. Het resulteerde in een tegentreffer van de onvermoei bare Alireza Jahanbakhsh. Hij be nutte een strafschop, maar zag het nog wel 1-4 worden. Tien procent Had AZ wel zo riskant moeten ja gen op een tweede treffer? „Wij voetballen nu eenmaal zo, wij willen altijd een doelpunt maken. Voor hetzelfde geld valt die goal alsnog. Helaas is dat niet gebeurd", verklaarde Jahanbakhsh. Lyon-trainer Bruno Génésio gaf AZ na de wedstrijd nog maar tien procent kans op plaatsing. eens zien 'Bespa Meedoen is eenvoudig: Ga naarspaargids.nl/pzc en schrijf u geheel gratis en vrijblijvend in! Ga naar spaargids.nl/pzc vrijdag 17 februari 2017 PC perspectief AMSTERDAM David Neres, de Braziliaanse miljoenenaan koop van Ajax, wordt vanmid dag in de Amsterdam Arena gepresenteerd. De 19-jarige aanvaller werd voor 12 miljoen euro overgenomen van Sao Paulo. Dat bedrag kan, afhan kelijk van zijn prestaties, oplo pen tot 15 miljoen euro. Neres speelde de afgelopen weken nog met Brazilië onder 20 het Zuid-Amerikaans kampioen schap in Ecuador. Hij stapte gisteren in het vliegtuig toen de benodigde stempels bin nen waren. Wel moet hij in Ne derland nog zijn werkvergun ning afhalen. Vanaf volgende week zou hij dan speelge rechtigd moeten zijn, maar trainer Peter Bosz benadrukte al dat Neres de tijd krijgt om zich aan te passen. Q Olympique Lyon AZ kreeg gisteravond te maken met een meesterlijk effectief Olympique Lyon, dat zelfs de kleinste kansen be nutte. Wat volgde was een ruime nederlaag in de tweede ronde van de Europa League. Nik Kok Alkmaar lllias Bel Hassani verwerkt de nederlaag tegen Lyon. Schrijf u in op spaargids.nl/pzc. Wij laten de energieleveranciers hun beste bod doen. U ontvangt op 21 februari een e-mail met de uitkomst en uw persoonlijke aanbod. °P uw energy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23