22 VOETBAL EUROPA LEUGUE Revanche Taylor op 'Barney' Worley ■T V MJI Ajax domineerde gisteravond lange tijd tegen Legia Warschau. De Amsterdamse ploeg kan de return in de Arena volgende week met vertrouwen tegemoet zien. Kort Sunweb Ki sinr Rostov dendert door FK Rostov staat met één been in de achtste finales van de Europa League. De ploeg die Ajax uitschakelde in de voorronden van de Champions League en overwintering van PSV voorkwam, won met 4-0 van Sparta Praag. Arbiter Bas Nijhuis gaf Sparta Praag speler Konaté nog voor rust twee keer geel. Spurs onderuit in Gent AA Gent heeft dankzij de Franse aanvaller Jérémy Perbet in de Europa League thuis met 1-0 gewonnen van Tottenham Hotspur, waar Oranje-international Vincent Janssen niet bij de wedstrijdselectie zat. De return is volgende week donderdag. Kerber wéér vroeg naar huis Angelique Kerber (foto) is door de Russin Daria Kasatkina uitgeschakeld in de tweede ronde van het WTA-toernooi in Doha. Het was al de vierde nederlaag in 2017 voor Ker ber, die ook haar Australian Open-titel ver loor en de nummer één-positie verspeelde, beide aan de Amerikaanse Serena Williams. Flitsen Quote van de dag 'Er zijn slechtere momenten om geschorst te worden' DARTS Darter Phil Taylor heeft revanche genomen voor zijn nederlaag in de kwartfinales van het WK tegen Raymond van Barneveld. De Engelse legende versloeg 'Barney' in de derde speelronde van de Premier League met 7-4Tot 3-3 ging het gelijk op in Leeds, daarna liep Taylor weg van de Hagenaar. Skiester Tessa Worley (foto) heeft voor de tweede keer j - de wereldtitel op de reuzen slalom ver overd. De Fran- gaise bleef de Amerikaanse Mikaela Shif frin 0,34 se conde voor. WK Als Ajax zich uiteinde lijk niet plaatst voor de volgende ronde in de Europa League, dan zullen de gedachten van de Amsterdammers ongetwij feld nog weieens afdwalen naar gis teravond. Het duel met Legia War schau bewees eens temeer waarom doellijntechnologie een welkome aanvulling zou zijn in het Europese voetbal. Een schot van Davy Klaas- sen leek volledig over de lijn, maar een doelpunt werd niet toegekend. Desondanks stevende de ploeg van Peter Bosz af op een acceptabel re sultaat in Polen. En juist dat was de inzet van de coach. Voorafgaand aan de wed strijd stelde Bosz al dat hij hoe dan ook met een gunstige uitgangspo sitie de terugwedstrijd in wilde gaan, volgende week donderdag in de Arena. In het belang van Ajax vanzelfsprekend, maar ook gezien de staat van het Nederlandse voet bal. Het feit dat de Amsterdammers poulewinnaar waren geworden, bood volgens de coach genoeg ver trouwen om de missie te laten sla gen. „Tegen ploegen als Celta de UITSLAGEN Vigo en Standard Luik voetbalden we niet alleen leuk mee, maar wa ren we ook gewoon beter en heb ben we terecht gewonnen. Dat ne men we mee", zei Bosz. Regie En inderdaad. Zijn ploeg begon prima in Warschau. Ajax had voet ballend grotendeels de regie in handen. Dit leidde ook tot de betere mogelijkheden. Behalve de 'treffer' van Klaassen, zag Kenny Tete zijn schot verwerkt worden tot hoek schop. De rechtsback was gister avond de enige verrassing in de ba sis. Hij verving de zieke Joël Velt- vrijdag 17 februari 2017 PC VOET VOETBAL TENNIS De 41-jarige Brit Mark Clattenburg stopt met fluiten in de Premier League en wordt hoofd scheidsrechterszaken in Saudi-Arabië. De tweede etappe van de Ronde van An- dalusië was een prooi voor Thibaut Pinot. De Franse wielrenner achterhaalde kort voor de finish de nieuwe leider Alberto Contador. Wielrenner Daniel Martin won de tweede etappe van de Ronde van de Algarve en nam tevens de leiding in het klassement. Een zieke Nicolai Jorgensen heeft giste ren de training van Feyenoord overslagen. Phillip Lahm is na zijn gele kaart tijdens Bayern München - Arsenal (5-1) voor het eerst geschorst in dienst van de Duitse topclub. i l Met winst in de derde etappe van de Ronde van Oman zorgde wiel renner Soren Kragh Ander sen voor het tweede succes van Team Sun web. Eerder won ploegge noot Nikias Arndt de Cadel Evans Great Ocean Race. l W De wereldvoet balbond FIFA gaat landen aanmoedigen zich gezamen lijk kandidaat te stellen voor het WK 2026. Het is het eer ste kampioen schap met 48 deelnemers. O a Resultaat met Dennis van Bergen Warschau SKI Sankt Moritz (Zwi). WK. Vrouwen, reuzenslalom: 1. Worley (Fra) 2.05,55,2. Shiffrin (VSt) 2.05,89,3. Goggia (Ita) 2.06,29; 36. Jelinkova (Ned) 2.13,03. TENNIS Rotterdam. ABN Amro World Tennis Tournament. Achtste finales: Goffin (Bel/3) - Haase (Ned) 5-7 6-4 6-4, Cilic (Kro/1) - Coric (Kro) 6-1 2-6 6-4, Berdych (Tsj/4) - Gasquet (Fra) 7-6 (4) 6-1. VOETBAL Europa League. Tweede ronde. AZ - Olympique Lyon 1-4 (0-2). 26. Tousart 0-1,45+2. Lacazette 0-2,57. Lacazette 0-3, 68. Jahanbakhsh 1-3 (strafschop), 90+5. Ferri 1-4. Scheidsrechter: Madden (Sco). Toeschouwers: 16.098. Gele kaart: Jahan bakhsh (AZ). AZ: Krul; Luckassen, Van Eijden, S. Wuy- tens, Haps; Seuntjens (74. Van Overeem), Jahanbakhsh, Rienstra; Bel Flassani, Weg- horst (65. Friday), Tankovic (65. Garcia). Verbeten duel tussen Kenny Tete en de Belg in Poolse dienst, Vadis Odjidja Ofoe (rechts), fotoafp Kenny Tete speelde dit seizoen pas twee eredivisieduels voor Ajax. In de Europa League staat de teller al op zes. FK Krasnodar - Fenerbahpe 1-0 AA Gent - Tottenham Hotspur 1-0 Borussia Mönchengladbach - Fiorentina 0-1 Celta de Vigo - Sjakhtar Donetsk 0-1 FC Astra - Racing Genk 2-2 FK Rostov - Sparta Praag 4-0 Loedogorets - FC Kopenhagen 1-2 Olympiakos - Osmaniispor 0-0 Legia Warschau - Ajax nnb Manchester United - Saint-Étienne nnb Villarreal - AS Roma nnb Anderlecht - Zenit nnb Athletic Club - Apoel Nicosia nnb Hapoel Beer Sheva - Besiktas nnb PAOK - Schalke 04 nnb Eredivisie. Programma. Vandaag, 20.00 uur: Roda JC Kerkrade - Go Ahead Eagles. Eerste divisie. Programma. Vandaag, 20.00 uur: FC Oss - FC Den Bosch, Almere City FC - SC Cam- buur, FC Volendam - VVV-Venlo, RKC Waal wijk - FC Dordrecht, Helmond Sport - FC Emmen, De Graafschap - Telstar, Achil- les'29 - Jong Ajax, Fortuna Sittard - Jong FC Utrecht. WIELRENNEN Ronde van Oman. Derde etappe: 1. Kragh Andersen (Den) 162 km in 3.53.11,2. Costa (Por), 3. Hermans (Bel), 65. Teunissen 2.28,80. Curvers 3.23. Algemeen klassement: 1. Hermans 11.00.15,2. Costa 0.02,3. Fuglsang (Den) 0.10, 44. Teunissen 3.45,71. Terpstra 7.36. Ronde van Andalusië. Tweede etappe: 1. Pinot (Fra) 180 km in 4.44.03, 2. Contador (Spa) 0.02,3. Valverde (Spa) 0.07,7. Poels 0.13, 9. Weening 0.46. Algemeen klassement: 1. Contador 8.46.33, 2. Pinot 0.03,3. Valverde 0.05,4. Izagirre, 5. Rosa 0.07, 6. Poels 0.11. Ronde van de Algarve. Tweede etappe: 1. Martin (Ier) 189 km in 4.46.35,2. Roglic (Slv), 3. Kwiatkowski (Pol) 0.20. Algemeen klassement: 1. Martin 9.14.5, 2. Roglic 0.04,3. Kwiatkowski 0.26.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22